anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A500 vs A550 różnice w szumach

Misiek025
Początkujący

A500 vs A550 różnice w szumach

Witam.

Za tydzień dwa będę zmieniał puszkę na A500 lub A550.

Wczoraj postanowiłem że będzie to A500, bo jestem przyzwyczajony do wyświetlacza A200 i nie będę czuł straty. Stwierdziłem też że delikatnie nowsza matryca nie zrobi dużej różnicy.

Ale znalazłem test, w którym widać znacznie lepszą jakość zdjęć z A550- według mnie w ostrości i w szumach.
http://www.photographybay.com/2009/11/3 ... mparisons/

Czy mogą to być aż takie duże różnice ze względu że A550 ma nowszą matryce ?

34 ODPOW. 34
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

lordkain napisał(a):

a nie idzie to w ten sposób, że wraz ze wzrostem upakowania matrycy rośnie ilość szumów?
tą teorię słyszałem nie raz. stąd np Nikon d700 nie ma chama doładowanej matrycy i temu niby jest mistrzem "nieszumienia". ??



Wraz z nowymi matrycami spada poziom szumów i wzrasta ilość szczegółów na zdjęciu.
Plus mamy dziś oprogramowanie - nawet dostarczony na płycie IDC świetnie sobie radzi z szumami - nie mówię juz o sofcie typu Lightroom 3, DXO czy Adobe Camera RAW z serii 6.x.

lordkain
Nowicjusz

ale jeśli dobrze pamiętam, to czytałem. że a500 i a550 mają technologicznie tą samą matrycę, z tym że jedna ma 2MPix więcej. Ale podobno to jest dokładnie ten sam typ/produkt, więc chyba jakość obrazu powinna być bardzo podobna, tyle że a550 przez ilość pikseli da nam ciut większy obraz, czy źle myśle?

Inaczej też zapytam, czy ktoś miał okazje porównywać zdjęcia z a500 i a550 i czy ta różnica jest widoczna przy zdjęciach np formatu ok A4??

Dylemat trwa, ale dzięki że jesteście i podpowiadacie:) :nauseated_face:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

lordkain napisał(a):

Inaczej też zapytam, czy ktoś miał okazje porównywać zdjęcia z a500 i a550 i czy ta różnica jest widoczna przy zdjęciach np formatu ok A4??

Dylemat trwa, ale dzięki że jesteście i podpowiadacie:) :nauseated_face:


A ja zapytam z jakim obiektywem?
Bo jak z kitem, to raczej różnicy nie dostrzeżesz. A jak użyjesz jakiegoś CZ/G to z lupą w ręce... być może.

------------------------------
fotoamator
lordkain
Nowicjusz

nie no kita nawet nie używam

mam stałke 50tke, szeroki 11-18 i minolte 100-200.
każdy potrafi ostrzyć niebo lepiej niż kit. A z lupą nie mam zamiaru biegać. Pytam czy tak gołym okiem mniej ostre może sie wydać?

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Matryca w A500 to ta sama jaka była wcześniej użyta w A700, zaś A550 otrzymała nową matryce - zmieniony został sposób transmisji sygnału, przez co uzyskano zdecydowanie lepszej jakości efekt końcowy (drobne ziarno, większa szczegółowość).