anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony cmt-sx7 i nie tylko, łączność, opis sposobów przesyłu dźwięku z laptopa/pc przez Wifi.

foger11
Poszukiwacz

Sony cmt-sx7 i nie tylko, łączność, opis sposobów przesyłu dźwięku z laptopa/pc przez Wifi.

Temat tyczy się nie tylko sprzętu w opisie, nie tylko sprzętów Sony lecz każdego grajka z funkcją Wifi, 2 dni przed świętami stałem się posiadaczem tego niewielkiego ale jak że miłego dla ucha sprzetu Sony, jednak spotkałem się z pewnymi problemami natury " łączności " mojego maleństwa.  Spędziłem kilka ładnych godzin na poszukiwaniach i chciał bym się podzielić tym co udało mi się ustalić na chwilę obecną, ale od początku... moim głównym problemem było to że chciałem słuchać muzyki nie tylko tej którą posiadałem na swoim smarfonie i nie tylko przez aplikacje SongPal, chciałem słuchać muzyki również z laptopa i nie tylko tej którą posiadałem na dysku, krótko mówią chciałem by głośniki mojej mini wieży grały wszystko to co puszczałem na laptopie, każdy dźwięk z laptopa miał iść na głośniki bez kabla, pozwolę sobie przedstawić w kilku słowach programy na które trafiłem, wybaczacie mi prostacki język ale postaram się to opisać słowami prostego "Kowalskiego "

SongPal - aplikacje oceniam 4/6, dziwię się że nie dali funkcji odtwarzania radia internetowego ale ogólnie daje rade jesli chodzi o odtwarzanie muzyki z telefonu/tabletu.

Szukałem jednak aplikacji która puści muzykę z laptopa... media player windowsowski posiada tą funkcje, trzeba kliknąć prawym klawiszem myszki i zaznaczyć " Odtwarzaj do... "  działa, jest to ubogie w ustawienia ale działa, szukałem dalej gdyż chciałem słuchać muzyki z małego programu jakim jest RadioSure na którym słucham swoich ulubionych internetowych stacji lecz on jak i masa innych playerów tego typu nie ma funkcji przesyłu dźwięku, Ani SongPal ani Media Player nie dawały mi opcji słuchania radia internetowego na wieży, a opcje wykupienia abonamentu w serwisach typu Itunes/spotify/deezer nie wchodziły w grę... bo skoro na laptopie słuchałem radia internetowego za free to czemu teraz mam słuchać i płacić tylko dlatego że chcę ich słuchać bez użycia kabla, szukałem dalej... trafiłem na programik Itunes na mojego laptopa, program ten pozwalał mi się połączyć na laptopie z wieżą w ładnym dla oka interfejsie, posiadał również radio i tu wielki smutek gdyż radio ( i nie tylko, bo większość opcji muzycznych )  jest dostępne tylko dla tych który wykupią abonament miesięczny, szukałem dalej... nastepnie trafiłem na przeglądarkę google chrome w której trzeba dodać rozszerzenie " google cast " której ikona widnieje w prawym górnym rogu przeglądarki, ta opcja poszerzyła moje możliwości przesyłu dźwięku o słuchanie dźwięku np z youtuba gdyż włączając filmik na yt klikałem tą ikonkę i chrome łączyło się z wieżyczką, byłem już o krok dalej ale to jeszcze nie to... i w końcu trafiłem, znalazłem program " Airfoil " malutki programik który wszelakie dźwięki z naszego komputera/laptopa przesyłał bezpośrednio na nasz sprzet grający ( z funkcją WIFI ) lecz program jest płatny, bardziej zaawansowani mogli by to obejść ale nie o tym jest ten wątek, ostatnim programem podobnym do Airfoil był programik " TubeBlade " również płatny i również do obejścia, to był strzał w dziesiątkę, tego szukałem.... teraz siedząc przed laptopem nie muszę kombinować włączając mediaplayer a raczej jak by jego podprogram który wysyła muzę do wieży, nie muszę nastepnie kombinować z przeglądarką chrome która nie bardzo mi sie podoba by słuchać youtuba czyli nie muszę skakać z programu na program, z przeglądarki na przegladarkę i kombinować, włączam jeden mały program " TubeBlade " i każdy dźwięk który wydobywa mój laptop jest wysłany bezpośrednio na wieżę, nie ważne czy słucham muzyki z plików mp3, yt, czy oglądam film lub... słucham radia internetowego z Radiosure, wszystko teraz działa jak należy, dziwię się że Sony nie dało takiego programiku, SongPal jest na urządzenia moblilne a nie każdy chcę używać google cast i innych płatnych serwisów jak również pokręconych form przesyłu muzyki na swój sprzęt grający, dlatego bardzo się dziwię że NIE istnieje aplikacja Sony w podobie do TubeBlade, TubeBlade ma sporo funkcji, można ustawić co konkretnie ma przesyłać ( zaznaczyć odtwarzać, radio, programik lub ogólnie cały system ) posiada equalizer, program jest lekki i chowa się w pasku obok zegara, można ustawić by załączał się ze startem systemu i automatycznie łączył z przypisanym sprzetem grającym bo mowa jest tu o przesyłaniu dźwięku a nie obrazu,  mam nadzieje że komuś się moje spostrzeżenia przydadzą, niestety ja na nic podobnego w sieci nie trafiłem w każdym razie cieszę się że mam to już za sobą i wszystko działa jak tego oczekiwałem.

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Foger11, dziękujemy za umieszczenie w naszej społeczności posta z informacją o rozwiązaniu swojego problemu. Na pewno będzie stanowił cenną informację dla naszych użytkowników.

Pozdrawiamy, zespół Sony