anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Witam .

Jak pisałem wcześniej podzielę się wrażeniami po wymianie płyty głównej w XR-55X94J (wymiana 12 stycznia).

Pierwszy tydzień telewizor pracował prawie dobrze - zdarzały się momenty że nie widział sygnału z kablówki.

Pomagał wtedy restart.Z dnia na dzień pojawiały się sporadycznie artefakty ,pikseloza - jak kto woli.Problem zaczyna narastać w miarę przepracowanych godzin.

Dziś zgłosiłem do ponownej naprawy.

Przeglądając forum niemieckie czytałem o tym samym zjawisku"pikselozy" z modułem CI .

Jednak liczba użytkowników modułów w stosunku do ilości sprzedanych odbiorników jest znikoma i dlatego zostajemy poniekąd sami z problemem.Zastanawia jednak fakt tygodniowej pracy TV bez tego problemu na oprogramowaniu PKG6.4285.0522EUA.Mnie wygląda to bardziej na wady w elektronice.

Telewizor pierwotnie pracował na wersji PKG6.4284 i od samego dnia zakupu miał ten problem.

Ja nie dopuszczałem myśli że to wina TV i męczyłem kablówkę - 3 wizyty i wymienili wszystko co możliwe .Dokonali pomiarów sygnału i z ich strony wszystko jest ok (mnie mają pewnie po dziurki ) .Gdybym wiedział o  przypadłościach tego TV to poleciał by do zwrotu.

 

 

profile.country.PL.title
karoleczek90
Poszukiwacz

Tez myślałem ze kablówka w akcie desperacji nawet kabel wymieniłem w domu potem UPC było pogrzebało w kablach porobili testy sygnału powymieniali wtyczki kartę itd mówią ze to na bank nie od nich wtedy jeszcze nie myślałem ze nowy tv może być uszkodzony i takie cyrki będą 

profile.country.PL.title
Slawomir-M1977
Poszukiwacz

A sprawdzal ktoś tą nową aktualizacje  . Nie wiem czy pojawiła się dla innych modeli ale dla x85J jest od ponad tygodnia. Nie aktualizowałem bo nie wiem co tym razem spieprzyli ,poza tym  zrezygnowalem z dodatkowych programów więc moduł CI poszedl do zwrotu . 

profile.country.PL.title
karoleczek90
Poszukiwacz

Wczoraj zgłosiłem usterkę dzwonił technik ze 7 dni trzeba na płytę czekać chwile temu dzwonią ze są na innym serwisie blisko i maja płytę nowa dla mnie na wymianę zobaczymy co to będzie. coś dziwna sytuacja ze tak szybko ciekawe czy nie zamieniają na wzajem między ludźmi używek jakiś.

profile.country.PL.title
karoleczek90
Poszukiwacz

I jestem po wymianie płyty głównej telewizor chodzi na tą chwile ok nic się nie dzieje płyta była od początku z najnowszym oprogramowaniem mam tylko wrażenie jak by mikro tv wolniej chodził jak się przełącza kanały itd porównałem sobie płyty tą co miałem w tv a to co on zakładał trochę inna rewizja płyty inaczej układy porozkładane i jak by mniej śmieci na tej nowej było. zobaczymy co będzie dalej i ile to pochodzi technik mówił ze nie zdarzyło mu się żeby wymienił płytę i było znowu zle ale jak na forum widać dalej problem wraca nawet i po wymianie więc może być różnie.

profile.country.PL.title
tomasz.jarmuszczak
Poszukiwacz

Dzisiaj zgłosiłem usterkę piksele z kartą CI+ na TV XR-75X94J, Pani na infolinii mówi że premiera poprawki eliminującej tą wadę będzie 14. lutego 2022.

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

tak, już w to wierzę ile już tych terminów było i nic się nie dzieje, czas gwarancji leci, a oni ciągle obiecują

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Witam.

Identyczną informację ( o aktualizacji) dostałem od Pana serwisanta w dniu wczorajszym i dziś telefonicznie jak i mejlowo z Sony .

O mejla poprosiłem .

Jestem ciekawy jak będzie z KD 85J bo ten TV zaczyna mieć tą samą przypadłość .

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

Ciekaw czy ta poprawka to będzie ta obiecana duża z VRR.

profile.country.PL.title
Slawomir-M1977
Poszukiwacz

do  KD 85J jest jakaś aktualizacja ale czy pomoże , nie wiem bo nie mam już karty CI 20220204_133540.jpg20220204_133557.jpg20220204_133640.jpg