anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ostre oczy

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

Ostre oczy

Witam,Mam taki problem i nie wiem czy to coś z moim aparatem jest nie tak czy to moje umiejetności.Otóż posiadam alfe 200 i obiektyw 50/1.8 robie zdjęcia na przesłonie 3.2-4 i ciągle wychodzi mi jedno oko ostre nie wiem dlaczego?Może tylko mi się wydaje a może faktycznie tutaj daje linka http://screenshooter.net/3831372/vjkhvhl
Ostrość ustawiam na jedno oko albo miedzy oczy probowałam już różnych ustawień.
Znalazłam stronke gdzie na 1.4 ostrość jest super http://photo-forum.net/index.php?APP_AC ... ICLE_ID=12

44 ODPOW. 44
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Moim zdaniem ostrość jest ustawiona poprawnie, można popróbować na F1,8 -2,5
Tak przy okazji przeuroczy piesek. :thumbsup:

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Wg mnie wszystko z ostrością jest teraz OK. Drugie zdjęcie to wyraźnie potwierdza. Lewe oko jest trochę za ciemne, ale ostrość jest tam, gdzie być powinna.

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

Ciesze się,że to jednak moje umiejętności a nie przykład który podawaliście..
Co do zdjęć to jestem nie zadowolona bo zrobiłam przywrócenie ustawien fabrycznych i ustawiłam aparat na AUTO to pierwsza rzecz druga to taka ze po przywroceniu ustawień nic nie zmieniałam tryb pomiaru-wielopunktowy, Obszar AF- szeroki i tryb autofokusa aut. autofokus.
Ale teraz bede probowac na M lub A i z ustawieniami jakie ktos mi tutaj podał.No i trzecia rzecz to chyba swiatlo zdjecia byly wykonane na parapecie a normalne zdjecia w pokoju wlasnie wychodzily zle wiec chyba jest winowajca :D
Edit: D-Range Sony do czego służy to?
No i dzisiaj załapałam gdzie też może byc błąd otóż niby "blokowałam ostrość" i albo sie przesuwałam albo odchylałam i wtedy ostrośc uciekała doszłam do wniosku ,zę zle to robie :( :( ze chyba dokladnie nie wiem o co w tym chodzi :)
Wiem ,ze zadaje duzzoooo pytań i przepraszam za to ale rowniez dziekuje wszystkim za pomoc do tej pory :c57
a tutaj znalazłam wlasnie taki sam problem jak ja malam :c34 http://www.forumphoto.pl/topic/21575-us ... -ostrosci/

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

Uuuu jak tu cicho :c18

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

To ja proszę o więcej zdjęć :c20

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Proponuję ustawić pomiar pojedynczy (auto to pojedynczy lub ciągły, aparat sam uznaje jakiego użyć ) ponadto ustawić centralny pomiar ostrości (czujnik krzyżowy, podwójna precyzja ). Następie tak jak zawsze spust do połowy aż potwierdzi ostrość i starając się nie ruszyć wyzwolić migawkę.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

A jak fotki:)?no ja myslalam o przekadrowywaniu::)

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Z fotek, to rewelacji nie ma. Kadry nieciekawe, strasznie ciemne, no ogólnie potrzeba sporo wiedzy o podstawach fotografii. Zabierz pieska do ogrodu (jak się cieplej zrobi, chyba że masz jakieś ubranko dla niego), zniż się do poziomu oczu zwierzaka, i zdjęcia powinny być ciekawsze).
Trenuj, trenuj, a będzie lepiej :)

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

Tak wiem,że kadry nie są ok ale robiłam je szybko bo chciałąm tyko zobaczyć czy z tymi oczami to brak wiedzy czy wina sprzetu ale dzisija juz wiem ze to wina oswietlenia mam ciemny pokoj i dlatego dzisiaj bedac na drugim mieszkaniu robila zdjecia kotka i oczka wyszły super wiec wiem gdzie juz jest blad :)

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Niusia napisał(a):

Tak wiem,że kadry nie są ok ale robiłam je szybko bo chciałąm tyko zobaczyć czy z tymi oczami to brak wiedzy czy wina sprzetu ale dzisija juz wiem ze to wina oswietlenia mam ciemny pokoj i dlatego dzisiaj bedac na drugim mieszkaniu robila zdjecia kotka i oczka wyszły super wiec wiem gdzie juz jest blad :)



Tego się trzymać, uczyć się i raz jeszcze uczyć, próbować, to nie fotografia analogowa gdzie każda klatka kosztowała, tu praktycznie jest za darmo (chyba że ktoś chce dzielić ewentualny koszt wymiany migawki z jej deklarowaną trwałością :D )

Ps. Nie przywiązujesz zbytnio uwagi do interpunkcji, ja też mam z tym problem, więc nie czepiam się, tak tylko zwróciłem uwagę :c20

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany