anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

który obiektyw jako pierwszy po 18-55?

menia21
Nowicjusz

który obiektyw jako pierwszy po 18-55?

Witam. Potrzebuję porady który obiektyw wybrac jako pierwszy po uzytkowaniu kita 18-55. Zastanawiam się nad sony 50 mm 1.8 albo sony SAM 55-200. Dodam że najczęściej fotografuję w temacie portretu . Ale czasem i przy okazji krajobraz.. Co wybrac?

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

menia21 napisał(a):

Witam. Potrzebuję porady który obiektyw wybrac jako pierwszy po uzytkowaniu kita 18-55. Zastanawiam się nad sony 50 mm 1.8 albo sony SAM 55-200. Dodam że najczęściej fotografuję w temacie portretu . Ale czasem i przy okazji krajobraz.. Co wybrac?


Dziwnie sformułowane pytanie :c18
Przecież to Ty musisz wiedzieć, czego Ci potrzeba... do tego pytasz (w wyborze) o obiektywy nawet nie pokrywajace sie ogniskowymi.
Do portretu polecam 85/2,8 (50/1,8 też się nada, choć raczej do portretów "ogólnych").
Ale i w całkiem amatorskich warunkach, szczególnie do portretu w plenerze przydac się może 55-200, choc jest ciemniejszy i tak małej GO nie uzyskasz na tych samych ogniskowych (55 lub 85).
Do krajobrazu to, co masz, czyli 18-55. Coś z nim nie tak?

------------------------------
fotoamator
menia21
Nowicjusz

obiektyw 18- 55 jak najbardziej dobry, mam go już ponad rok i jestem zadowolona. Chciałam tylko poszerzyć grono obiektywów.. i nie wiem na jaki się zdecydować ... ;/ typowa kobieta heh.

kata-woj
Początkujący

jeśli portretujesz w pomieszczeniach (mieszkanie, dom) to wg mnie 85 jest za wąska - osobiście z 50/1.8 daję radę choć czasami na styk ;)
kit-a 18-55 (ze względu na szeroki kąt) używam do krajobrazu a dokupiłabym 50/1.8 ;) (to tele 55-200, które rozważasz, również mam w zestawie ale używam rzadko po zakupie 50/1.8 ;))

zależy jeszcze czy masz modeli statycznych czy dynamicznych (np. dzieciaki) :slight_smile:
bo do rozbieganych dzieciaków na dworze zdecydowanie tele

jak widzisz nie jest to łatwy wybór, wszystko zależy od osobistych preferencji ;)

menia21
Nowicjusz

zdecydowanie ciężki wybór dla mnie. Postawie chyba na 50 ... a następnie jakieś tele. Najgorzej jak trzeba wybrac a nie można mieć obu na raz =( . Portretowane osoby zazwyczaj stateczne mało kiedy mam doczynienie z urwiskami =).