anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Firmware 5.0: NEX 3, NEX 5 i VG10, Firmware 2.0: NEX C3

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Firmware 5.0: NEX 3, NEX 5 i VG10, Firmware 2.0: NEX C3

:c37

Firmware 5.0 NEX-3 (Windows)
Firmware 5.0 NEX-3 (Macintosh)
Firmware 5.0 NEX-5 (Windows)
Firmware 5.0 NEX-5 (Macintosh)
Firmware 2.0 NEX-C3 (Windows)
Firmware 2.0 NEX-C3 (Macintosh)
Firmware 3.0 NEX-VG10E (Windows)
Firmware 3.0 NEX-VG10E (Macintosh)

Najnowszy firmware umożliwia poprawne działanie adaptera LA-EA2.

Pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
39 ODPOW. 39
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

konrado1973 napisał(a):

Przecież mozna kupic adapter za 150zł .Większośc z was nie używa AF więc????


ja używam AF'a. I planuję zakupić ten adapter. Do nexa 7 będzie mi potrzebny bym mógł używać reflexa, czy cajsa 135.


Zoltar napisał(a):

Udało się zaktualizować na innym kompie - szkoda że nie pomysleli nad kontrolą ISO podczas filmowania - chyba sie nie doczekam.

z tego co pamiętam to NEX 7 ma taką możliwość.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Zoltar
Początkujący

z tego co pamiętam to NEX 7 ma taką możliwość.



NEX-5N też ma, tylko szkoda że ja mam NEX-5 i aktualizacje 0.5, w której nie mam tej opcji, a to przeciez zabieg, który można rozwiązać programowo. Przy poważniejszym filmowaniu taka opcja, to narzędzie do budowania klimatu w filmie.
Na NEX'a-7 już się nie bede porywał za drogi, po za moim zasięgiem.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Zoltar napisał(a):

z tego co pamiętam to NEX 7 ma taką możliwość.



NEX-5N też ma, tylko szkoda że ja mam NEX-5 i aktualizacje 0.5, w której nie mam tej opcji, a to przeciez zabieg, który można rozwiązać programowo. Przy poważniejszym filmowaniu taka opcja, to narzędzie do budowania klimatu w filmie.
Na NEX'a-7 już się nie bede porywał za drogi, po za moim zasięgiem.


Po pierwsze nie 0.5, a 5.0. Po drugie nie ja projektuję te aparaty, ale i tak uważam, że użytkownicy NEXów (w tym i ja) powinni się cieszyć, że było tyle firmware'ów. Do mojej pełnej klatki były tylko dwa, a zapłaciłem kilka razy więcej niż za nexa. Daj palec....

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Zoltar
Początkujący

AD1. Ja w aparacie mam Ver. 05. Ale nie bede zawracał sobie glowy drobiazgami.
AD2. Panie Kris, a czy ja ciebie obwiniam ? Co mi z tego że NEX 7 ma, jak ja nie mam nex’a-7, tylko 5. Piszesz co najmniej jakby to było wyjscie do sklepu po browara. To dla mnie kupa kasy. Na Nex’a 5 trochę musiałem zbierać. Jako urządzenie do zdjęć, to naprawdę jest świetny. Kupując nex’a 5 miałem nadzieje że jest też tak z filmem. Myślałem sobie że to świetna alternatywa dla Canona 5D marki II, na którego mogę sobie tylko popatrzeć. Ogólnie jestem trochę zły na Sony i sprzedawców że mnie oszukali w kilu kwestiach lub swiadczyło to o ich niewiedzy - i tyle.
Teraz bede wiedział na co mam zwracać uwagę podczas przyszłych zakupów produktów Sony. Zanim kupie, to w miarę możliwości postaram się przetestować sprzet.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Zoltar napisał(a):

AD1. Ja w aparacie mam Ver. 05. Ale nie bede zawracał sobie glowy drobiazgami.

nie lubię się czepiać, ale tu muszę: na prawdę nie widzisz różnicy między 0.5, a 05 ? Serio nie widzisz kropki, która zmienia postać rzeczy? Więc to co Ty piszesz, to pół, a to co masz w aparacie to pięć.

Zoltar napisał(a):

AD2. Panie Kris

zbędna uszczypliwość, która nie wiem do czego ma prowadzić....każdy na forum jest równy, więc każdy z każdym jest na Ty. Amen.

Zoltar napisał(a):

Piszesz co najmniej jakby to było wyjscie do sklepu po browara. To dla mnie kupa kasy.

Dla mnie również to kupa kasy, którą wolałbym wydać na wakacje. Nie mniej jednak pytasz, a ja odpowiadam. Pokazuję rozwiązanie (jedno w z wielu), a Ty wcale nie musisz od razu lecieć do sklepu.

Zoltar napisał(a):

Myślałem sobie że to świetna alternatywa dla Canona 5D marki II


NEX5 nigdy nie był alternatywą dla c5dmk2, a canon 5dmk2 nigdy nie będzie alternatywą dla nexa. To zupełnie różne aparaty.





Zoltar napisał(a):

Zanim kupie, to w miarę możliwości postaram się przetestować sprzet.

zawsze byłem tego zdania. Nigdy nie polegam na sprzedawcach oraz testach w necie.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Zoltar
Początkujący

Ok, ok 5 :) ale ja widze 05 a nie 5 :) - tylko sie nie denerwuj :) Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

kris napisał(a):

Zoltar napisał(a):

z tego co pamiętam to NEX 7 ma taką możliwość.



