anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Firmware 4.0

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Firmware 4.0

Witam :c37

"20 czerwca zostanie wydana aktualizacja wewnętrznego oprogramowania aparatów NEX-5, NEX-3. Jej zainstalowanie pozwoli użytkownikom na korzystanie z takich samych twórczych efektów zdjęciowych, jak w aparacie NEX-C3. Kolejnym dodatkiem będzie ułatwiająca uzyskanie żądanej ostrości funkcja wyróżniania fragmentów obrazu, na które jest nastawiona ostrość. "


Pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
89 ODPOW. 89
profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Dam ci Nobala jak znajdziesz w jakiejkolwiek specyfikacji dokładne dane parametrow wideo.Szukałem przed zakupem nex5 dośc dokładnie.Przeczytasz tylko o 1920 na 1080 50i.I to wszystko.A tu się okazuje że nex 5 nagrywa materiał na karcie w 25p progresiv i zero opcji 50i.To ma być w porządku?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Touch napisał(a):

rozumiem, że nagrzewanie matrycy nie ma znaczenia, jak to ma miejsce na przykład w lustrzankach

Nagrzewanie się matrycy w A55/33 ma związek ze stabilizacją. W NEX stabilizacja jest w obiektywie.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Touch-----
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Touch napisał(a):

rozumiem, że nagrzewanie matrycy nie ma znaczenia, jak to ma miejsce na przykład w lustrzankach

Nagrzewanie się matrycy w A55/33 ma związek ze stabilizacją. W NEX stabilizacja jest w obiektywie.



Takie buty. Dzięki za wyjaśnienie:)
Poniżej dzisiejszy test jednego z foto filtrów (High Contrast BW) dodanych wraz z nowym oprogramowaniem do NEX + sprawdzenie nowego asystenta MF.
NEX 3 + Helios 44-2:
http://img202.imageshack.us/img202/5107 ... ssmall.jpg
.
http://img8.imageshack.us/img8/2808/dsc03165pssmall.jpg

Trochę szkoda, że przy korzystaniu z foto filtrów nie ma możliwości zmiany ustawień (przysłona, czas)
Ogólnie nowy soft całkiem przyjemny.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Nex nagrywa na tyle na ile mu zastosowany (i przestarzały) Bionz pozwala
Pisałem w innym watku że zastosowane rozwiazanie w NEX całkowicie się niesprawdza. Dlatego ze jakiś id...ta w SONY poszedł na łatwizne. Pół elektroniki wział z lustrzanki) a drugą połowę z kamery video/prostych aparatów cyfrowych. Problem w NEX polega na tym że oba te podzespoły pracują w nieco odmienny sposób i chcąc nagrywać materiał z płynnością kamery, należało opracować i zastosować nową wersję procesora. To że mamy doczynienia z przestarzałym procesorem łatwo sprawdzić analizując dane techniczne. Max bitrate dla video wynosi raptem 17-mbit podczas gdy od 2 lat SONY stosuje już nowszą wersję procesora BIONZ zdolną do kodowania strumienia 24 mbit
Innymi słowy - dali dobrą matrycę ...a reszta miała być na doczepkę

Argumentów że to aparat itd nie przyjmuję. Powtarzam i będę powtarzał. Mam małpkę która kosztuje powłowę tego co NEX-5 i która nagrywa video absolutnie prawidłowo!

kris

Ani kolegów, ani Boga bym w to nie mieszał.
A ja radziłbym się nie ośmieszać bo ręcę opadają jak sie czyta takie pierdoły



nie wiem skąd opinia o powoływaniu się przeze mnie na ślubnych kamerzystach
ale widzę, że chciałeś mi coś w usta włożyć....fuj

Głodnemu widać chleb na myśli.
Wracajac do tematu. Weselni kamerzyści wzięli się stąd, że jest to JEDYNA grupa "kamerzystów" którą podejrzewałbym o to że gremialnie nie używają w swojej pracy przysłony. A i tak pewnie wielu z nich skrzywdzę takim stwierdzeniem choć obserwując często ich pracę w kościołach (jako zaproszona osoba trochę sobie podpatrywałem) można czasami się nieźle ubawić. Nie dalej jak 3 tygodnie temu byłem na ślubie gdzie kamerzystka cały ślub jechała z jednej perspektywy, na trójnogu....

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

mobor napisał(a):

Dlatego ze jakiś id...ta w SONY poszedł na łatwizne.


Dostajesz ostrzeżenie :c17
Emocje odłóż proszę na bok. Masz prawo do swojego zdania, ale nie ma miejsca na tym forum dla osób, które obrażają innych.
Na przytyki wobec mojej osoby przymknę oko, ale następnego ostrzeżenia nie będzie - wycieczki personalne kieruj na PW.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

mobor napisał(a):

Nex nagrywa na tyle na ile mu zastosowany (i przestarzały) Bionz pozwala
Argumentów że to aparat itd nie przyjmuję. Powtarzam i będę powtarzał. Mam małpkę która kosztuje powłowę tego co NEX-5 i która nagrywa video absolutnie prawidłowo!




