anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Photomatix Pro

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Photomatix Pro

Pytanie mam - jeżeli ktoś tym programem obrabia HDR'y
pojawia się u mnie na ciemnym niebie zawsze cała masa brzydkich szumów - tak jakby ciemne partie nieba (noc) na siłę jakąś luminescencję chciały oddać.
Ponieważ nigdy nie chciało mi się bawić w PS - może z racji takiej, że wolę zrobić dobre zdjęcie od razu niż gmerać jeszcze przy nim na kompie nie łączyłem też HDR w PS - wolę Photomatix'a gdyż zmiany jakie w nim można wprowadzić są na tyle minimalne, że nie kusi mnie całkowite PSucie...

Jednak te szumy mnie dobijają całkowicie - i teraz zastanawiam się czy to nieudolność programu ma na niego wpływ, czy może niedoskonałość matrycy Alphy A200?
Tak czy siak z uwagi na używanie statywu i jasnych szkieł zwykle jeżeli kleję hdry to ustawiam ISO100, więc ewentualne szumy powinny być minimalne...
Komuś też tak szumi w ciemnych partiach nieba (i jedynie tam)?

15 ODPOW. 15
profile.country.pl_PL.title
Gemon-----
Początkujący

Elo... sprobuj tak...
F 5,6
czas 1/800 albo 1/1500
ISO tak jak miales 100

ta fota byla robiona wlasnie na takich parametrach... szumow ja tam nie widze.. :P
http://images37.fotosik.pl/48/072cfb3d002d974amed.jpg

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Zrobię na dniach jakiegoś HDRa i wstawię tu - tak będzie najłatwiej...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Gemon... z całym szacunkiem, ale fotka jaką wstawiłeś zupełnie się nie nadaje do wątku o HDR.
To zdjęcia (najczęściej sklejka kilku) o dużej rozdzielczości tonalnej - Twoje takie nie jest więc trudno ilustrować cokolwiek w tym temacie.

Problem Devianta polega najprawdopodobniej na tym, że próbuje zrobić "pseudoHDR" z jednego RAW-a, wywołując go z korekta ekspozycji - to tłumaczy szumy.

Najlepiej wykonać serię 3 do 5, a czasem nawet więcej zdjęć, każde inaczej naświetlone, niektóre wręcz celowo prześwietlone. Wtedy szumy nie wylezą.

A do HDR to polecam nie Photomatixa, a programik Dynamic Photo HDR.

:)

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Do HDR stosuję min 3 ekspozycje... Zwykle 7 a czasami nawet 11 ekspozycji...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Deviant napisał(a):

Do HDR stosuję min 3 ekspozycje... Zwykle 7 a czasami nawet 11 ekspozycji...


W tym zdjęciu strasznie blików nałapałeś...stąd wyłazi szum na niebie :)

Generalnie HDR-y, kiedy jest bardzo ciemno są niezwykle trudne.

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

To jest crop ze starego zdjecia - blików akurat w tym przypadku było dużo, ale robiłem już dużo więcej HDRów, gdzie nie było blików i zawsze na ciemnych fragmentach wychodziło coś takiego...
Prawdopodobnie to problem występujący w samym programie - nie ma tam opcji odszumiania, która zapewne by pomogła...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Deviant napisał(a):

Prawdopodobnie to problem występujący w samym programie - nie ma tam opcji odszumiania, która zapewne by pomogła...


Photomatix jest dość specyficzny, faktycznie w ciemniejszych miejscach ma tendencje do ich rozświetlania. Dlatego polecam szczerze Dynamic Photo HDR - dla mnie prawdziwa rewelacja :D

zygyfy
Początkujący

Lajam napisał(a):


A do HDR to polecam nie Photomatixa, a programik Dynamic Photo HDR.

:)



Mógłbyś podrzucić linkiem do "pełnej" wersji? Albo na PW jakieś "kluczyki" do tego programu?;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

zygyfy napisał(a):

Lajam napisał(a):


A do HDR to polecam nie Photomatixa, a programik Dynamic Photo HDR.

:)



Mógłbyś podrzucić linkiem do "pełnej" wersji? Albo na PW jakieś "kluczyki" do tego programu?;)


Pełna wersja? Proszę bardzo: http://www.dreamsoft.com.pl/product_inf ... cts_id/590

O innych "wersjach" nie rozmawiamy na forum!
A cena jest przystępna.

------------------------------
fotoamator