anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Adapter m42 do sony alfa 330

andw59
Początkujący

Adapter m42 do sony alfa 330

Kupiłem adapter m42 do obiektywów ze starych Zenitów. Po założeniu do sony alfa 330 nie można zrobić zdjęcia. Komunikat - obiektyw nie jest założony migawka zablokowana. Adapter jest bez elektroniki. Obiektyw i aparat ustawione na manual.
Proszę o ew. pomoc. :c20

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

andw59 napisał(a):

Kupiłem adapter m42 do obiektywów ze starych Zenitów. Po założeniu do sony alfa 330 nie można zrobić zdjęcia. Komunikat - obiektyw nie jest założony migawka zablokowana. Adapter jest bez elektroniki. Obiektyw i aparat ustawione na manual.
Proszę o ew. pomoc. :c20


Witaj,

z tego co pamiętam to akurat w tym modelu wystarczy ustawić aparat w tryb Manualny, by wyzwolić migawkę z manualnymi szkiełkami.
Czy jesteś pewien,że na kółku trybów masz "M" ?


Pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
andw59
Początkujący

Tak i na aparacie i na obiektywie jest ustawione Manual. Mnie to też zaskoczyło.

profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

andw59 napisał(a):

Tak i na aparacie i na obiektywie jest ustawione Manual. Mnie to też zaskoczyło.



nie wiem czy dobrze myślę, ale wydaje mi się że Ty piszesz o tych małych przełącznikach AF/MF, one są właśnie na korpusie i na obiektywnie.
A krisowi chodzi o "M" na kółku trybów :c20 tam gdzie są jeszcze "P", "A", "S" i inne tematyczne :c20

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
andw59
Początkujący

Ok. Mój błąd. Oczywiście na ustawionym trybie manual działa prawidłowo.

profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

No i luzik :thumbsup:

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
andw59
Początkujący

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktos próbował adaptera z pełną funkcjonalnością czyli z AF. Czytaki układ działa prawidłowo.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

andw59 napisał(a):

Ok. Mój błąd. Oczywiście na ustawionym trybie manual działa prawidłowo.


cieszę się, że miałem rację. Bo gdybym nie miał, to by było coś nie tak z aparatem :c2


andw59 napisał(a):

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktos próbował adaptera z pełną funkcjonalnością czyli z AF. Czytaki układ działa prawidłowo.


AF? W manualach? Hę?
Może chodzi Ci o adapter z potwierdzeniem ostrości ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
andw59
Początkujący

Tak z tym AF to przesadziłem, chodziło oTak z tym AF to przesadziłem, chodziło o potwierdzenie ostrości, sorry.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

andw59 napisał(a):

Tak z tym AF to przesadziłem, chodziło oTak z tym AF to przesadziłem, chodziło o potwierdzenie ostrości, sorry.


Ja próbowałem i co można powiedzieć....no działa. W wizjerze pojawia się w odpowiednim momencie kropka. I koniec. Nie ma dźwiękowego potwierdzenia ostrości. Tylko kropka. ;)