anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

MEX-BT3700U a jasność wyświetlacza

Driver-----
Początkujący

MEX-BT3700U a jasność wyświetlacza

Jak można przyciemnić bardzo jasne niebieskie podświetlenie wyświetlacza. Radio jest super, poza tym, że w nocy strasznie mnie razi intensywność światła. W instrukcji nie znalazłem nic na ten temat. Może istnieje jakaś przejściówka, która pozwoli mi to wyregulować?

6 ODPOW. 6
liverpool-----
Początkujący

Witam,

Twój radioodtwarzacz nie posiada funkcji przyciemnienia wyświetlacza.

Obawiam się, że nie znam też żadnego innego sposobu aby tego dokonać.


Pozdrawiam
Michał

DonPedro
Początkujący

No hej! A może - Instrukcja angielska strona 22 DIM ON/OFF. Zmiana jasności nie jest ani automatyczna (jak w komórce) ani skokowa (np. 3 poziomy), ale chyba działa - może się mylę.

Pozdrowienia :c10

Driver-----
Początkujący

Ale to można w jakiś sposób wyłączyć podświetlenie zamiast przyciemniać?

liverpool-----
Początkujący

Witam,

Jeśli chodzi o jasność samego wyświetlacza, to faktycznie funkcja DIM ON/OFF pozwoli Ci ją zmniejszyć.

Udzielając poprzedniej odpowiedzi odniosłem wrażenie, że chodziło Ci jednak o niebiesko-białe podświetlenie całego panelu (przyciski, wokół pokrętła sterującego etc.) , stąd moja odpowiedź, że tego nie da się zrobić, gdyż faktycznie się nie da.


Pozdrawiam
Michał

zzr-----
Początkujący

Znalazłem tylko jeden sposób: należy wyjąć panel, zdjąć gałkę, następnie odkręcić 5 wkrętów z tyłu panelu. Uważając na przycisk do wysuwania panelu i przycisk "off" wyjąć ostrożnie elektronikę, obrócić i pozaklejać wszystkie LEDy taśmą izolacyjną - w kolorze białym. Diody przy gałce są mocniejsze, trzeba je zakleić podwójną warstwą. Opcja "Dim" działa tylko na sam wyświetlacz, podświetlenia przycisków i gałki nie da się regulować. Montaż w odwrotnej kolejności: przycisk "off", elektronika, wysuw panelu, tylna obudowa, wkręty, gałka.

Driver-----
Początkujący

Super, muszę w takim razie w najbliższym czasie tak je przerobić :c47 Dzięki za dokładne zdjęcia :c22