anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Firmware 4.0

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Firmware 4.0

Witam :c37

"20 czerwca zostanie wydana aktualizacja wewnętrznego oprogramowania aparatów NEX-5, NEX-3. Jej zainstalowanie pozwoli użytkownikom na korzystanie z takich samych twórczych efektów zdjęciowych, jak w aparacie NEX-C3. Kolejnym dodatkiem będzie ułatwiająca uzyskanie żądanej ostrości funkcja wyróżniania fragmentów obrazu, na które jest nastawiona ostrość. "


Pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
89 ODPOW. 89
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

wolak napisał(a):

A tak na serio wydaje mi się że osoby które tak bardzo źle komentują nowy firmware to są użytkownicy którzy nawet nie mieli w ręku tego firmware (tak wynika z ich wypowiedzi i ilości postów), a są użytkownikami pena albo innych kompaktów z wymienną opytką 200% gorszych od nexa pod każdym kątem patrzenia ;)


Serio to piszesz? :c31

Jeśli tak, to zastanów się 2 razy zanim napiszesz kolejną taką rzecz. :c17

Proszę powstrzymać się od przycinek osobistych. Szczególnie zwracam Ci uwagę na dość frywolną własną interpretację pewnych faktów. Domysły i przypuszczenia to czysta prowokacja i proszę o jej zaprzestanie.

mysikrolik-----
Początkujący

Zaraz po wgraniu nowego firmware 04 bawiłem się peakingiem i rzeczywiście przy słabszym oświetleniu prawidłowo dobrać ostrość na portrecie nie jest łatwo, a nawet czasami nie jest to możliwe. Myślę jednak, że gdyby w fotografii portretowej rejestracja "błysku w oku" stała się wymaganym standardem, to NEX z peakingiem byłby królem wszystkich aparatów :c3 Myślę tu o tym słynnym portrecie z "błyskiem w oku" Afganki z National Geographic :c20 ... Co do mojej opinii o pokrętnych sloganach marketingowych w wykonaniu niektórych koncernów, pisałem na tym forum swoją opinie wcześniej....
Dla mnie jednak ostrzenie na lupkę jest przy makro na tyle wygodne, że peaking to tylko dodatek, który mógłby pomóc ale nie jest niezbędny.
Natomiast na dworze, w normalnym oświetleniu, ostrzenie za pomocą peakingu na mojej manualnej 100-ce, działa całkiem dobrze i sprawdza się przy fotografowaniu nawet bardziej dynamicznych scen.
Poza tym, możliwość pobawienia się peakingiem spowodowała u mnie podwyższenie świadomości ograniczeń, jakie posiada autofokus z detekcją kontrastu...
Dlatego, że domniemywam, iż kolorowy kontur obserwowany przy ostrzeniu, to nic innego tylko zwizualizowana informacja, którą aparat przetwarza i wykorzystuje przy działaniu autofokusa.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

kris napisał(a):

[
No, ale czego brakuje? 60klatek na sekundę? Zmiany przysłony podczas filmownia (z info jakie posiadam od kamerzystów nikt takiej opcji nie używa!)? Tylko tych dwóch rzeczy im brakuje? Nic tylko się cieszyć, że tak mało temu aparacikowi brakuje :D



Mój Boże. Kolego - nie powołuj się na weselnych chauturników któzry nie maja ZIELONEGO pojecia o obsłudze kamery - pzoa nałądowaniem baterii, włozeniem karty pamieci i wcisneiniem REC !

Zdarzało mi się biegać kiedyś z kamerą po weselach - ale dla mnie praca z przysłoną to podstawa (pracowałem na pełnym manualu, profesjonalną, naramienną kamerą) Cały czas miałem łapę na pierścieniu przysłony!
Jak można nakręcić wejście Pary Młodej do koscioła (za plecami mają najczęściej otwarte drzwi przez które wpada ostre swiatło!) i jechać to ujęcie na automacie?
Trzeba być skonczonym dur....m

A wracając do tematu

Co wymaga zaktualizowania (w kwestii video) ?
Praktycznie wszystko. Ponieważ jakość materiału jaką rejestruje NEX-5 można porównać tylko do telefonów komórkowych najnowszej generacji. Materiał video powstaje w opaciu o JEDNO półpole i jest do tego wszystkiego błędnie kodowany. Rozdzielczosć 1920x1080 jest tylko na papierze drodzy forumowicze. Kto nie wierzy niech zrobi sobie samodzielnie prosty test- nagrajcie coś w 1920 i 1440 a następnie porównajcie. Nie zauważycie zadnej róznicy. Nawet tryb 1440 nie oferuje jakości adekwatnej do deklarowanej. Właśnie dlatego że do zapisu wykorzystywana jest połowa informacji z pojedynczej klatki (czyli faktyczna rozdzielczość rejestrowanego obrazu to 540 interpolowane do 1080
Szerzej problem opisałemw innym miejscu

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

mobor napisał(a):


Mój Boże. Kolego


Ani kolegów, ani Boga bym w to nie mieszał.



mobor napisał(a):

nie powołuj się na weselnych chauturników któzry nie maja ZIELONEGO pojecia o obsłudze kamery - pzoa nałądowaniem baterii, włozeniem karty pamieci i wcisneiniem REC !


nie wiem skąd opinia o powoływaniu się przeze mnie na ślubnych kamerzystach :c7
ale widzę, że chciałeś mi coś w usta włożyć....fuj :c14
Zaś co do twojej opinii dotyczącej kamerzystów weselnych się nie będę wypowiadać.....ech...najłatwiej jest generalizować!