mobor nie rozumiem Cię (oczywiście w kwestii zacytowanego zdania, bo jak pisałem w innym wątku to co do jakości i technologii obróbki obrazu pewnie masz rację). To tak, jakbym zaczął narzekać, że kamerą (tu wstaw sobie symbol bo ja nie znam kamer) nie mogę zrobić zdjęcia jak z np. A700. Przecież A700 to starsza konstrukcja, sprzed 4 lat. A jednak żadna kamera nie zbliżyła się z jakością zdjęć do aparatu. Ale co tam A700. Żadna kamera nie potrafi zrobić zbliżonego jakościowo zdjęcia jak NEX. Parafrazując Ciebie: Argumentów, że to kamera nie przyjmuję.
Aparat to aparat. Nie wymagaj od niego profesjonalnego filmowania. To, że w reklamie ktoś mówi: super filmy to znaczy, że dla przeciętnego użyszkodnika ta jakość będzie naprawdę wystarczająca i będzie zadowolony. Gdy w reklamie proszku aktor mówi, że efekt tego proszku jest bielszy niż innego a Ty stwierdzisz, że nie to też mówisz, że jest to wada konstrukcyjna proszku?
A co do małpki to procesor w niej ma troszkę mniej pixeli do obróbki. Argument z ceną też jest niezbyt trafiony. To, że produkt jest tańszy nie znaczy, że musi być gorszy. Filmy Twoja małpka produkuje lepsze ale zdjęcia już nie osiągną takiej jakości jak z NEX-a. A przecież to są aparaty fotograficzne czyli zdjęcie powinno być priorytetem.

konrado1973 to zdanie o reklamie jest również do Ciebie. Przecież wiadomym jest, że w reklamie uwypukla się pewne właściwości pomijając inne. Cudowne działanie proszków w reklamie, wspaniałe samochody już od .... a w salonie cena dwukrotnie wyższa itp.
Plikiem wynikowym w podczas filmowania w NEX 5 jest 1080 50i, tak jak napisane jest w specyfikacji. To, że aparat dochodzi do tego w wyniku interpolacji większości użyszkodników nie interesuje bo nie zobaczą tej różnicy, o której piszecie.
Ty szukasz doskonałego aparatu i bardzo dobrej kamery w jednym. Nie wiem, czy którykolwiek producent zbliżył się do Twoich wymagań. Pewnie jest to możliwe tylko po co? Po co mam zabijać sobie sprzedaż kamer i aparatów jeżeli w jednym urządzeniu miałbym wszystko? Poza tym zawsze znajdzie się ktoś kto będzie na coś narzekał. Gdyby powstał aparat o parametrach takich, o których mówisz to ergonomia byłaby kolejnym problemem (a ciekawe dlaczego nikt nie narzeka na ergonomię aparatu podczas filmowania? Ja "pracowałem" NEX-em przez całe 3 dni i podczas filmowania nie byłem w stanie płynnie zmienić ogniskowej i ostrości jednocześnie, a gdzie kontrola nad przysłoną?). Dla mnie ergonomia aparatu utrudnia bardzo filmowanie.

Aparat jest wymyślony do robienia zdjęć, kamera do filmowania. Łącząc te dwa urządzenia godzimy się na pewne ograniczenia, idziemy na kompromis.
Wiem, że Was, koledzy nie przekonam ale nie oczekujcie, że jak aparat z funkcją filmowania kosztuje "ponad dwa klocki" to już musi działać jak kamera za ponad dwa klocki. Tylko dlaczego ta kamera nie zrobi zdjęć jak aparat?

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Myślisz ze obecność na tym forum jest dla mnie jakaś istotna?

A banuj sobie.
Wali mnie to
Mam wyrobione zdanie o tobie i tyle
A jak bede chciał tu wleźć to i tak to zrobię. Doskonale o tym wiesz
Nie bedzi emobora to będzie trobor, wobor czy cokolwiek innego.... No i inny adresik IP tez sie znajdzie - mam tego pod nosem pełno

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

mobor przykro mi to pisać, ale swoim językiem i sposobem prowadzenia dyskusji prezentujesz wszystkim jak daleko jesteś od kulturalnego prowadzenia dyskusji. Jasne lepiej wszystkim nawymyślać, obsmarować błotem samemu uważając się za alfę i omegę.. Nie rozumiem w ogóle twojego pieniactwa, jeżeli potrzebuję dobrego sprzętu do filmowania to kupuję dobry sprzęt do filmowania czyli kamerę, natomiast jeżeli potrzebuję sprzętu do fotografowania to wtedy kupuję aparat fotograficzny. Rozumiem że posiadanie wszystkiego w jednym byłoby rewelacyjne i wspaniałe, ale cóż jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził ...

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Po co mam zabijać sobie sprzedaż kamer i aparatów jeżeli w jednym urządzeniu miałbym wszystko?


Ludzie czy wy nie umiecie czytać ze zrozumieniem?????Nikt nie wymaga aby nex5 miał to wszystko co oferuje ''normalna ''kamera.Ja chce tylko aby ten sprzęt nagrywał jakościowo bardzo dobrze ( bo w tej chwili obraz jest do przyjęcia jedynie ze statywu + korekcja przy montażu choćby ostrości bo jest mleko) i miał kilka dodatkowych podstawowych funkcji , które przydają sie podczas filmowania przez bardziej zaawansowanego amatora.

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Mam tylko jedno pytanie, kupowałeś Nexa do kręcenia filmów? Jeżeli tak, to nie lepiej było kupić jakąś kamerę, która jest ku temu dedykowana? Fajnie że aparat ma możliwość kręcenia filmów, ale pamiętajmy, że to przede wszystkim aparat ...