anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Masowa zmiana rozdzielczości zdjeć

Gucio50
Początkujący

Masowa zmiana rozdzielczości zdjeć

Mam w domu sieć, w której są telewizory, komputery, odtwarzacze Blu-Ray i dekoder telewizji satelitarnej n.

Wszystkie one oraz komputer z programem PS3Media Server, strumieniowo udzielaja telewizorom za pomocą DLNA multimedia.

Kłopot zaczyna sie przy zdjęciach 16:9 z Sony A77 przy rozdzielczosci 16:9 2oMpix.
Media serwer ich nie pokazuje. To oczywiscie jego wina, za kilka miesiecy wyjdzie nowa wersja. Do tego czasu chciałbym ogladać zdjecia z nowego aparatu przez DLNA na telewizorze Sony Bravia w salonie.
Rozwiązaniem tymczasowym jest przekonwertowanie zdjeć, na format taki jaki wychodził z A55 i "wrzucenie" ich tych przekonwertowanych do DLNA. Mozna je oglądać i spokojnie czekać az autorzy PS3MediaServer porobia niezbędne poprawki.

Czym to zrobić najszybciej, najprosciej najlepiej wskazujac folder źródłowy i docelowy i naciskając, po wybraniu odpowiednich opcji, klawisz KONWERTUJ.

Z góry dziękuję za pomoc.

p.s. Nie oczekiwałem takiego problmu, filmy m2ts z A77 też "nie przechodzą" z serwera DLNA do telewizora Sony Bravia. Ale tu juz wiem, że należy zmienić przepływnosć do około 15,500 Mbps.

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Zmiany rozdzielczości obrazu można wykonać za pomocą bardzo wielu programów np. irfan view (batch conversion) lub fast stone (ew. fast stone resizer).
Dodam również, że istnieje już wątek, w którym dyskutowaliśmy na ten temat. Polecam gorąco używać wyszukiwarki forumowej:

Zmiana rozdzielczośc
Twój wątek zatem zamykam.

Pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer