anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kolumny do kina domowego - jakie ?

profile.country.PL.title
so-nowka2020
Nowicjusz

kolumny do kina domowego - jakie ?

Witam serdecznie,

Proszę o pomoc w wyborze kolumn do amplitunera kina domowego sony STRDH790.

teraz gra na starych altusach 140 i przyznać muszę, że zaskoczona jestem nowym dźwiękiem.

Potrzebuję jeszcze kolumn surround na przód i tylnych do pomieszczenia 18m2.

Czy ktoś może coś polecić , oczywiście w rozsądnej cenie

 

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jako tylne kolumny surround mogą posłużyć wszystkie kolumny dwudrożne typu monitor. Ważnym jest, że jeśli planujesz powiesić je bezpośrednio przy ścianie szukaj konstrukcji w których bas reflex o ile w nich występuje by skierowany do przodu.  W przypadku surround kolumny mają za zadanie zapewnić efekt otaczającego dźwięku i dlatego jeśli zależy Ci na typowych kolumnach do surround poszukaj konstrukcji dipolowych lub bipolarnych które bardzo dobrze rozpraszają dźwięk. Jeśli chodzi o kolumnę centralną która w kinie domowym odpowiada głównie za dialogi przy wyborze wystarczy się kierować wielkością i wyglądem. Trzeba jednak uważać aby centralny nie powodował efektu oderwania głosu od dźwięku z innych kolumn. Do Atmos wskazane są specjalnie przeznaczone do tego konstrukcje. Zawsze warto poszukać sklepu z kolumnami który pozwala na zwrot albo kupić przez internet aby w przypadku gdy kolumny nie spełnią oczekiwań można było je oddać.

Sony zawsze dobrze współpracowało z Magnatami. Możesz też czegoś poszukać z Dali.

Dla każdego rozsądna cena może mieć inną skalę :slight_smile:

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
so-nowka2020
Nowicjusz

Dziękuje,

szukam i szukam. 😂 czytam, chodzę po sklepach. Faktycznie można wypożyczyć kolumny ze sklepu na kilka dni.

Proponowano mi Spektory Dali. Wypożyczę, posłucham.

Miałam nadzieję, że ktoś ma już jakieś sprawdzone kolumny...

 

Dziękuję za odpowiedź

 

Pozdrawiam