anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HT-G700 problem z reprodukcja PCM Mutli Chanel

profile.country.PL.title
dziobu91
Poszukiwacz

HT-G700 problem z reprodukcja PCM Mutli Chanel

Witam, mam problem z bestratnym PCM 5.1. Soundbar podłączony przez eARC. Gdy oglądam film netflix/dysk przenośny z PCM 5.1  co jakiś czas przerywa dźwięk. Gdy zmienię na przetworzony dolby Digital dd+ (wyłączę eARC) wszystko jest ok. Ktoś się spotkał z takim problemem? Wyłączenie eARC nie wchodzi w grę bo tracę Atmos na rzecz przetworzonego Atmos Dd+. 

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Czy próbowałeś zaktualizować soundbar do najnowszej wersji oprogramowania?

 

Aktualizacja wewnętrznego oprogramowania soundbara HT-G700 do wersji 1.062 | Sony PL

profile.country.PL.title
Kici89
Poszukiwacz

Witam, ten sam problem występuje u mnie. Aktualizacja zrobiona. Jakieś inne rozwiązania?

 

profile.country.PL.title
dziobu91
Poszukiwacz

Oprogramowanie zaktualizowane, różne kable HDMI też testowane. Problem ten sam. Nie mogę korzystać z eARC bo pojawia się problem z reprodukcją dźwięku. Inny soundbar był testowany z moim TV i wszystko ok. 

profile.country.PL.title
Kici89
Poszukiwacz

@Ekspert_Sony można prosić o jakieś rady? Nie jesteśmy pierwsi z tym problemem a odzewu brak? Co możemy jeszcze zrobić?

profile.country.PL.title
dziobu91
Poszukiwacz

@Ekspert_Sony czy jest już jakieś rozwiązanie? Jest zapowiedziana jakaś aktualizacja? 

profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Czy zgłaszaliście problem do działu wsparcia technicznego? Tutaj można skontaktować się przez formularz https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email?cat=electronics lub telefonicznie pod numerem: +48 223060694.