anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Komunikat na komputerze o konieczności sformatowania karty

ROZWIĄZANE
MargoKlara
Nowicjusz

Komunikat na komputerze o konieczności sformatowania karty

Witam, otóż ostatnio natknęłam się na pewien problem. Aparatu Sony a300 oraz karty Sony CompactFlash używam od dawna, jednak nigdy nie było z nimi żadnego kłkopotu, aż do teraz. Otóż, po włożeniu karty do czytnika, a także po podłączeniu aparatu kablem USB, nie da się wyświetlić zdjęć, natomiast pokazuje się komunikat o konieczności sformatowania karty (co kiedyś było już robione) co z kolei zaowocuje usunięciem wszystkich danych z karty. Co dziwne, wszystkie zdjęcia da się przeglądać bez problemu na aparacie. Czytałam o programach do odzyskiwania zdjęć, jednak we wszystkich przypadkach ta sama informacja pokazywała się również na aparacie, co tutaj nie ma miejsca.

Co robić? Bardzo zależy mi na tych zdjęciach.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Wygląda na to, że twój system (Windows?) nie może poprawnie odczytać karty. Możesz spróbować podłączyć kartę do systemu Linux (Slax/Ubuntu/Slackware, np. edycja live cd lub usb) i tak spróbować zgrać zdjęcia. Zostają też programy do odzyskiwania danych.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Wygląda na to, że twój system (Windows?) nie może poprawnie odczytać karty. Możesz spróbować podłączyć kartę do systemu Linux (Slax/Ubuntu/Slackware, np. edycja live cd lub usb) i tak spróbować zgrać zdjęcia. Zostają też programy do odzyskiwania danych.