anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A58 Obiektyw i jakość zdjęć

Klumb11
Poszukiwacz

Sony A58 Obiektyw i jakość zdjęć

Witam

 

Od niedawna posiadam aparat Sony SLT-A58 to moja pierwsza lustrzanka w zestawie był obiektyw kitowy, zaraz po zakupie okazało się że obiektyw nie jest za rewelacyjny wówczas kupiłem też nie zbyt dobty Tamron 70-300 ze względu na cenę, ale ciągle zdjęcia były nie za fajne dlatego nazbierałem trochę kasy i kupiłem dwa obiektywy stałoogniskowe Tamron sp di 90mm 1:2:8 macro oraz Minolta 50mm 1,7, lecz nadal mi brakuje obiektywu do robienia zdjęć np szkolne przedstawienia gdzie szerokość ujęcia musi być duża i te dwie stałki nie dają rady chyba że cofnę się na koniec sali :slight_smile: jaki obiektyw stałoogniskowy polecacie do robienia zdjęć przy kiepskim świetle i z szerokim kadrem w odległości kilku metrów ???, zależy mi na stałkach, bo chyba zmiennoogniskowe nigdy nie będą robić tak ostrych jak stałoogniskowe ??? proszę o podpowiedź gdyż jestem dosyć zielony :).

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Jeżeli chodzi o porównanie obiektywów stałoogniskowych do zoomów to nie ma aż takiego prostego przełożenia. Oczywiście dobry obiektyw stałoogniskowy jest łatwiej skonstruować niż zoom, łatwiej go "obliczyć", skorygować, użyć mniej szkła itp. ale tani obiektyw stałoogniskowy może być gorszej jakości niż dobry (ale niestety drogi) obiektyw zoom.

Jeżeli chodzi o zastęsptwo dla obiektywu kitowego czyli tzw. obiektyw uniwersalny typu zoom to ja bym polecił szkło Sony SAL 1650 (16-50/2,8). Alternatywą jest Sigma 17-50/2,8 EX DC OS HSM, Tamron 17-50/2,8, może być Sigma 18-50/2,8. Bardzo szerokokątny jest Tamron 11-18/4,5-5,6.

Jeżeli chodzi o szerokokątne, stałoogniskowe szkła to tu może być mały problem. Bardzo dobry ale i drogi jest Distagon T 24/2, może być SAL 20/2,8, Z nieprodukowanych szkieł polecam Minolta 20/2,8 i 24/2,8. Niezależnych producentów są 17/3,5 Tokina, Sigma 18/3,5. Z firmowych szkieł szerokokątne szersze niż 20 mm to chyba tylko fisheye a więc szkła z dość dużym zniekształceniem na krawędziach.

Klumb11
Poszukiwacz

Dziekuję za odpowiedź mam jeszcze jedno pytanie odnoście zdjęć na stocki np Fotolia próbowałem kilka razy swoich sił wysyłając tam zdjęcia lecz nawet jedno nie przeszło ich recenzji jaki obiektyw dałby radę ?, czy aparat jest nie wystarczający ?

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Nigdy nie próbowałem wysyłac swoich zdjęć na stocki. Nie podejrzewam, żeby aparat był za słaby. Raczej jest to kwestia obróbki, tematu, może kadrowania czy oświetlenia. Nie znam kryteriów przyjmowania zdjęć na stocki ani nie znam Twoich zdjęć więc nie mogę ocenić. Ale według mnie jeżeli tylko jakość będzie odpowiednia i rozdzielczość (wielkość zdjęcia) odpowiednia to nie ma znaczenia aparat.

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

...z racji pracy fotografuję bardzo prostym sprzet jak i najwyższej klasy.
Mam jednak bardzo dobre zdanie o podstawowych aparatach i obiektywach.
Sądzę że przedewszystkim trzeba zadać sobie pytanie do jakich celó potrzebujemy aparat, jakie motywy nas interesują. 
Moje zdanie na temat taniego sprzętu:
mój blog