anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SEL1635 Dziwny odgłos podczas zmiany ogniskowej

profile.country.PL.title
jacekluc
Poszukiwacz

SEL1635 Dziwny odgłos podczas zmiany ogniskowej

W obiektywie SEL1635 podczas obracania pierścienia zoomu słychać dziwny odgłos, tak jakby lekki gwizd. Czy to normalne czy coś jest nie tak z moim egzemplarzem?

Tagi (2)
3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Szczerze mówiąc trudno się odnieść bez możliwości weryfikacji "organoleptycznej". 

Ten obiektyw nie jest uszczelniany i jednak przy zmianie ogniskowej zasysya powietrze. Być może o ten dźwiek chodzi. Myslę, że to nic poważnego, gorzej gdyby blokował się zoom.

 

Pamiętaj, że zawsze możesz wysłać obiektyw do serwisu CSI na bezpłatną ekspertyzę - będziesz miał pewność, że jest ok. 

 

Pozdrowienia! :slight_smile:

profile.country.PL.title
jacekluc
Poszukiwacz

Opis obiektywu sugeruje jednak jakąś forme uszczelnienia:

 

"Niezawodne działanie w różnych, nawet trudnych warunkach to zasługa konstrukcji, która zapobiega przedostawaniu się kurzu i wilgoci do wnętrza obiektywu."

 

Dodam jeszcze, że dźwięk robi się coraz wyższy w miarę ruchu w stronę ogniskowej 16 mm, a przy ruchu powrotnym coraz niższy.

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Hej, nie wiem czemu odczytałem oznaczenie obiektywu jako SAL1635, a nie SEL. 

Tu oczywiście jest pewna forma uszczelnienia (to są zwykle dość enigmatyczne pojęcia).

 

Miałem to szko kilka dni u siebie, ale nie skupiałem się na wrażeniach akustycznych więc po prostu nie pamiętam jak to z nim jest pod tym względem. Sama konstrukcja obiektywu (wysuwający się tubus przy zmianie ogniskowej) może ma wpływ na pojawienie się tego dźwięku. Być może wypowie się użytkownik, który ma obiektyw u siebie :slight_smile: