anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Gdzie kupować? Czyli o uczciwych i nieuczciwych sklepach.

Creatoor
Początkujący

Gdzie kupować? Czyli o uczciwych i nieuczciwych sklepach.

Często pojawiają się pytania o opinie gdzie warto kupować. Tematy są porozrzucane po forach. Myślę, że warto sobie pomóc. Po cóż ma być 'Polak mądry po szkodzie'... A jeśli już to 'uczmy się na błędach' najlepiej cudzych. Piszmy o swoich doświadczeniach i spostrzeżeniach co do sklepów, w szczególności internetowych. Na początek:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6197906,Nabici_w_JapanFoto__Tysiace_oszukanych_ludzi.html

17 ODPOW. 17
Creatoor
Początkujący

http://www.tvn24.pl/-1,1583174,0,1,okradzeni-tuz-przed-swietami,wiadomosc.html

SZREK-----
Początkujący

To dość ciekawy problem!
Zachłanność ludzi nie zna granic.
Wystarczy aby na rynku pokazał się towar i wystarczy go zamówić i wpłacić pieniążki i tu jest problem.
Ja osobiście jeśli kupuję przez internet posługuję taką drogą:
Szukam produktu - najlepiej w okolicy swojego zamieszkania ( Warszawa - okolice) dzwonię i rozmawiam.
Najchętniej płace gotówką - jeśli istnieje taka możliwość (co się nie zdarza) a jeśli nie to jadę do nich i robię przelew w czasie ostatniej sesji bankowej.
Oczywiście to kosztuje troszkę zachodu ale jest wszystko OK - szczególnie jak mam wydać jakąś konkretną sumkę.
Najlepiej w rozmowie telefonicznej podejść psychologicznie i poprosić o numer KRS (ewentualnie NIP)(w internecie jest ogólnie dostępny) i sprawdzam sobie co i jak !!!!!! Oczywiście słucham jak będzie reakcja !!!!!!!!!!!
Wygoda wygoda ale jak kupuję coś o jakieś 500 PLN taniej niż w Hipermarketach to i tak się opłaci. Zawsze sprawdzam kartę gwarancyjną - czy jest oryginalna a jeśli nie to zawszę proszę o pisemne potwierdzenie kto jest gwarantem - bo sprzęt może być legalny lecz sprowadzany przez firmę na własną rękę - tak było przy zakupie ASUSA eee - jeszcze Polski ASUS nie posiadał go na rynku a już można było kupić na aukcjach i przez ceneo - wybrałem troszkę drożej ale pewną i starą firmę. Sprawdzam ile firma jest na rynku i jaki towar sprzedają.
Czasami wysyłam meila do ludzi którzy kupowali sprzęt kilka - kilkanaście miesięcy temu.
W ten sposób zabezpieczam się i dokładam wszelkich starań sprzed zawarciem transakcji.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

SZREK napisał(a):

( Warszawa - okolice)


nie każdy ma tylu sprzedawców pod nosem ;)


ale ja tylko zaapeluje - kupujcie w necie z rozwagą :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
SZREK-----
Początkujący

Oczywiście to co zaapelował Kris - ma sens - ale jak się tego ustrzec a tego kolega zapomniał podać.
Nie żyjemy w buszu lecz w cywilizowanym kraju i nie uwierzę, że nie można kupować w swoim rejonie. To co widzę kolega Kris jest z Chorzowa - tamte rejony zawalone są towarem.
Kris - podaj mi miejsce w wyimaginowane a ja Ci znajdę sklep koło tej miejscowości a jeśli nie to podaj mi produkt link do byle jakiej strony z danym produktem i ceną, to ja znajdę dobrą firmę z której przyślą Ci to co chcesz i ich sprawdzę pod każdym kontem w podobnej cenie. Dobre firmy nie mają nic do ukrycia !!!! Chyba,że się jest ryzykantem to i się ryzykuje i potem efekty widać. Czasami miałem taka sytuację, że dany produkt kosztuje 700 PLN ale firmy są jakieś (dziwne) a w innym renomowanym ten towar kosztuje 750PLN - to kupuję ten za 750 PLN i mam święty spokój że wszystko jest OK i mam gwarancję w Polsce a nie w USA - albo firma się zwinie po 3 miesiącach bo już się obłowili i maja dość pieniążków aby wyrolować na czymś innym. Warto to przemyśleć. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mi osobiście jeśli zależy na kupnie taniej ( w granicach opłacalności) to i jadę do Łodzi, Płocka, Radomia - nawet bilet autobusowy w dwie strony - PKP - to koszt przy 100 KM do celu - to koszt około 50 PLN a w dwie strony 100PLN. Czy nie warto ? Można mieć zapakowane buble lub odebrać osobiście ! Teraz praktycznie każdy posiada samochód i koszt takiej podróży też nie jest aż taki obciążający - tak więc nie przesadzaj - jak się chce to i można tylko trzeba pomyśleć i ruszyć dupsko od pilota TV.
Można kupować w dużych sklepach - takich jak AGITO, RTV-AGD i dostarczają pod drzwi ! pewnie i solidnie. Oczywiście są inne dobre firmy - ale to można sprawdzić - na przykład ich kapitał zakładowy, wpis do KRS i inne !!!!! i mieć pewność, że będzie wszystko OK. Lepiej zapłacić kilka złotych więcej ale w dobrej i renomowanej firmie ale jak się ktoś łaszczy na kilka złotych to tak jest - bubel w paczce i stracone pieniążki !
Nadmienię, że swojego ASUSA przysłali mi z Wrocławia - ale to z dobrej firmy kupiłem i byłem pewny, że dostane ten a nie inny towar.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

