anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV SONY 65XF9005 + Amplituner SONY STR-DN1080

profile.country.PL.title
Cin3k_
Poszukiwacz

TV SONY 65XF9005 + Amplituner SONY STR-DN1080

Witam,

(przepraszam, jeśli zły dział)

Proszę o informacje w jaki sposób, jeśli to w ogóle możliwe można ustawić aby TV rozpoznawał źródło sygnału przesyłanego przez amplituner i automatycznie zmieniał ustawienia obrazu pod to źródło.

 

Podłączone mam tak:

Komputer PC pod gniazdo GAME w amplitunerze

Dekoder NC+ pod tv sat

Odtwarzacz bluray pod BD

 

Amplituner podłączony do tv dobrym kabelem hdmi pod wejscie z arc hdmi 3.

I teraz tak, jeśli korzystam ze źródła PC to chciałbym, żeby tv zmieniał obraz w tryb GRA. Jeśli korzystam z odtwarzcza bluray to na kino pro, jesli z dekodera nc+ to na kino domowe.

 

Myślałem, że jak kupię sobie amplituner sony to właśnie tak to będzie działać. Nie chce podłączać wszystkich źródeł pod tv, bo nie taki był zamysł.

 

 

 

 

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Podszedłbym do tematu z innej strony. Spróbuj podłączyć wszystko do TV (konsola, dekoder, Bluray, amplituner), a nie przez amplituner. Dla każdego źródła przypisz tryb pracy.

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
Cin3k_
Poszukiwacz

Dzięki za odpowiedź.

Właśnie nie chce tak robić.
Chociażby dlatego, że np będę chciał posłuchać muzy z bluraya albo PC bez włączania TV.

Po drugie, ważniejszy aspekt, nie mam miejsca na tyle kabli w tunelu, który kryje kabelki. I kupiłem kabel od kompa do amplitunera 10 m praktycznie na styk. Nie dam rady przedłużyć go jeszcze o jakieś 3m, czego wymagałoby ukrycie kabla  w listwach.

 

Wg mnie powinno być rozwiązanie, że tv rozpoznaje źródło z amplitunera. Przecież po to to jest, żeby wszystkie sprzęty podłączyć pod amplituner, a TV ma służyć jako wyświetlacz.

Kupiłem najwyższy model z dostępnych amplitunerów sony, bo średni nawet spotify nie ma :). Miałem nadzieje, że ten cały bravia sync będzie to ogarniał.

 

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Tazar_.
Poszukiwacz

Zawsze można grać w gry, które nie wymagają dużo zasobów, na przykład xxxxx tutaj jest gra. Można w nią grać zarówno na komputerze, jak i na telefonie.