anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowy odtwarzacz multimedialny NSZ-GS7 dostępny w USA

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nowy odtwarzacz multimedialny NSZ-GS7 dostępny w USA

Długo oczekiwany (przynajmniej przeze mnie ;) ) odtwarzacz multimedialny NSZ-GS7 jest już dostępny w USA :D Jeszcze nie w Polsce, ale za to mamy już dostęp do pełnej specyfikacji tego modelu :D Oczywiście, może się różnić, od tej na rynek europejski... Znając życie, jeśli będzie - to minimalnie.

http://www.youtube.com/watch?v=TJiHcZDe3r8


A więc, co w nim znajdziemy :D Po kolei:

- przeglądarka Google Chrome wraz z wtyczką Flash Media Player :thumbsup: Daje to nam możliwość odtwarzania plików filmowych osadzonych na stronach Internetowych. Duży plus :thumbsup: Poza tym można dzięki niej ściągać pliki, oglądać relacje na żywo, obsługuje Java...

- odtwarzacz opiera się na systemie Android. Dzięki temu jest wiele plusów, ale jeden z najważniejszych to dostęp do sklepu Google Play - znanego ze smartfonów, czy tabletów. W sklepie mamy dostęp do wielu aplikcaji i tych darmowych i płatnych. Są również dostępne aplikacje z dostępem do bibliotek filmów (VOD) :D Jak i różnego rodzaju gry i inne ciekawe i mniej ciekawe programy...

- dostęp do serwisów Sony Entertainment Network (czyli nowa odsłona BRAVIA Internet Video)

- wbudowane WiFi (standard 802.11/b/g/n )

- odtwarzanie materiałów 3D

- wbudowana pamięć 8GB

- pobieranie prądu 21W :thumbsup:

- odtwarzanie przez USB wielu formatów zdjęć, muzyki filmów (w tym MKV, FLV)

- kompatybilność z dyskami NTFS i FAT32

- wbudowany system Picture-in-picture (PiP)

- rewelacyjny pilot z touch padem (jako np. myszka) i klawiaturą qwerty. Jego możliwości przedstawia strona: http://discover.store.sony.com/googletv/#remote

http://img35.imageshack.us/img35/1652/nszgs7500x340.jpg


Źródło informacji: http://store.sony.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=...


Trochę wcześnie na wydawanie opinii, ale jestem pod dużym wrażeniem możliwości, jak i nowatorskiego pilota. Jeśli odtwarzacz będzie oferował to, co jest w opisie - będzie to rewelacyjne urządzenie. Wtedy praktycznie nie ma potrzeby podłączania komputera pod telewizor. Wszystko co potrzebne będziemy mieli po podłączeniu tego urządzenia.

Ciekawi mnie kompatybilność z różnymi telewizorami. Sygnał jest wysyłany poprzez HDMI, tak więc wszystkie procesy powinny zachodzić w odtwarzaczu, a gotowy obraz wysyłany na telewizor. Tylko jak będą wyglądały aplikacje i inne programy ze sklepu Google Play.. Premiera w Polsce miała być w wakacje, mam nadzieję - że nic nie przesunęło się :D Cena w USA to 199$. Moim zdaniem nie jest wygórowana.

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Porażająca ilość przydatnych funkcji. Długo już nie mogłem doczekać się następcy odtwarzacza multimedialnego, któremu już troszkę zaczęło brakować "multimedialności" :c20.

Z przydatnych funkcji, co widać na załączonym filmiku przez Zimnego, trzeba wymienić niesamowitą kompatybilność z innymi urządzeniami, z formatami plików oraz co według mnie ważne ze smartphone'm!
W poprzedniku brakuje mi trochę łatwości obsługi z której słynie Sony - został on niestety trochę w tyle, szczególnie gdy patrzę na ten filmik i widzę jak Koleżanka harata pilotem na prawo i lewo :).

199$ po dzisiejszym kursie (około 3,4) daje koło 680PLN. Ciekawe ile wzrośnie cena ze względu na cło, holendarne ceny magazynowania w Europie itp księgowe rzeczy, z którymi musi borykać się każda firma.
Zastanawiam się czy nie kupić w USA i przesłać do PL sobie takiej sztuki, ale martwi mnie fakt gwarancji oraz różnego napięcia w gniazdkach u nas i u "Wujka Sama".
Nie masz informacji Zimny kiedy może ukazać się w Polsce GS7-ka?

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

stubb napisał(a):

Długo już nie mogłem doczekać się następcy odtwarzacza multimedialnego, któremu już troszkę zaczęło brakować "multimedialności" :c20.


Mi również brakowało, ale na tamte czasy (2010 rok) wyglądał bardzo dobrze. Ilość odtwarzanych formatów, stabilność i szybkość działania, dostęp do BRAVIA Internet Video (aktualizowany) - było ciekawą opcją. W ciągu tego czasu technologia bardzo rozwinęła się. Popularyzacja Androida, szybkość i dostępność Internetu, popularność tabletów i smartfonów łatwość połączeń - wymusza nowe zmiany :D Z korzyścią dla nas :D

Na temat premiery w Polsce nie mam informacji. Miała być w wakacje - może się uda.
Im więcej opcji, możliwości - tym bardziej skomplikowana obsługa. Ale wygląda to na dosyć intuicyjną. Zobaczymy w praktyce :D
Z USA może być taniej, jednak osobiście preferuję Polską/Europejską dystrybucję.