anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Informacja jaką dostałem mejlem to 15. 02.

Informację przekazał Pan o inicjałach M G.

Sprawdzałem ręcznie i aktualizacji BRAK.

Zobaczymy jutro.

Potem Panowie DO BOJU :slight_smile: (albo dajmy się robić kolejne miesiące) Jak B.....

Dziś Walentynki a moja miłość do SONY się wypala.

 

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

a może zrobimy festiwal swoich zj.......ch obrazów 😵

IMG_20220202_141633162.jpg

profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

Taka informacja jest w aplikacji Support Sony:

Już wkrótce: aktualizacja oprogramowania usuwająca zamazanie lub pikselizację obrazu na ekranie telewizora (luty 2022 r.)

 
 
 
 
 
 
 
 

 

WAŻNE: Ten artykuł dotyczy tylko określonych produktów. Proszę sprawdzić Obowiązujące produkty na górze tego artykułu.

 

Jeśli w ostatnim czasie podczas oglądania telewizji zdarza się zamazanie lub pikselizacja obrazu (widać pojedyncze kwadratowe piksele), wkrótce pojawi się rozwiązanie. W nadchodzących tygodniach firma Sony wyda aktualizację oprogramowania, która wyeliminuje to zjawisko, zwane makroblokami.

Zjawisko to może wystąpić w wymienionych poniżej modelach telewizorów, zwłaszcza jeśli do oglądania telewizji używany jest moduł karty chipowej CI+

  • Telewizory Sony z platformą Android TV z 2021 r.: Serie X80J, X81J, X82J, X85J, X89J, X90J, X92J, X93J, X94J, X95J, A80J, A83J, A84J, A90J i Z9J
  • Telewizory Sony z platformą Android TV z 2020 r.: Serie XH90 i XH92

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikłe z tej sytuacji.

Jak ustalić, czy używany jest moduł CI+?

Pewni operatorzy telewizji zamiast dekodera dostarczają kartę chipową (moduł CI+). W przypadku użycia takiego modułu jest on włożony do gniazda CI+ z tyłu telewizora.

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Jest jakaś nadzieja że nie popsują więcej niż popsute?Screenshot_20220215-083058_Gallery.jpg

 

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Zastanawiam się czy tę aktualizację już mają i testują czy nadal nad tym pracują. Czekamy z niecierpliwością bo to jest przegięcie żeby w tak drogich telewizorach występowała taka przypadłość. 😡

profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

Mnie trochę martwi, że we wczorajszym komunikacie Sony ,napisali, że aktualizacja będzie w ciągu kilku tygodni. Kilka tygodni to mogą być 2, albo 9...

profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

Proponuję zainstalować sobie aplikacje Support Sony, na telefonie czy innym urządzeniu, zarejestrujcie swój TV i będziecie dostawali powiadomienia o aktualizacjach czy innych problemach związanych z waszym modelem urządzenia.

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Vanrobertos, w informacji jest podane, że luty 2022 czyli mają ok. 2 tygodni, oby

profile.country.PL.title
JacekSz
Użytkownik

20220215_152459.jpg

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Nie aktualizowałem oprogramowania ale po 2 miesiącach  pojawia się coraz częściej pixeloza ;( to chyba jednak nie oprogramowanie a szajsowata jakość elektroniki w SONY  która z czasem pada !!