anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

IFA2013 - relacja Lajama

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

IFA2013 - relacja Lajama

Serdecznie pozdrawiam z targów IFA2013!

Post napisałem do Was z nowego smartfonu Xperia Z1 :slight_smile:

 

Po powrocie z targów zamieszczę obszerniejszą relację wraz z materiałem zdjęciowym i wideo :slight_smile:

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Lajam, przywieź nam kilka :wink:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

A tak to powstało:

 

x1forum2.jpg

 

x1forum.jpg

 

Xperia jest kapitalna. Obejrzałem na ekranie kilka dłuższych trailerów, dźwięk zapewniały mi słuchawki MDR-1RBT. Założenie tych słuchawek to duży błąd bo teraz właczył mi się "chomik" na nie. Są znakomite. 

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Xperia Z1 i te słuchawki to genialne połączenie :grin:
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Targi IFA  dobiegły końca - było to dla mnie bardzo fajne dni. Same targi to na pewno świetna sprawa dla każdego kto choć trochę pasjonuje się nowościami na rynku elektroniki konsumenckiej. Znajdziemy tam wszystko począwszy od foremek do wypieków ciasta, poprzez wszystkie artykuły małego i dużego AGD, na elektronice i programach TV narodowych niemieckich telewizji skończywszy. Nie sposób ogarnąć tego w kilku słowach, ale się postaram :slight_smile:

W skrócie można to opisać jako duży sklep z elektroniką, tyle że zamiast półek z produktami, każda firma ma swoje stoisko (ogromne) na którym wystawia praktycznie wszystkie produkty będące w ofercie. Całość zajmuje nieprawdopodobnie wielką powierzchnię. Na przejście wszystkich stoisk potrzeba kilku godzin. Przy założeniu, że chcielibyśmy dokładniej obejrzeć wszystkie stoiska, potrzeba kilku dni! Oczywiście to wszystko odbywa się w dużym hałasie i przy udziale masy odwiedzających. Przestrzeń targowa jak wspomniałem jest ogromna i podzielona nawet na kilka poziomów. Mi udało się przejść wszystkie hale w 1 dzień, ale było to bardzo męczące. Tak więc moje stopy były bardzo wdzięczne, kiedy wróciłem wreszcie do domu i wziąłem gorącą kąpiel w wannie.

 

Wracając jednak do Berlina...oczywiście dla mnie najbardziej istotne było stoisko Sony. Miałem okazję przyjechać do Berlina już przed targami i obserwowałem przygotowania tego stoiska. To niesamowite z jaką precyzją to wszystko się odbywa. Tu nie ma żadnego przypadku. Każda tabliczka z opisem, każdy napis, logo ma swoje miejsce w przestrzeni. Efekt końcowy robi niesamowite wrażenie. Każdy produkt jest polerowany na błysk, lśni niczym najnowsze Ferrari na salonie samochodowym. Przy każdym stoisku spotkamy osoby z obsługi, które znakomicie znają się na tych produktach, dodatkowo wsparcie dla poszczególnych produktów zapewniali super specjaliści z całej Europy. W zasadzie nie można było zadać pytania, na które nie otrzymalibyśmy odpowiedzi (pomijając pytania o datę dostępności produktów w danym kraju oraz ceny).

Stoisko Sony było bardzo ciekawie zaprojektowane (moim zdaniem chyba najbardziej logicznie ze wszystkich firm z elektroniką użytkową). Całość wykonano w kształcie okręgu. Mogliśmy wybrać dowolny kierunek zwiedzania, aby zakończyć je w miejscu startu. Były też podwieszone ogromne zakrzywione ekrany tworzące również okrąg. Przez cały czas na ekranach wyświetlane były reklamy najnowszych produktów, a w trakcie konferencji prasowej obraz jaki transmitowany był na żywo na cały świat. Ogólnie projekcja robiła niesamowite wrażenie w połączeniu z potężnym dźwiękiem, który co pewnien czas potęgował wrażenia wizualne. 

Stoiska były podzielone wg kategorii. Największa kolejka ustawiła się oczywiście na stoisku Playstation do konsoli PS4 oraz symulatorów jazdy PS3. Sam też spróbowałem i mimo, iż nie jestem fanem wyścigów to wciągnęło mnie..:smileyhappy: Nie odmówiłem sobie także przyjemności jazdy na symulatorze. Kapitalna sprawa. Zupełnie inne wrażenia niż na padzie. Chyba sprawię sobie w najbliższym czasie Gran Turismo.

 

Kilka zdjęć ze stoiska Playstation (tu jeszcze dzień dla prasy i mało tłumów)

 

DSC08636.JPG

 

DSC08637.JPG

 

DSC08639.JPG

 

DSC08641.JPG

 

Najwięcej miejsca i oczywiście w centrum wydarzeń była Xperia Z1. 

Muszę przyznać, że smartfon zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Działa świetnie, bardzo płynnie i niesamowicie szybko! Intenet śmigał jak marzenie! Wyświetlacz robi wrażenie - ogromna rozdzielczość naprawdę jest zaletą. Obejrzałem sobie krótkie filmy w jakości FullHD i coż...czapki z głów. Jakość jest super. Musicie wierzyć moim zachwytom bo od kilku lat mam iphone'a i nie myślałem, że jakikolwiek telefon zrobi na mnie wrażenie...a jednak. Oficjalnie odszczekuję! Jak już wspomniałem wcześniej korzystałem także z dobrodziejstwa NFC i podłączyłem sobie bezprzewodowe słuchawki MDR-1RBT, które były przy każdym egzemplarzu Z1. Dźwięk mimo tego hałasu na stoisku był znakomity. Aparat w Xperii Z1 to juz w ogóle bajka (oczywiście w kwestii fotografowania smartfonami). Mnóstwo ustawień aparatu do wyboru, wreszcie jest przycisk z boku obudowy do wyzwolenia migawki. Bardzo fajne i dopracowane oprogramowanie foto - szczególnie dowcipne jest AR Effect gdzie na obraz z aparatu nakładane są rysunkowe dodatki - mimo, iż jest to może dziecinne, to mnie to bawi :tongue:

 

Na tym kończę pierwszą część szerszej relacji. Uzupełnię ją zdjęciami i wideo - przepraszam za brak tychże, ale mam jakiś problem z łączem internetowym i korzystam z łącza sieci komórkowej, a tu zasięg Egde więc nie poszaleję, szczególnie że filmy mają ponad 500 MB. 

 

Pozdrowienia!

 

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Małe uaktualnienie bo widzę, że Sony zamieściło ten film na swoim profilu na Facebooku.

 

Krótki wywiad o Xperii Z1. 
Nie mam doświadczenia przed kamerą więc proszę o wyrozumiałość :slight_smile:

 

http://www.youtube.com/watch?v=oGky8VHfGBo&feature=youtu.be