anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SEL50F18F - abberacj chromatyczna

grzegorztomaszewski
Poszukiwacz

SEL50F18F - abberacj chromatyczna

Witam

 

Zwracam się do innych włascicieli obiektywu SEL50F18F i znawców....

Czy abberacja (jak na wstawionym zdjęciu) jest czymś normalnym w tym obiektywie czy po prostu trafił mi się jakiś wadliwy egzemplarz, któr powinienem reklamować ??

 

 

DSC00446_male.jpg

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy

 

skonsultujemy tę kwestię w dziale supportu technicznego.

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony  

 

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, abberacja występuje, ale tak dużej abberacji nie ma nawet w bardzo starych konstrukcjach wg mnie jest coś nie tak z obiektywem, ale mógłbyś wrzucić jeszcze jakieś zdjęcie z innym kadrem dla upewnienia się.

grzegorztomaszewski
Poszukiwacz

Zestaw kupiłem ok 1,5 tygodnia temu i zdjęć tym obiektywem nie zrobiłem dużo.
Problem z aberracją jest tylko (a raczej "aż") na dwóch podobnych klatkach tzn. gałęzie na tle jasnego nieba.
Na zdjęciach "mniej problematycznych" (bez gałęzi i jasnego nieba) nie zauważyłem tego problemu.
Nie robiłem też testów by okreslić  w jakich warunkach pojawia się aberracja i czy  zanika wraz z przymykaniem przysłony.

Ponizej drugi, podobny  kadr.

DSC00447_male.jpg

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Oddaj sprzęt do sklepu z tytułu rękojmi. Obiektyw posiada abberacje, ale nie tak dużą jak u Ciebie, więc wg mnie jest to wada fizyczna obiektywu.

grzegorztomaszewski
Poszukiwacz

Dziękuję koledze Pawelszymanski6 za opinię i informacje.

Wynika z nich, że trafił mi się wadliwy egzemplarz.

Czekam jeszcze  za informacją z "działu supportu technicznego Sony" - pierwsz post w tym watku.

 

Mam nadzieję, ze firma Sony poważnie traktuje swoich klientów i nie zostawi mnie z wadliwy obiektywem zakupionym w Sony Centre......