anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

AVCHD i VirtualDub

SackOzio
Nowicjusz

AVCHD i VirtualDub

Od tygodnia jestem posiadaczem Sony A55 i szukam jakiegoś prostego sposobu jak otworzyć pliki mts w VirtualDub. jeśli komuś udało się taka sztuka to proszę o info jak.

8 ODPOW. 8
Shaarky
Początkujący

Witam,

Mam problem. Jak zrzucić film AVCHD z aparatu a33 na dysk? Zaznaczam, że korzystam z MACa?? i mam problem, nie bardzo mam pomysł jak to zrobić :c14

Pozdrawiam

Gucio50
Początkujący

Shaarky napisał(a):

Witam,

Mam problem. Jak zrzucić film AVCHD z aparatu a33 na dysk? Zaznaczam, że korzystam z MACa?? i mam problem, nie bardzo mam pomysł jak to zrobić :c14

Pozdrawiam




Za pomocą Picture Motion Browser możesz zaimportować do folderów na dysku twardym komputera zdjęcia (RAW, JPEG) oraz filmy

Potem jest cała masa programów edycyjnych do obróbki.
Najtańsze (około 350zł) to Sony Vegas 10 HD Platignum Movie Sudio Suite, oraz również za 350 zł Pinnacle Studio 14 HD Ultimate.
Uff ale długie nazwy.

No i tymi programami zrobisz co zechcesz.
Ja, złosliwie nie uzywam PMB tylko metodą zaznacz(na dysku aparatu, kamery) i Wklej na HD Komputera.

Powyżej wspomniany VirtualDub jest dla katorżników, ale trzeba przyznać że też ma fanów.

Na początek, rzuć okiem tutaj.
http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery-f14.html

Shaarky
Początkujący

Ale na Macu nie widzę tych plików do AVCHD, tzn jest tam coś na karcie ale nie wiem, które pliki trzeba pobrać. Posiadam Sony a33. Czy wiadomo, które pliki są istotne?

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Gucio50 napisał(a):

Za pomocą Picture Motion Browser możesz zaimportować do folderów na dysku twardym komputera zdjęcia (RAW, JPEG) oraz filmy


Ale wg info na sony.pl:
Zgodne systemy operacyjne

Windows 2000 Professional SP4
Windows XP SP3
Windows Vista (except for Starter):
Windows 7 32-bit
Windows 7 64-bit


Czyli na Macu nie pójdzie.

Shaarky napisał(a):

Czy wiadomo, które pliki są istotne?


Na pewno *.m2ts - to główny plik z filmem, ale po co są pozostałe pliki, :c40

------------------------------
fotoamator
Gucio50
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Gucio50 napisał(a):

Za pomocą Picture Motion Browser możesz zaimportować do folderów na dysku twardym komputera zdjęcia (RAW, JPEG) oraz filmy



Shaarky napisał(a):

Czy wiadomo, które pliki są istotne?


Na pewno *.m2ts - to główny plik z filmem, ale po co są pozostałe pliki, :c40




Po nic, są tylko dla zgodnosci struktury z BDMV.
Edytorom i producerom wystarczą same m2ts.

Są programy na Maca, podobne do pmb ale ja ich nie znam, nie uzywam i "się nie wypowiadam".

Shaarky
Początkujący

iMovie - i wszystko pięknie się importuje :)

Convertery również są, więc po problemie.

Dzięki za pomoc z tymi tak naprawdę ważnymi plikami :)

Pozdrawiam

SackOzio
Nowicjusz

"dla katorżników" Hmm.. prosty interfejs nie oznacza, że program jest meczący kwestja przyzwyczajenia. Potrzebuje zaimportować tylko dla filtra deshaker nic poza tym.

Gucio50
Początkujący

SackOzio napisał(a):

"dla katorżników" Hmm.. prosty interfejs nie oznacza, że program jest meczący kwestja przyzwyczajenia. Potrzebuje zaimportować tylko dla filtra deshaker nic poza tym.




Program Sony Vegas czy Pinnacle nie ma konkurencji wśród cen - 350zł,
eleganckiego i intuicyjnego interface, wygody tworzenia filmów.

Ale nigdzie nie napisałem, ze nalezy wprowadziać zakaz uzywania VirtualDub.

Zawsze się znajdą amatorzy tego czy innego oprogramowania, którzy wbrew oczywistym zaletom i wygodzie, będą upierać się np przy Linux-sie zamiast Windows.
VirtualDub nie jest tu i nie będzie wyjatkiem.