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

mobor napisał(a):

kris napisał(a):

[
No, ale czego brakuje? 60klatek na sekundę? Zmiany przysłony podczas filmownia (z info jakie posiadam od kamerzystów nikt takiej opcji nie używa!)? Tylko tych dwóch rzeczy im brakuje? Nic tylko się cieszyć, że tak mało temu aparacikowi brakuje :D



Mój Boże. Kolego - nie powołuj się na weselnych chauturników któzry nie maja ZIELONEGO pojecia o obsłudze kamery - pzoa nałądowaniem baterii, włozeniem karty pamieci i wcisneiniem REC !

Zdarzało mi się biegać kiedyś z kamerą po weselach - ale dla mnie praca z przysłoną to podstawa (pracowałem na pełnym manualu, profesjonalną, naramienną kamerą) Cały czas miałem łapę na pierścieniu przysłony!
Jak można nakręcić wejście Pary Młodej do koscioła (za plecami mają najczęściej otwarte drzwi przez które wpada ostre swiatło!) i jechać to ujęcie na automacie?
Trzeba być skonczonym dur....m

A wracając do tematu

Co wymaga zaktualizowania (w kwestii video) ?
Praktycznie wszystko. Ponieważ jakość materiału jaką rejestruje NEX-5 można porównać tylko do telefonów komórkowych najnowszej generacji. Materiał video powstaje w opaciu o JEDNO półpole i jest do tego wszystkiego błędnie kodowany. Rozdzielczosć 1920x1080 jest tylko na papierze drodzy forumowicze. Kto nie wierzy niech zrobi sobie samodzielnie prosty test- nagrajcie coś w 1920 i 1440 a następnie porównajcie. Nie zauważycie zadnej róznicy. Nawet tryb 1440 nie oferuje jakości adekwatnej do deklarowanej. Właśnie dlatego że do zapisu wykorzystywana jest połowa informacji z pojedynczej klatki (czyli faktyczna rozdzielczość rejestrowanego obrazu to 540 interpolowane do 1080
Szerzej problem opisałemw innym miejscu

Pozdrawiam


Witaj mobor.Świetnie że taki ktos wreszcie tu zawitał.Z krisem nie wdawaj sie w gadkę o filmowaniu bo koleś nie ma bladego pojęcia a zabiera głos.... :c20
Wraz z art bi pisalismy wyżej o funkcji wideo w nex5.Niestety wszystko skończyło się na tym ze to aparat a nie kamera itp.Czytałes to wiesz.Obraz z takiej maszynki jak nex, która posiada potęzny przetwornik, powinna być powalająca i porównywalna do 5Dmk2.Dziwi mnie też dlaczego nex5 nie ma opcji nagrywania na karcie zarówno w 25p jak i 50i???
Osobiscie zależalo mi na tym 50i czyli z przeplotem.

profile.country.pl_PL.title
Art-BI
Początkujący

mobor napisał(a):

kris napisał(a):

[
No, ale czego brakuje? 60klatek na sekundę? Zmiany przysłony podczas filmownia (z info jakie posiadam od kamerzystów nikt takiej opcji nie używa!)? Tylko tych dwóch rzeczy im brakuje? Nic tylko się cieszyć, że tak mało temu aparacikowi brakuje :D



Mój Boże. Kolego - nie powołuj się na weselnych chauturników któzry nie maja ZIELONEGO pojecia o obsłudze kamery - pzoa nałądowaniem baterii, włozeniem karty pamieci i wcisneiniem REC !