szrek niby wszystko okej - ale nie zapominaj, że żyjemy w szybkich czasach
ludzie nie po to kupują w necie, by tracić więcej na to czasu niż przy normalnych zakupach ;)

ja nie popieram pośpiechu przy jakichkolwiek zakupach! Zwłaszcza tych przez Internet!
mam swoje kroki, których się trzymam, ale daleko im do sprawdzania krs'u

po prostu rozwaga......
niestety, ale nawet największe kroki bezpieczeństwa mogą i tak nas sprowadzić na manowce, ale to jest tym mniej prawdopodobne, im większe jest nasze zaangażowanie w to co robimy

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
SZREK-----
Początkujący

kris napisał(a):

szrek niby wszystko okej - ale nie zapominaj, że żyjemy w szybkich czasach
ludzie nie po to kupują w necie, by tracić więcej na to czasu niż przy normalnych zakupach ;)

ja nie popieram pośpiechu przy jakichkolwiek zakupach! Zwłaszcza tych przez Internet!
mam swoje kroki, których się trzymam, ale daleko im do sprawdzania krs'u

po prostu rozwaga......
niestety, ale nawet największe kroki bezpieczeństwa mogą i tak nas sprowadzić na manowce, ale to jest tym mniej prawdopodobne, im większe jest nasze zaangażowanie w to co robimy


A z tym się zgodzę !!!! Im więcej szukamy tym więcej razy włącza się "komplikator"
Moja droga sprawdzania nowych firm - w takich jakich nie kupowałem jest taka a nie inna - i zajmuje mi to około 15 minut !

profile.country.pl_PL.title
1przemo1
Początkujący

Witam, mam pytanie odnośnie gwarancji.
W jaki sposób sprawdzić kartę gwarancyjną czy jest oryginalna? Co nam daje pisemne potwierdzenie kto jest gwarantem??
Pytam, ponieważ wkrótce zamierzam kupić Sony vaio vgn-fw41m/h, w którymś ze sklepów Internetowych (500zł taniej niż np. w Vobis, komputronik). Oczywiście po notebooka pojadę osobiście do sklepu w Łodzi i przed zakupem dokładnie obejrzę obudowę, matrycę, etc.

Creatoor
Początkujący

Witam
Czy ktoś kupował może w tym sklepie: http://www.foto-net.pl/sklep/o_nas.php

Wiem od firmy Sigma, że to autoryzowany salon tej firmy. Co do Sony nie mam takiej pewności.
Sprawdzałem na stronie Sony. Na liście nie figuruje. Dzwoniłem do Sony ale pan w dziale obsługi wiedział tyle co ja i raczej nie był chętny do pomocy :c8

Szkoda, bo sklep ma atrakcyjne ceny (może nie wszystkie) ale kilka rzeczy na których mi zależy można dostać troszeczkę taniej.

mis1u1
Początkujący

Creatoor napisał(a):

Witam
Czy ktoś kupował może w tym sklepie: http://www.foto-net.pl/sklep/o_nas.php

Wiem od firmy Sigma, że to autoryzowany salon tej firmy. Co do Sony nie mam takiej pewności.
Sprawdzałem na stronie Sony. Na liście nie figuruje. Dzwoniłem do Sony ale pan w dziale obsługi wiedział tyle co ja i raczej nie był chętny do pomocy :c8

Szkoda, bo sklep ma atrakcyjne ceny (może nie wszystkie) ale kilka rzeczy na których mi zależy można dostać troszeczkę taniej.



Kupowałem u nich plecak Lowepro. Był to najtańszy sklep jaki znalazłem. Zamawiałem co prawda z allegro ale u nich właśnie. Przesyłka szybka z Sopotu do Krakowa była za niecałe 2 dni kurierem. Ja ich polecam.