anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Statyw dla amatora.

Znajomy-----
Początkujący

Statyw dla amatora.

Orientujecie się może, jaki wybrać statyw? Jestem bardzo początkującym użytkownikiem, a moje wymagania to musi być lekki i mobilny.

35 ODPOW. 35
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

gonzo napisał(a):

Czyli jak ktoś napisał, lepiej żeby statyw był cięższy? (dzięki czemu wszystko jest stabilniejsze)
Pytam bo też się przymierzam do zakupu, a lepiej uniknąć błędów innych :)


Niekoniecznie wszystko jest stabilniejsze. Ciężki statyw sprawdza się przede wszystkim jeśli używasz ciężkich obiektywów. Naturalnym jest, że ma on większy udźwig.

Najważniejsza w statywie jest przede wszystkim jakość wykonania, a ponadto głowica.

Dobre statywy ważą w granicach 2 kg i oferują przyzwoity udźwig. Istotne są również możliwości rozkładania statywów.

Ja mając kiedyś kompakt pokusiłem się zakup statywu Hama Gamma74. I w przypadku kompaktu sprawdzał się rewelacyjnie. Z lustrzanką - totalna porażka. Od biedy ujdzie, ale komfortowe to nie jest :|

Kolejny statyw to będzie już inwestycja w lekką konstrukcję (włókna węglowe) i dobrą głowicę kulową.

Znajomy-----
Początkujący

Kolejny statyw to będzie już inwestycja w lekką konstrukcję (włókna węglowe) i dobrą głowicę kulową.



Jest dużo fajnych statywów, ale kurcze, troszkę kosztuje skompletowanie całego, dobrego sprzętu... Jak kupowałem swój statyw widziałem takie bardziej profesjonalne, za ponad 1tys zł.. Ale faktycznie porządne, z wężykiem w zestawie, możliwość ustawiania w dowolnej płaszczyźnie, no i lekkie. W moim mam taki haczyk na dole, do którego mogę zaczepić dodatkowe obciążenie. Też ciekawy pomysł. Jeden z minusów jaki zauważyłem po jeszcze niedługim czasie użytkowania, to dobra, ale pozostawiająca wiele do życzenia jakość i głowicy. Nie to, że narzekam- nie jest tak źle, ale mogło być dużo lepiej.

gochab74
Początkujący

"Czyli jak ktoś napisał, lepiej żeby statyw był cięższy? (dzięki czemu wszystko jest stabilniejsze)"
to prawda,ale można statyw dodatkowo dociążyć
jeżeli bedzie miał haczyk pod głowicą...
niestety traci wtedy na rozstawie nóg(są najczęściej łączone)
jeżeli chcesz aby ten statyw miał bardzo duży rozstaw
musi być cięższy....
trzeba zwrócić też uwagę na udźwig statywu
(udźwig 1kg może być za mało)
trzeba też pamiętac o wysokości statywu
najlepiej dobrać do swojego wzrostu
patrząc na wysokość roboczą.
bo im bardziej wysuwamy głowicę do góry tym mniejsza stabilność
http://www.fotografuj.pl/Article/Wiem_co_kupuje_statyw

gonzo-----
Początkujący

Szczerze mówiąc nie pomyślałbym, że jest możliwość dociążania statywu ciężarkami, chociaż teraz to nawet w myszkach jest taka opcja, więc czemu nie. Ale faktem jest, że tysiaka w statyw póki co nie zainwestuje, także te z włókna węglowego odpadają...

augusto_a
Początkujący

Cześć :)
wszyscy macie sprzęt SONY i głównie piszecie o akcesoriach do tego aparatu. Niesety nie mam takiej cyfrówki :( , mam Konice Minolte Dimage Z5. Aparat nie jest zły, robi dobre zdjecia. ;) Postanowiłam zainwestować w statyw. ALe mam problem: jaki statyw? Czy podane propozycje będą odpowiednie do mojego aparatu??? Czym się kierować? pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi :D

Znajomy-----
Początkujący

Odpowiedzi masz praktycznie w całym wątku, wystarczy przeczytać go uważnie :D Ja zakupiłem Vanguard MG3, m saturnie była promocja na 189 zł. Po już coraz dłuższym czasie korzystania zaczynam zauważać coraz więcej wad. Może nie są to super istotne wady, można sobie z nimi poradzić, ale czasami wkurzają. Jak rozłożę go na maxa, przy założonym teleobiektywie traci stabilność, ale fakt, jest wtedy bardzo wysoki. Nie ma blokady rozłożenia nóżek. Podoba mi się możliwość dużej kombinacji z położeniem i zmianą kątów nachylenia aparatu. Ale ma w miarę porządne zaciski. Na pewno są lepsze statywy, ale droższe. Dla mnie jako początkującego w sumie jest ok, ale do profesjonalnej fotografii chyba niekoniecznie się nadaje. Żeby kupić dobry statyw, trzeba troszkę kasy wydać.

Paulina19
Początkujący

to proste, ja kupiłam zaje***** statyw na stronie Kodaka, jest to lekki, stabilny i wysoki jak na moje oczekiwania statyw, niestetyb nie mogę już dużo poradzić ponieważ nie mam obejścia w polskich akcesoriach i sklepach ale warto poszukać też w necie, bo okazuje się że są tańsze i dobrej jakości, pozdrawiam
Pauli

gonzo-----
Początkujący

Znajomy napisał(a):

Odpowiedzi masz praktycznie w całym wątku, wystarczy przeczytać go uważnie :D Ja zakupiłem Vanguard MG3, m saturnie była promocja na 189 zł. Po już coraz dłuższym czasie korzystania zaczynam zauważać coraz więcej wad. Może nie są to super istotne wady, można sobie z nimi poradzić, ale czasami wkurzają. Jak rozłożę go na maxa, przy założonym teleobiektywie traci stabilność, ale fakt, jest wtedy bardzo wysoki. Nie ma blokady rozłożenia nóżek. Podoba mi się możliwość dużej kombinacji z położeniem i zmianą kątów nachylenia aparatu. Ale ma w miarę porządne zaciski. Na pewno są lepsze statywy, ale droższe. Dla mnie jako początkującego w sumie jest ok, ale do profesjonalnej fotografii chyba niekoniecznie się nadaje. Żeby kupić dobry statyw, trzeba troszkę kasy wydać.



Heh mogłeś napisać zanim go kupiłem :P , ale w sumie i tak nie mogłem przeznaczyć więcej funduszy na statyw, póki co najbardziej podoba mi się możliwość dociążenia, jakoś pewniej się czuję i nie boję się, że wiatr mocniej dmuchnie, a cały sprzęt wyląduje na ziemi :) Co do wysokości to szczerze mówiąc jestem raczej niski i nie muszę rozkładać go maxymalnie rozkładać.

Znajomy-----
Początkujący

Nie przesadzajmy, nie jest ten statyw aż taki zły, jak na tą cenę ok. Aż tak niestabilny, że buja się, jakby miał spaść nie jest. Tylko porusza się i przy długim naświetlaniu czasami obraz rozmazuje się. Też nie jestem za wysoki, rzadko rozkładam go na maxa, wolę się schylić:) Tego wymęczę i za parę miesięcy kupię lepszy.

gonzo-----
Początkujący

Nom mi ten będzie musiał wystarczyć na trochę dłużej, ponieważ najpierw chciałbym dorobić jakiego w miarę sensownego obiektywu :) A co do statywu to taki joke był, póki co jest bardzo zadowolony (jak za te pieniądze)