anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Blu-Ray Sony S490 - brak napisów w filmach mp4

ponczula
Początkujący

Blu-Ray Sony S490 - brak napisów w filmach mp4

Koledzy,

Niemiła niespodzianka dziś - otóż w/w sprzęt nie odtwarza napisów przy filmach w formacie mp4. Wrzuciłem dziś ze 3 i film normalnie odpala ale napisy nie idą. Jest na to jakaś rada?:)

5 ODPOW. 5
ponczula
Początkujący

Nikt nie zna odpowiedzi? Nie da się Mp4 na Blu-Ray od Soniacza oglądać z napisami filmów? Trochę słabo jak na tej klasy sprzęt...

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

na takim sprzęcie takiego "badziewia" się nie ogląda, tylko bezstratne kodeki...
ps. nie chodzi mi tu o obrażanie czy coś podobnego :)

ponczula
Początkujący

Hmmm, no zapewne tak ale przyznam się bez bicia, że czasem i takie badziewie chciałbym obejrzeć z braku laku więc trochę lipton... Tylko konwersja z mp4 na avi?

kaszeszczuk
Nowicjusz

Cześć

Spróbuj ściągnąć napisy SRT w formacie SUBRIP. Napiprojekt ma taką opcję w ustawieniach.

U mnie w TV Bravia pomogło. TV pokazywał, że są napisy i pokazywał kodowanie w filmach mp4, ale napisów nie było.

profile.country.pl_PL.title
Chazar
Nowicjusz

To przypadłość nie tylko tego modelu ale i innych. Rozwiązanie jest banalne (i dość idiotyczne) i pisałem już o nim w wątku dotyczącym innego odtwarzacza. Wystarczy zmienić rozszerzenie pliku z mp4 na avi i wyświetla napisy. Zadnych konwersji itp. Zmiana rozszerzenia w nazwie pliku i mimo, że to mp4 a nie avi to odtwarzacz poprawnie odtwarza plik i pojawiają się napisy. Dziwne rozwiązanie, ale proste i trwa tyle co zmiana nazwy pliku. Ludzie którzy nie widzą rozszerzeń plików w windowsie, muszą włączyć pokazywanie znanych rozszerzeń w opcjach folderów, żeby podmienić "mp4" na "avi". Co do samych napisów to zapisujemy w formacie ANSI (nie UTF-8) i wybieramy na odtwarzaczu strone kodową 1250. Wtedy polskie znaki wyświetlane są poprawnie.