anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Grip do a350 - oryginalny czy zamiennik?

profile.country.en_GB.title
Toxek.
Początkujący

Grip do a350 - oryginalny czy zamiennik?

Witajcie! :c20
Jako, że mnie wzięło ostatnio na fotografie portretową, to pomyślałem sobie o zakupie gripa. Interesującą dla mnie kwestią jest to, czy opłaca się kupować oryginalny grip czy tańsze zamienniki lub zamiennik z pilotem. Kupno nowego, oryginalnego gripa myślę, że nie wchodzi w grę. Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedzi! :c34

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
podwys
Początkujący

Za chwilę pewnie ktoś napisze że najlepiej oryginał bo na pewno będzie współpracował a z zamiennikami nic nie wiadomo.

Tylko że nawet używka oryginału to jest niecałe 300 zł.

Nie miałem do czynienia z żadnymi grypami do a200/300/350. Używałem oryginalnego z a700.

Natomiast sam stoję przed podobnym dylematem jak Ty i mam zamiar kupić ten:
http://allegro.pl/battery-pack-grip-son ... 45728.html

w aukcji jest bardzo dokładnie opisane jak powinien działać (szczególnie chodzi o zasilanie) i 24 mce gwarancji więc będę go wymieniał aż znajdzie się dobry i sprawny. A że mam blisko to nie będzie duży problem.

Fajnie by było mieć oryginalny ale jak kupię zamiennik i dołożę do różnicy 50 zł to kupie kolejną pozycję na mojej liście życzeń czyli maf 35-70/4.

A te z pilotem nie wzbudzają mojego zasilania...

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

po pierwsze temat wałkowany wielokrotnie czemu nie skorzystałeś z wyszukiwarki?
po drugie zamienniki trzeszczą są źle spasowane rozładowują baterie kiedy aparat leży sobie grzecznie w torbie i zdarza się że nie wykrywają baterii...
po trzecie na kkm-ie leży grip za 300zł org, a na allegro co jakiś czas fotojoker wypuszcza aukcje z gripami do a300 ost taka skończyła się za około 250zł...

profile.country.en_GB.title
Toxek.
Początkujący

Szukałem w wyszukiwarce, ale nie miałem czasu, żeby przeglądać ponad 20 stron i szukać tego odpowiedniego. Dzięki za odpowiedzi :)

Jeszcze jedno pytanie w takim razie, kupować teraz ten z KKM-u czy czekać na aukcje z fotojokera i kupić może taniej (apropos, te gripy z fotojokera są nowe?)? Jaka cena za oryginał jest dobra?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Toxek napisał(a):

Szukałem w wyszukiwarce, ale nie miałem czasu, żeby przeglądać ponad 20 stron i szukać tego odpowiedniego. Dzięki za odpowiedzi :)

Jeszcze jedno pytanie w takim razie, kupować teraz ten z KKM-u czy czekać na aukcje z fotojokera i kupić może taniej (apropos, te gripy z fotojokera są nowe?)? Jaka cena za oryginał jest dobra?


fj wypuszcza dość rzadko te gripy przed świętami było kilka sztuk wiec mogli się już wyprzedać

co do cen gripa ja swój sprzedałem za 330 i cena w okolicach 300zł jest ok

profile.country.pl_PL.title
maverickmj
Nowicjusz

Ja kupiłem grip'a do A300 oryginał za 270 zł. E-fotojoker na allegro czy cos takiego, wystawia mase sprzetu nowego od złotówki na allegro, tzw. czyszczenie magazynów w centrali i wszystko NOWE i z gwarancją. Jak kupiłem gripa to wystawili 9 szt. właśnie oryginałów od złotówki i udało mi się wygrać dopiero 6 aukcję za 270 zł., gdzie w sklepie Fotojoker'a kosztuje ponad 500 zł.
Nie dałbym 500 zł. za grip, ale za 270zł. oryginał to się skusiłem i nie żałuję. Aparat jest cięższy i przez to stabilniej się go trzyma, ale też szybciej męczy ręce. Pionowe zdjęcia z gripem to bajka, bo nie trzeba trzymać ręki ponad głową, żeby wykadrować i nacisnąć spust.
Podsumowując: warto jeśli trafi się okazja cenowa.

profile.country.GB.title
Pit-----
Nowicjusz

Ja za swój zapłaciłem 599zł w FJ i nie żałuję do tej pory, gdy widziałem jak się kolega męczył z zamiennikiem. Niedawno sprzedałem moją A300 z gripem i będę kupować kolejny zestaw mam nadzieję, że uda mi się znaleść używanego za rozsądne pieniądze. Preferuję orginał ale jeżeli będę musiał to zaryzykuję z zamiennikiem. Inny kolega zdaje się, że w Canonie korzysta z zamiennika i chwali, a zapłacił za nowy coś koło 250zł i ma 24miesiące gwarancji.
Pewnie z zamiennikami to po prostu taka loteria.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Pit tylko jest taka dość istotna kwestia - zamiennik, czy oryginał w canonie to nie ma większego znaczenia. Nie ma większej różnicy. Wszystko kanciate i średnio wygodne. Gripy SONY to jest coś w co warto zainwestować.
Ja np. do a200 miałem gripa, do a700 miałem gripa. Wsio oryginał. Zaś do a850 nie mam i ubolewam. Nie mam ze względów finansowych, a kupno zamiennika to kasa wyrzucona w błoto. Kupuję oryginalne bo są po prostu lepsze, wygodniejsze, pewniejsze, no i przy ewentualnej odsprzedaży szybciej i łatwiej sprzedać oryginał niż podróbkę.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.GB.title
Pit-----
Nowicjusz

kris napisał(a):

Pit tylko jest taka dość istotna kwestia - zamiennik, czy oryginał w canonie to nie ma większego znaczenia. Nie ma większej różnicy. Wszystko kanciate i średnio wygodne. Gripy SONY to jest coś w co warto zainwestować.
Ja np. do a200 miałem gripa, do a700 miałem gripa. Wsio oryginał. Zaś do a850 nie mam i ubolewam. Nie mam ze względów finansowych, a kupno zamiennika to kasa wyrzucona w błoto. Kupuję oryginalne bo są po prostu lepsze, wygodniejsze, pewniejsze, no i przy ewentualnej odsprzedaży szybciej i łatwiej sprzedać oryginał niż podróbkę.



kris dokładnie tak samo uważam - albo się niezrozumiale wyraziłem, albo źle mnie odebrałeś, ja również preferuję oryginał (pod każdym względem jest lepszy od zamiennika), gdyż jak pisałem wcześniej widziałem jak kolega się męczył z zamiennikiem (jego grip nie widział oryginalnej bateri, kilka razy rozładował zestaw lub po prostu rozłączał).
A grip do a700 czy też do a850/900 to już zupełnie inna sprawa funkcjonalność jest praktycznie nieporównywalna z VG-B50AM i mniejszymi modelami - o zamiennikach nie wspominając.