anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Firmware 5.0: NEX 3, NEX 5 i VG10, Firmware 2.0: NEX C3

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Firmware 5.0: NEX 3, NEX 5 i VG10, Firmware 2.0: NEX C3

:c37

Firmware 5.0 NEX-3 (Windows)
Firmware 5.0 NEX-3 (Macintosh)
Firmware 5.0 NEX-5 (Windows)
Firmware 5.0 NEX-5 (Macintosh)
Firmware 2.0 NEX-C3 (Windows)
Firmware 2.0 NEX-C3 (Macintosh)
Firmware 3.0 NEX-VG10E (Windows)
Firmware 3.0 NEX-VG10E (Macintosh)

Najnowszy firmware umożliwia poprawne działanie adaptera LA-EA2.

Pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
39 ODPOW. 39
profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Zoltar ten kit 18-55 wcale nie jest kiepski.Jest to dobre szkło tyle że sprawdzi się wszędzie tam gdzie jest wystarczająco jasno(na zewnątrz wypada lepiej niż stare szkiełka m42.)Ma dobrą stabilizację,ogniskowe z którymi większośc spraw się ''obleci'', ładne kolorki i dobrą ostrość.

Mi w nexie brakuje paru dupereli które jak by tylko sony chciało to napewno byśmyy mieli.Głównie chodzi mi o większą kontrolę podczas filmowania.

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Większa kontrole podczas filmowania wprowadzili w nowych modelach dlatego mało prawdopodobne by w starych to poprawiono bo musi być jakaś różnica pomiędzy nexem 5 i nexem 5N i tyle ....
Tak jest w każdej firmie po prostu rządzą księgowi a nie inżynierowie ...

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Pożyjemy zobaczymy.Płakać nie będę dlatego że mój nex 5 świetnie sprawdza się na wysokim statywie na sali której nagrywam materiał wideo jako drugi(dodatkowy) sprzęt.Głównie po to go kupiłem i takie jest jego zadanie+ zabawa ze szkiełkami m42 i GO.Oczywiscie wolałbym abym mój sprzęt mógł w pełni kontrolować a nie liczyć na automatykę która często ''wariuje''.

profile.country.pl_PL.title
tomek76k7
Początkujący

Witam
Mam NEX-5 z aktualizacją 4.0
i chciałem go zaktualizować do 5.0 lecz wyskakuje mi komunikat żeby sprawdzić połączenie aparatu z komputerem, wszystko jest ok, aparat zrzuca zdjęcia, bateria jest na full, USB też ustawione na masówkę a nie chce zaktualizować do 5.0;(((
za pomoc z góry dziękuję ;)))

Zoltar
Początkujący

konrado1973 napisał(a):

Zoltar ten kit 18-55 wcale nie jest kiepski.Jest to dobre szkło tyle że sprawdzi się wszędzie tam gdzie jest wystarczająco jasno(na zewnątrz wypada lepiej niż stare szkiełka m42.)Ma dobrą stabilizację,ogniskowe z którymi większośc spraw się ''obleci'', ładne kolorki i dobrą ostrość.

Mi w nexie brakuje paru dupereli które jak by tylko sony chciało to napewno byśmyy mieli.Głównie chodzi mi o większą kontrolę podczas filmowania.



Tylko ciekawe kiedy Sony zrobi coś w tej sprawie :)
Trochę poczytałem o tej kontroli podczas filmowania w nex 5N i nex 7. Różnica pomiędzy nex-5, a 5N i 7 polega na tym że jest tylko dodatkowo zapis progresywny, płynne nagrywanie i kontrola ekspozycji podczas filmowania oraz kontrola przesłony.
Kontrola przesłony i ekspozycji dla Nex-5 była w FW ver. 04. Ale to raczej nie to samo co kontrola nad ISO. Tak więc wychodzi na to że nawet Nex-7 nie ma kontroli ISO.
Co ciekawe w testach porównania na stronie Sony nasz nex-5 już nie nagrywa filmów :) Zniknęły dane na temat formatów zapisu wideo – czyżby nie było się już czym chwalić?

tomek76k7 napisał(a):

Witam
Mam NEX-5 z aktualizacją 4.0
i chciałem go zaktualizować do 5.0 lecz wyskakuje mi komunikat żeby sprawdzić połączenie aparatu z komputerem, wszystko jest ok, aparat zrzuca zdjęcia, bateria jest na full, USB też ustawione na masówkę a nie chce zaktualizować do 5.0;(((
za pomoc z góry dziękuję ;)))



Spróbuj na innym kompie, u mnie to pomogło.

