anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Szumy podczas rozmów przez słuchawki

profile.country.PL.title
Iwona_Gie
Nowicjusz

Szumy podczas rozmów przez słuchawki

Cześć,

Mam Xperię 10 i Androida 10 - gdy przełączam rozmowę na słuchawki, rozmówca słyszy mnie jak ze studni - do tego są jakieś szumy i trzaski.

Porady: https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00236547 - nie zadziałały, telefon był już trzy razy w serwisie.

Może jest opcja wyłączania szumów bądź regulacji takich spraw (oprócz standardowych ustawień Jakość-Ustawienia dźwięku). W innych modelach Sony i Androidach występowała Redukcja szumów mikrofonu...

Spotkaliście się z tym problemem może? Co zrobić?

BTW - inna karta SIM i inne słuchawki nie pomagają.

 

 

 

 

 

 

 

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Cześć Iwona, czy kontaktowałaś się już w tej sprawie z Sony Support? Można to zrobić telefonicznie lub poprzez formularz, dane kontaktowe tutaj: 
tel. +48 223060694
https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email
Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Iwona_Gie
Nowicjusz

Cześć, dziękuję za odpowiedź, zgłosiłam.

Jeszcze nikt się ze mną nie skontaktował.

Natomiast obok wszystkiego zainstalowałam aplikację Wzmacniacz dźwięku - gdzie można ustawić redukcję szumów mikrofonu słuchawek lub mikrofonu urządzenia. Jest poprawa.

Tylko dlaczego nie pozostawiono tej opcji w systemie jak było?... Może warto dodać w update.

Takie opcje były dostępne w następujących miejscach w zależności od softu/telefonu:

  • Ustawienia->Dźwięk->Ustawienia akcesoriów->opcje: automatyczna optymalizacja oraz Czułość mikrofonu: np ustawienia Auto;
  • bądź: Telefon->Ustawienia połączeń->Redukcja szumów mikrofonu (Redukcja szumów w tle podczas połączenia).

 

Iwona

 

 

 

 

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Cześć Iwona, dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami, przekażę te informacje do naszego działu technicznego. 

Cieszę się, że jednak udało się poprawić działanie słuchawek i mikrofonu.

Pozdrawiam, Agnieszka_J