anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

przycisk kontroli ekspozycji A230

lidkaa-----
Początkujący

przycisk kontroli ekspozycji A230

Zastanawiam się czy przycisk kontroli ekspozycji działa w trybie M w :c56 230? W innych trybach nie mam problemu z jego włączeniem, w trybie M nie reaguje, czy coś "popsułam" czy wcześniej wydawało mi się, że w tym trybie działał..??

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

:c37

lidkaa napisał(a):

Zastanawiam się czy przycisk kontroli ekspozycji działa w trybie M w :c56 230? W innych trybach nie mam problemu z jego włączeniem, w trybie M nie reaguje, czy coś "popsułam" czy wcześniej wydawało mi się, że w tym trybie działał..??


Korekcja ekspozycji :c20
Funkcja ta podczas fotografowania w trybie manualnym jest zbędna. W końcu to tryb ręczny i to my decydujemy o każdym ustawieniu (zwłaszcza czasu i przysłony). Przycisk ten, w trybie M umożliwia zmianę wartości przysłony (przytrzymaj przycisk korekcji EV i pokręć pokrętłem zmiany czasu).

:c22

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Rodzyn104
Nowicjusz

Jak masz korekcje ekspozycji np +1 to przysłona się bardziej otwiera albo czas wydłuża żeby złapać więcej światła niż to wskazuje pomiar. W trybie "M" Jak zaczniesz zmieniać czas i przysłonę to zobaczysz, że na tej "drabince" od korekty ekspozycji ruszają się u góry strzałeczki. I to jest krekcja ekspozycji w trybie "M"