anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DVB-T standard kodowania i szanse na odbior ?

profile.country.pl_PL.title
jboruc
Początkujący

DVB-T standard kodowania i szanse na odbior ?

Witam
Bravia ma tuner cyfrowej telewizji naziemnej (MPEG-2), w chwili obecnej chwili sygnal testowy nadawany jest w standardzie MPEG-4 (przynajmniej ten z Raszyna). Podobno za pomoca wejscia Common Interface (czy to to samo co CAM ?) i specjalnego "dekodera" (czy i jakiego dla Bravi?) udaje sie przekodowac sygnal MPEG4 na MPEG2 (info za: http://www.transaktor.com/ctn_main.htm)
Czy Sony ma/zna rozwiazanie problemu? Czy tez trzeba kupic kolejny telewizor :( jak juz bedzie

JB

8 ODPOW. 8
oldguest
Początkujący

Jeden z użytkowników pewnego forum włożył kartę dekodującą sygnał MPEG4 do slotu serwisowego w dość legendarnym telewizorze KDL32V2500 i telewizor potrafił odebrać sygnał w MPEG4. Z tego co wiem kiedy już transmiscja MPEG4 będzie oficjalna Sony ma określić które moduły współpracują z telewizorami.

profile.country.pl_PL.title
Ola_breakcore
Początkujący

Witam,

tak, Sony ma rozwiązanie tego problemu. Jeśli dany telewizor nie ma wbudowanego tunera naziemnej telewizji cyfrowej, zalecamy kupno karty Conax CI CAM NP4:
http://www.dmtrade.pl/index.php?p397,mo ... ci-cam-np4
, którą należy umieścić w slocie serwisowym. Telewizor odbiera wtedy sygnał MPEG-4, należy jednak nadmienić, że już nie w jakości HD- po prostu dekoduje sygnał. Jest to rozwiązanie dla użytkowników telewizorów, które nie mają jeszcze standardów przystosowanych do nadchodzącego wielkimi krokami roku 2012, kiedy to wszystkie kanały będą nadawne w MPEG-4.

Pozdrawiam :)

profile.country.pl_PL.title
gggrzybowscy
Użytkownik

Nikt dziś dokładnie nie wie jak będzie wyglądał telewizor za pięć lat,aby odbierał naziemną tv cyfrową.Wydawanie dzisiaj dużych pieniędzy na na niby cyfrowy odbiór,to wyrzucone pieniądze w błoto.Najpierw mówiło się że będzie to MPEG2,teraz MPEG4,a gdy wejdziemy w ten rzeczywisty cyfrowy świat,może w 2012-2014,to okaże się,że wymyślili MPEG5,amoże 6.Dziś wszyscy producenci i sprzedawcy robią klientów w bambuko,żeby tylko sprzedać,bo też sami nie wiedzą co będzie za pięć lat?Punkty recyklingowe nie będą sie wyrabiały ze zbiorem dzisiejszego niby cyfrowego sprzętu.Ja się wstrzymuje z zakupem lepszego tv,nagrywarki i czekam wielkimi krokami co będzie dalej?

oldguest
Początkujący

Za granicą już działa cyfrowa telewizja w MPEG2 lub MPEG4. Do tego te kodeki są już od dość dawna znane i używane. Więc nie zapowiada się aby wymyśli coś nowego. A nawet jeśli to hamulcem będą właśnie protesty społeczeństwa że trzeba wymieniać sprzęt albo coś dokupić.

piotr8729
Początkujący

Właśnie teraz oglądam mecz Niemcy-Polska (powtórka z Euro) na Polsacie Sport HD test z nadajnika naziemnego (chyba z Raszyna) na nowo zakupionym 40W4710 i obraz mnie powalił. Oprócz tego programu mam jeszcze (z cyfrowego tunera) Polsat, TV4 i TVN - obraz gorszy, chociaż w porównaniu z analogiem znacznie lepszy. Myślę, że coraz więcej będzie programów w technologii cyfrowej, a tv analogowa przejdzie do lamusa.

3125-----
Początkujący

Wracając do samego sprzętu.
Czy dobrze zrozmiałem, że telewizory z tunerem cyfrowym, ale kodekiem MPEG2 są obecnie bez szans na odbiór formatu HD, a jedynie co nam pozostaje to możliwość dekodowania MPEG4 po zastosowaniu karty CAM i radość wynikająca z pojawienia się obrazu na ekranie?
Czy jest szansa na to, że karty pozwolą jednak na dekodowanie również HD bez konieczności dostawiania dodatkowego sprzętu?
Czuję się trochę nie pocieszony faktem, że SONY wrzuciła na polski rynek telewizory z kodekiem MPEG2 w momencie kiedy zaprzestano nadawania z tym rodzejm kompresji. Mam TV wyprodukowany w czerwcu 2008, kupiłem go w sierpniu 2008 i ciemność widzę na kanałach cyfrowych ;) . A teraz SONY szumnie zapowiada MPEG4 AVC. Coś mi tu nie pasi.
Pozdrawiam.

oldguest
Początkujący

Część ludzi korzysta z kablówek lub z anten satelitarnych i nie ma anteny naziemnej więc niektórym nie zależy na MPEG4 a ceny są dość dużo niższe jeśli chodzi o modele bez MPEG4.

smok23
Początkujący

Witam,
Czy jest dostępna oficjalna lista modułów CI współpracujących z modelami TV posiadających tuner cyfrowy ?
Mój problem wygląda następująco.
Mam otóż transkoder DBV-S > BVB-C - czyli urządzenie odbierające sygnał z wybranego transpondera satelity i przetwarzające go
na sygnał QAM w standardzie DVB-C.
Przy odbiorze kanałów niekodowanych wszystko działa jak należy.
Problem występuje przy programach kodowanych.
Przeprowadzałem testy z transpondera TVN ( MPEG-2 ) - mając do dyspozycji oficjalne karty TVN dla Conax-a.
Próbowałem 3 typy modułów CAM dla Conax-a, w tym polecany przez "Ola_breakcore" ( CIC Sony Poland ) : CAM NP4.
Niestety żaden z modułów nie był w stanie odkodować programów w telewizorze.
( karty włożone do zwykłego odbiornika satelitarnego z Conaxem działają bez problemu )

pozdrawiam
Jacek