anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jak przyciemnić to zdjęcie.

menia21
Nowicjusz

jak przyciemnić to zdjęcie.

Witam. Chciałam zapytać jak mogę przyciemnić to zdjęcie żeby twarz nie była taka blada. np w gimpie proszę o porady. :)

20 ODPOW. 20
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

photomusic napisał(a):

Zgadzam się,lecz zajęło mi to tylko ok.czterech minut z Wacom'em.
Pokaż mistrzu jak można to zrobić lepiej.


Nie. Ponieważ autorka prosiła o przyciemnienie, a nie o poprawę wszystkich możliwych walorów.

A jeśli robiłeś coś na tablecie to możesz go sprzedać bo zdjęcie wygląda, jakbyś rysował pędzlem wielkości 4 krotnie przekraczającym rozmiar zdjęcia, używając myszkę z kulką

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

photomusic napisał(a):


Pokaż mistrzu jak można to zrobić lepiej.


Np. nie robiąc nic?

menia21
Nowicjusz

Kris dziękuję bardzo;) na Ciebie to zawsze można liczyć. Zdjęcie faktycznie mogło wyglądać o wiele lepiej gdyby została zmieniona ekspozycja. No ale cóż człowiek uczy się na błędach następnym razem będę o tym pamiętać napewno ;).

kata-woj
Początkujący

gimp --> kolory --> poziomy ;)

jeśli opcja automatycznie nie przyniesie zadowalającego efektu warto pobawić się suwaczkami samemu aż do osiągnięcia pożądanego efektu :)

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

No to żeś panie photomusic zrobił niezły odpust z tej foty - jakby to poetycko powiedział mój kolega (przekleństwa ocenzuruję): przyjeXXXXś jak dzik w sosnę :slight_smile:

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Deviant napisał(a):

przyjeXXXXś jak dzik w sosnę :slight_smile:


:c97

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ojej jaki mnie tutaj fajny wątek ominął.
:slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

Ja przeglądam ten wątek jak chce sobie humor poprawić.
Abstrahując od dzika i sosny, pomijając odpust - te zdjęcia po prostu są urocze. Doskonały przykład czego nie należy robić :slight_smile:

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Zacząłbym od tego, że grzebanie w jpg w takim rozmiarze to raczej... Można zdziałać o wiele więcej mając plik RAW (o ile ktoś używa). Więcej niczego nie osiągnąłem, poza średnio udaną próbą z mojej strony. Twarz utraciła szczegóły w światłach i niewiele da się. Wygląda to fatalnie. Focia jak z mojej poczciwej Nokii...
Rada na przyszłość to fotografowanie z pomiarem światła na twarzy. Zwłaszcza u blondynki w ciemnym ubraniu...

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

A ja skomentuje ten temat tak :slight_smile:



http://vader.joemonster.org/upload/zmt/5765373b3302eepiechu.gif

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G