anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ostre kolory

francuz-----
Początkujący

Ostre kolory

Witam;)
Proste pytanie.
Jak zrobić takie zdjęcie? http://photos.nasza-klasa.pl/1343046/37 ... c1a9d.jpeg" target="_blank
Chodzi mi o osiągnięcie takiej ostrości barw jak tutaj. Da rade zrobić to samym aparatem, czy trzeba jeszcze bawić się z fotką na komputerze?
Pozdrawiam

12 ODPOW. 12
WOiOwnik
Początkujący

prawdopodobnie to jest HDR

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Prawdopodobnie, nie sądzę ;)
Raczej ostro suwaczkami pojechane - i kontrastu i ostrości. Nasycenie też podciągnięte.

BTW - co to jest "ostrość" barwy? Czy barwa może być nieostra? :shock:

------------------------------
fotoamator
indiansummer-----
Początkujący

WOiOwnik napisał(a):

prawdopodobnie to jest HDR

WOiOwnik
Początkujący

Fakt jest to możliwe, że suwakami pojechano w Cs'ie; teraz jak się chwilę zastanowiłem, to jednak trudno by było zrobić zdjęcie w 3 ekspozycjach bez poruszenia modela, no chyba że te "nowe" lustrzanki oferują zrobienie tego za jednym zamachem......... ale co do tego faktu nie jestem przekonany, bo wtedy prawdopodobnie aparat by programowo obrabiał zdjęcie czyli możliwe by było stworzenie HDR z jakiejkolwiek fotki w programie graficznym....(ot takie moje myślenie głośno ;) )

więc tak; biję się w piersi - teraz stawiałbym na suwaki ;)

indiansummer: Do mnie skierowane pytanie? Jeżeli tak to używam Photoshop Cs3.

witmann
Początkujący

Żadne suwaki. Rowerzysta jest doświetlony lampą błyskową umieszczoną na prawo od fotografa i trochę powyżej rowerzysty. Wskazuje na to ostry cień od kierownicy, który w wypadku słońca przysłoniętego chmurami byłby bardzo miękki.
Oczywiście zdjęcie było też prawdopodobnie obrabiane, ale podstawę stanowi tu dodatkowe oświetlenie.

Alf300
Początkujący

No mi to panowie wygląda na fotomontaż coś jak fotka z komunii na nakładanym tle ... Jakieś to sztuczne... Przynajmniej na ekranie mojego laptopa to tak wygląda .

Szprychy w kołach jakieś nie bardzo i generalnie rowerzysta jak by nie z tej fotki był ...

witmann
Początkujący

To NIE jest fotomontaż. Zwróć uwagę na ułożenie stopy - idealnie pasuje do kamieni pod nią. Taki efekt "doklejenia" daje właśnie błysk zewnętrznej lampy błyskowej.

Inny przykład zastosowania tej techniki: http://www.lighting-essentials.com/wp-c ... /megan.jpg

Alf300
Początkujący

Ok możliwe że nie jest nie będę się spierał ... ale wygląd szprych mi nie pasuje coś i zważywszy na koszulkę musiało nieźle wiać a trawka z tyłu raczej nie wygląda na za bardzo kładącą się .

A i do cienia przy stopie i tego kamyka wygląda to tak jak by autor tym właśnie próbował zamaskować że postać tak naprawdę stała w innym miejscu .

Ale tak jak mówię tak mi się wydaje i nie będę na siłę tego bronił ;) :D

francuz-----
Początkujący

BTW - co to jest "ostrość" barwy? Czy barwa może być nieostra? :shock:


Przepraszam ;)
Narazie nie miałem jeszcze wielu możliwości do pofotografowania, więc i nie mam jeszcze żadnego programu do obróbki zdjęć. Takiego efektu jak w przykładzie pewnie nie osiągne, zważywszy na to, że kolega wcześniej pisał o lampach, a narazie mój ekwipunek ogranicza się do tego co mam w podpisie. Ale jak będę miał odpowiednie zdjęcie, to popróbuje je jakoś przerobić i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Jestem pewny, że to nie fotomontaż;)
Dzięki za odpowiedzi.