NEX-5N też ma, tylko szkoda że ja mam NEX-5 i aktualizacje 0.5, w której nie mam tej opcji, a to przeciez zabieg, który można rozwiązać programowo. Przy poważniejszym filmowaniu taka opcja, to narzędzie do budowania klimatu w filmie.
Na NEX'a-7 już się nie bede porywał za drogi, po za moim zasięgiem.


Po pierwsze nie 0.5, a 5.0. Po drugie nie ja projektuję te aparaty, ale i tak uważam, że użytkownicy NEXów (w tym i ja) powinni się cieszyć, że było tyle firmware'ów. Do mojej pełnej klatki były tylko dwa, a zapłaciłem kilka razy więcej niż za nexa. Daj palec....


Kris co ty palisz?Podaj nazwę :smileyhappy: Nazwa FW to ver.05 więc bądź dokładny jeżeli już coś piszesz..Skąd ci się wzięła ta kropeczka?

http://www.sony.pl/support/images/downloads/nexversion05.gif
This utility upgrades the NEX-5 firmware to version 05, and provides the following benefits:

Compatibility with Mount Adaptor “ LA-EA2 ".


Note: “ Face Detection ”and “ Smile Shutter ” functions do not work when using " LA-EA2 " Mount Adaptor.

Zoltar
Początkujący

Miałem już nie pisać, ale…
Kris nie obraź się, ale skoro zaczynasz od słów „Po pierwsze” to czuje się trochę sprowadzony do perspektywy żaby – dlatego poczułem respekt i wyjechałem do ciebie z „Panie”

Na forum nie ma równych – moderator może więcej.

Jeśli chodzi o alternatywy, to miałem na myśli coś co będzie namiastką Canona demarka2. Coś co pozwoli za te 2500 zł, które wywaliłem bardziej rozwinąć skrzydła w amatorskim filmie i zachować jakieś standardy fullhd. Pomijam fakt że obiektyw kitowy 18-55 jest słabej jakości i ciemny – rzadko go używam – wole starego ruskiego lub japońskiego manuala na m42 z lepszym światłem. Wiem że Nex to nie Canon, - to przepaść technologiczna. Chodzi o to że mam kilka pomysłów, a nie mam dużych pieniędzy na profesjonalny sprzęt, dzięki któremu mógłbym produkować filmy dla szerszej publiczności.
Zrobiłem kilka filmów zwykłym Canon’em IXUS’em w rozdzielczości 640x580 – tez da się oglądać – nic specjalnego. Głównie chodzi mi o plastykę obrazu – to jest w tej chwili dla mnie najważniejsze i taka opcja jak kontrola nad ISO podczas filmowania rozwiązała by dużo problemów, jednocześnie byłaby korzystna dla marki SONY – więcej ludzi chwaliło by się sztuką, a nie jakimś shit'em, który nikogo nie obchodzi.
Następna sprawa FW skoro wychodzi aż piąta poprawka do aparatu , to można myśleć że jeszcze daleko do doskonałości – pamiętaj nie ilość , a jakość.
Pewnie, - można kupić kamerę, ale taka która by mnie zadowoliła kosztuje około 20000 zł, a ja jestem biednym głupim Polakiem bombardowanym przez wypaczone zaje/biste reklamy.
Z drugiej strony wiem ze firma SONY ma naprawdę fajne produkty i jakościowo zaje/biste, ale moim zdaniem trochę fanatycznie brnie w pozyskanie – na siłę klienta.
Jeden z chwytów - np. jest jakiś fotograf (znany ale mało) robi ładne zdjęcia – ok dajmy mu nasza zabawkę niech się pobawi i potem napisze jakiś ładny artykuł i rozpropaguje. Jak by mi dali Nex’a-7, to też zrobiłbym wam wodę z mózgu – napisałbym że aparat jest tak fajny że nigdy się z nim nie rozstaje, nawet idąc do kibla:)
Przynajmniej ci co nie dostali aparatu są bardziej obiektywni.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

konrado1973 napisał(a):

Nazwa FW to ver.05 więc bądź dokładny jeżeli już coś piszesz..Skąd ci się wzięła ta kropeczka?


Może stąd?:

Zoltar napisał(a):

ja mam NEX-5 i aktualizacje 0.5



Natomiast zero przed liczbami całkowitymi, w naszym kraju jest pomijalne.

A to:

konrado1973 napisał(a):

Kris co ty palisz?Podaj nazwę


było po prostu niegrzeczne. Tym bardziej że nie masz racji - nie czytasz dokładnie poprzedzających postów. (chyba, że wpadłeś tylko po to, by zrobić trochę "dymu"?)

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Że się tak zapytam kolokwialnie -o czym ty mi tu bredzisz Tadek?Gostek poprawia gościa i na dodatek z błędem.Co jest pomijalne w naszym kraju to mnie nie interesuje.Oficjalna nazwa firmware to ver.05 i koniec.

Firmware 05 to śmiech na sali, więc podtrzymuje postulat że powinien nosić nazwę 04.1 a nie 05. :slight_smile:
Pozdrawiam wszystkich .