Zdarzało mi się biegać kiedyś z kamerą po weselach - ale dla mnie praca z przysłoną to podstawa (pracowałem na pełnym manualu, profesjonalną, naramienną kamerą) Cały czas miałem łapę na pierścieniu przysłony!
Jak można nakręcić wejście Pary Młodej do koscioła (za plecami mają najczęściej otwarte drzwi przez które wpada ostre swiatło!) i jechać to ujęcie na automacie?
Trzeba być skonczonym dur....m

A wracając do tematu

Co wymaga zaktualizowania (w kwestii video) ?
Praktycznie wszystko. Ponieważ jakość materiału jaką rejestruje NEX-5 można porównać tylko do telefonów komórkowych najnowszej generacji. Materiał video powstaje w opaciu o JEDNO półpole i jest do tego wszystkiego błędnie kodowany. Rozdzielczosć 1920x1080 jest tylko na papierze drodzy forumowicze. Kto nie wierzy niech zrobi sobie samodzielnie prosty test- nagrajcie coś w 1920 i 1440 a następnie porównajcie. Nie zauważycie zadnej róznicy. Nawet tryb 1440 nie oferuje jakości adekwatnej do deklarowanej. Właśnie dlatego że do zapisu wykorzystywana jest połowa informacji z pojedynczej klatki (czyli faktyczna rozdzielczość rejestrowanego obrazu to 540 interpolowane do 1080
Szerzej problem opisałemw innym miejscu

Pozdrawiam


Mógł byś rozszerzyć swoją myśl o jakie półpole ci chodzi??

profile.country.pl_PL.title
Touch-----
Początkujący

konrado1973 napisał(a):


Obraz z takiej maszynki jak nex, która posiada potęzny przetwornik, powinna być powalająca i porównywalna do 5Dmk2.



No to stary teraz pojechałeś.
Widzę, że koledzy założyli małe kółko wzajemnej adoracji i protekcjonalnej apatii do całej reszty. Odnoszę wrażenie, że pomyliliście fora, a przede wszystkim sprzęt w stosunku do swoich wymagań.
NEX, to przede wszystkim aparat, o czym było już tutaj wspominane, a funkcja nagrywania, to jedynie dodatek, o czym może też świadczyć samo ograniczenie czasowe co do długości nagrania, także naprawdę dajcie sobie na wstrzymanie.
Jeżeli posiadacie NEX'a, a jesteście z niego niezadowoleni, bo nie potrafi tego, tego i tamtego, to z całym szacunkiem, ale biorąc pod uwagę wiedzę, jaką się tutaj próbujecie obnosić, wychodzi na to, że sami jesteście sobie winni, bo źle dobraliście sprzęt do swoich wymagań.

Wracając do kwestii oprogramowania, będę wdzięczny za info, czy żeby zrobić aktualizację do v4, trzeba wgrać najpierw wcześniejsze poprawki?

Pozdrawiam

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Touch napisał(a):

...czy żeby zrobić aktualizację do v4, trzeba wgrać najpierw wcześniejsze poprawki?



Nie trzeba. Bezpośrednio z Oprogramowania v1 możesz wgrywać v4.

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Wracając do kwestii oprogramowania, będę wdzięczny za info, czy żeby zrobić aktualizację do v4, trzeba wgrać najpierw wcześniejsze poprawki?



Jak byś dokładnie czytał to bys kolego wiedział bo na stronce gdzie jest mozliwośc pobrania firmware jest to dokładnie opisane.Co do reszty twojego postu również szkoda sie odnosić dlatego że piszesz głupoty.Co do długosci nagrywania video podpowiem ci tylko że to dotyczy dyrektywy unijnej .Co do reszty twojego wywodu powiem ci może w ten sposób-kupiłem nex5 bo potrzebowałem dobry aparat który ma matryce aps-c i możliwosc wymiany szkieł i który ładnie a wręcz pięknie nagrywa filmy HD(tak trąbiły reklamy w sieci i nie tylko) dlatego sie na ten wcale nie tani sprzęt skusiłem.Gdyby sony napisało że funkcja wideo to tylko dodatek na pewno bym go nie kupił, choc fotki ładne robi.Niestety jakośc nagranego filmu w ruchu jest nie do przyjęcia,zero kontroli nad sprzętem gdy nacisniemy rec,brak mozliwości nagrywania np w trybie z przelplotem, ogólnie rzecz biorąc funkcja nagrywania w tym aparacie to jedno wielkie nieporozumienie, gdzie w sprzęcie za ponad 2 klocki jest to niedopuszczalne.Dopuszczalne było kolego kilka lat temu ale nie dziś.Mam tylko nadzieję że w kolejnych FW sporo się zmieni i wtedy przestanę marudzić.Osobiscie przydała by mi sie funkcja zmiany przysłony i coś w rodzaju zebry o reszcie to już nie wspominam bo i po co .To tylko aparat :c44

profile.country.pl_PL.title
Touch-----
Początkujący

Gdybym poczytał, to bym nie pytał. Nie czytałem, więc zapytałem tutaj licząc na osoby, które już upgrade zrobiły, logiczne chyba?
Ty z kolei nie poczytałeś i uwierzyłeś reklamie. Miej pretensje tylko do siebie.
Wracając do ograniczeń w nagrywaniu, rozumiem, że nagrzewanie matrycy nie ma znaczenia, jak to ma miejsce na przykład w lustrzankach o czym producenci otwarcie piszą niekiedy nawet w samych specyfikacjach?

Pozdrawiam