anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

a450 Canon 500D

profile.country.en_GB.title
3967-----
Poszukiwacz

a450 Canon 500D

Mialem w ręku wcziorej u znajonmego Canon 500D. Przy okazji odwiedzin.

Chcialem sie podzieliś uwagami na temat użytkowych rozwiązań w stosunku do a450.
Jęzeli chodzi o zasady obslugi to jest bardzo pdobny do A450.
Ale jeżeli chodzi o ergonomię, to sie nawet do Sony nie umywa.

Pokrętło główne i przyciski sa zgupowane po prawej stronie. Przez to dostep do przyciskow jest utrudniony. Pewnie, jak usiądzesz w alelier na krześle to możesz manilpulować.
Ale w terenie, na imprezie w kościele to jest bardzo utrudnione.
Same rozmiary przyciskow są mniejsze, i przyciski gorzej dzialają niż w Sony.
Przyciski ISO etc. są rozmieszczone gęsto.
Menu w Sony jest bardziej przejrzyste. Migawka w canon jest twardza, ale to jest dyskusyjne, kwestia przyzwyczajenia.
Opinii od kolegi nie udalo mi się uzyskać. Bo on posiada 6 miesięcy aparat, ale teraktuje go jako automat. Posługuje się programami, o których nie ma dobrego pojęcia.
W zasadzie żadnego, pomijając rozrożnianie programu zdjęć w dzień i w nocy.
N moją uwage, że powinien robić "z oka - nie z ekranu" bo wtedy mozna uniknąć posuszenia, lepiej aparat mozna uchwycić, powiedzial, że robi 3 zdjęcia, może ktores nie zostanie poruszone. Ręcznie 3 zdjęcia, nie z "breaku"' .
Bronek

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat


N moją uwage, że powinien robić "z oka - nie z ekranu" bo wtedy mozna uniknąć posuszenia, lepiej aparat mozna uchwycić, powiedzial, że robi 3 zdjęcia, może ktores nie zostanie poruszone. Ręcznie 3 zdjęcia, nie z "breaku"' .


Czy ktoś mi to przetłumaczy ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Firianus
Początkujący

kris- może tak?
http://klubkm.pl/forum/images/smilies/powalajacy_.gif

Wystarczy? :|

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

kris napisał(a):


N moją uwage, że powinien robić "z oka - nie z ekranu" bo wtedy mozna uniknąć posuszenia, lepiej aparat mozna uchwycić, powiedzial, że robi 3 zdjęcia, może ktores nie zostanie poruszone. Ręcznie 3 zdjęcia, nie z "breaku"' .


Czy ktoś mi to przetłumaczy ?



Według życzenia:
Kolega Bronek chciał zapewne wyrazić taką oto myśl (tylko z rozpędu klawisze mu się pomyliły - ja jak staram się napisać, coś wytłumaczyć na forum po polsku to zawsze ktoś mnie ubiegnie więc rozumiem kolegę :smileyhappy: 😞
"Na moją uwagę, że powinien przykładać aparat do oka a nie robić w pozycji "na zombie" - kadrując na wyciągniętych przed siebie rękach korzystając z ekranu - bo wtedy jest stabilniejsza pozycja i można uniknąć poruszenia aparatu, kolega powiedział, że robi 3 zdjęcia, któreś może się uda zrobić nieporuszone (przy 3 jest większe prawdopodobieństwo niż przy jednym - przypis tłumacza). Ale kolega robi 3 zdjęcia za każdym razem naciskając spust, nie korzysta z funkcji breaketingu (i tutaj nastąpi wtrąd tłumacza: co ma breaketing do poruszenia zdjęcia? Przecież breaketing to są kolejne zdjęcia o innym stopniu naświetlania lub w niektórych puszkach o inaczej ustawianej ostrości, raczej powinno być "nie z serii" czyli nie korzysta z trybu zdjęć seryjnych)." - tłumaczenie autorskie :smileymrgreen:

P.S. Nie traktuj Kris tego tłumaczenia jako poważnej próby przetłumaczenia Ci tekstu bo ja wiem, że Ty wiesz ... tylko tak napisałeś :c20 :smileyhappy:

P.S.2 Bronek 22 no offens ,ale tekst naprawdę wyszedł Ci taki, jakby to powiedzieć, jakby tłumaczenie za pomocą google z japońskiego.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert
profile.country.en_GB.title
3967-----
Poszukiwacz

no offens ,ale tekst naprawdę wyszedł Ci taki, jakby to powiedzieć, jakby tłumaczenie za pomocą google z japońskiego.

Przecież Sony to firma japońska, przyzwyczailem się do japońskiego. Tora, tora ,tora.
Dobrze, że wszyscy zrozumieli, przynajmniej niektórzy. Taki jest sens tlumaczenia z japońskiego.
(przynajmniej humorystycznie wyszło).
Przecież breaketing to są kolejne zdjęcia o innym stopniu naświetlania lub w niektórych puszkach o inaczej ustawianej ostrości, raczej powinno być "nie z serii" czyli nie korzysta z trybu zdjęć seryjnych)."


Tutaj chodzi.lo oto,ze kolega po prstu 3x naciska migawkę. Bo ja ustwiłbym sobie automat na 3 zdjęcia.

Nikt zwas sie nie wypowiedzial na temat ergonomii i wygody obsługi w Canonie D500.
Bo o tym głównie pisałem, a nie o brakach mojego kolegi.
Bbronek

profile.country.en_GB.title
.cezar.
Początkujący

Nikt zwas sie nie wypowiedzial na temat ergonomii i wygody obsługi w Canonie D500.
Bo o tym głównie pisałem, a nie o brakach mojego kolegi.

Kto na forum sony ma się o tym wypowiedzieć i, chyba ważniejsze pytanie, po co??? C Ergonomia to sprawa bardzo względna - jedni wolą mokasyny a inni japonki :smileymrgreen: - po raz kolejny pytam: "po co???"
pzdr