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Bawiłem sie dzis trochę c3.Pisalem juz wiele tygodni temu dlaczego nex 5 ma tylko 3 mozliwości zaprogramowania opcji.Nex c3 ma ich az 5.Kurna czy tak trudno było w nowym firmware to dac do nex5?Co to za dziwna polityka firmy sony.Kurka nierozumiem.Przeciez takie błachostki powiny byc dostępne a nie żebym sie musiał upominać.Ech szkoda gadać....

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Coś musi skłaniać do zakupu nowszego, lepszego modelu :c20

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Ok wszystko rozumiem ale takie błahostki(p.i.e.r.d.o.ł.k.i) przeciez nie przesądzają o kupnie danego modelu tylko powazniejsze rzeczy typu lepszy procesor czy mozliwośc nagrywania w w ful hd :c44

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

konrado1973 napisał(a):

Przeciez takie błachostki powiny byc dostępne a nie żebym sie musiał upominać.Ech szkoda gadać....


Uważasz, że kupując aparat, jego oprogramowanie powinno być non stop aktualizowane do tego co oferują wyższe/kolejne modele? Owszem fajnie by było, ale nie spotkałem się z takim rozwiązaniem u innych producentów...aktualizacji było kilka i naprawdę podniosły funkcjonalność zarówno trójki jak i piątki :)

Poza tym mam wrażenie, że trochę się czepiasz :P ...jakich to parametrów nie jesteś w stanie ustawić w Nexie5?

Mamy 3 funkcje pod przyciskiem "Własne" + dodatkową pod przyciskiem "B" - tyle, że licząc ilość naciśnięć "guzika" aby te parametry zmieniać może się okazać, że trzeba kliknąć więcej razy niżby wejść to menu i wybrać konkretną opcję ;)

Do tego dochodzi na kółku szybka zmiana/korekta ekspozycji, trybu błysku, trybu seryjnego...

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Uważasz, że kupując aparat, jego oprogramowanie powinno być non stop aktualizowane do tego co oferują wyższe/kolejne modele?


Wiesz-rozumiem że nie bedę miał wszystkiego co oferuje nex7 ale takie drobnostki cieszą bardzo uzytkownika i powinny sie po jakimś czasie po premierze rowniez znaleźć i byc dostępne w starszych modelach.Uważam, że przez takie coś firma cały czas rosłaby w oczach swojego klienta.Jeżeli firma Sony podchodzi do mnie ok to ja na pewno znów za jakis czas sięgnę po kolejny produkt tej firmy.Na szczęście Nex staje się coraz popularniejszy i na pewno za niedługi czas ukarze sie w necie jakiś hack i nie będę zmuszony co rok latać po nowy model aparatu bo cos tam ciut lepszego dodali .Świetny hack ukazał sie do panasia GH1 .Aparat nie wyłącza sie po 23 minutach i oferuje tryby jakie tylko sie chce+ wiele innych opcji.Oprogramowanie nex5 bardzo mnie ogranicza a nie lubie tego.Sprzęt ma ogromne możliwości ale po co je dawać w sprzęcie za 1800zł?Niech ludki kupują za 20 tys zł.Ok rozumiem wszystko ale mi sie to nie podoba.Czytam zachodnie fora i widze jak to samo ludzi frustruje.Czy to tak trudno dodać do oprogramowania abym miał podczas filmowania kontrole nad iso i czasem naświetlania(prędkością migawki) oraz przysłoną?Na pewno nie.Przydałaby sie jakaś zeberka i wskaznik poziomu audio.Mamy kurka 21 wiek a cały czas robi sie nas w ciula na maxa.Parcie jest ogromne aby aparaty miały coraz więcej opcji podczas trybu wideo a firma ma to wszystko gdzieś.Uważam że jest już pora na zmiane polityki co niektórych firm. POWTARZAM RAZ JESZCZE -WDUSZENIE GUZIKA 'REC' TO ZDECYDOWANIE ZA MAŁO !!!To nie jest małpka za 300zł

Podobnie jest w kamerach.No kurka wodna uparły sie te firmy i ni cholery nie chcą w segmencie semi pro dać większego przetwornika tylko karmią nas od wielu lat 1/3 ''.W nowych modelach kamer nie ma juz tak awaryjnej mechaniki,głowic itp.Zamiast tego mamy elektronike i kamery które mają coraz dłuższą gwarancję ale za choinke nie wpakują przetwornika np 2/3 ''.Bo po co .