anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ile wytrzyma A100

profile.country.PL.title
pkudlik
Nowicjusz

Ile wytrzyma A100

Po dziesięciu miesiącach użytkowania wymiana spustu migawki oraz jak to nazwano "centralnego modułu AF", po kolejnych 8 miesiącach aparat, sporadycznie ale zacina się.

Patrz wpis przy A200

29 ODPOW. 29
spolnemesis1paejw
Początkujący

franek4always napisał(a):

A mojemu Zenitowi właśnie pyknęło 20 lat i chodzi jak żyleta, chociaż ostatnio coraz rzadziej po niego sięgam


Oj, Franku - Ty jak coś napiszesz to jak zwykle celnie, dowcipnie i na temat!
Prawie wszystkie aparaty (a jest ich kilka), które mam sa dużo starsze niż 20 lat, ale co z tego?
To są konstrukcje mechaniczne - najstarszy mój okaz pochodzi z przed wojny i niedługo mu 100 lat stuknie - i działa!
Tylko powiedz - czy tym swoim 20-letnim zenitem, przez całe te 20 lat zrobiłeś tyle zdjęć ile DSLR-em w ciągu roku? A są tu tacy, którzy w ciągu miesiąca tyle potrafią "pyknąć".
I jakie to porównanie? Do tego elektronika - też nie jest wieczna - a to elektrolit wyschnie, a to tranzystorowi bramka sie przepali... A w starym aparacie - przeczyścić, wyregulować i hula!
Wiesz, mam w szufladzie zegarek -cebule - po ojcu. Nakręcony chodzi do dziś. A wiesz ile "elektroników" już miałem i wyrzuciłem, bo padły i nie opłacało się naprawiać?

A współczesne DSLRy (amatorskie) wystarczą na tyle, by przy zwykłym użytkowaniu działały przez lata. Ktoś kto pstryka bardzo dużo i tak wymieni no nowszy model, zanim poprzedni padnie, a ten kto pstryka okazjonalnie, będzie używał i 20 lat bez problemu.
Pozdrawiam!

oldguest
Początkujący

nemesis napisał(a):

franek4always napisał(a):

A mojemu Zenitowi właśnie pyknęło 20 lat i chodzi jak żyleta, chociaż ostatnio coraz rzadziej po niego sięgam


Oj, Franku - Ty jak coś napiszesz to jak zwykle celnie, dowcipnie i na temat!
Prawie wszystkie aparaty (a jest ich kilka), które mam sa dużo starsze niż 20 lat, ale co z tego?
To są konstrukcje mechaniczne - najstarszy mój okaz pochodzi z przed wojny i niedługo mu 100 lat stuknie - i działa!
Tylko powiedz - czy tym swoim 20-letnim zenitem, przez całe te 20 lat zrobiłeś tyle zdjęć ile DSLR-em w ciągu roku? A są tu tacy, którzy w ciągu miesiąca tyle potrafią "pyknąć".
I jakie to porównanie? Do tego elektronika - też nie jest wieczna - a to elektrolit wyschnie, a to tranzystorowi bramka sie przepali... A w starym aparacie - przeczyścić, wyregulować i hula!
Wiesz, mam w szufladzie zegarek -cebule - po ojcu. Nakręcony chodzi do dziś. A wiesz ile "elektroników" już miałem i wyrzuciłem, bo padły i nie opłacało się naprawiać?

A współczesne DSLRy (amatorskie) wystarczą na tyle, by przy zwykłym użytkowaniu działały przez lata. Ktoś kto pstryka bardzo dużo i tak wymieni no nowszy model, zanim poprzedni padnie, a ten kto pstryka okazjonalnie, będzie używał i 20 lat bez problemu.
Pozdrawiam!



Wyraziłem się może nieściśle, ale moja wypowiedź miała mieć charakter nostalgii za mijającą epoką, rzeczy których produkcja dyktowana była nie tylko sprzedażą i max zysku producenta.

profile.country.PL.title
Rafhart
Nowicjusz

Nostalgię to mam do A100, do Zenita nie, bo bardziej zżyłem się z "fiedem 8".
Po za tym oby Nasze setki dożyły setki :c4 :c4 :c4

M.A.J.
Początkujący

Przywracając wątek na właściwe tory:
Wczoraj zauważyłem że moja setunia nie osiąga czasów krótszych niż 1/800s (cokolwiek się nastawi krótszego - to naswietla tak jakby było usawione na 1/800s).
Przebieg - około 38000 klapnięć.
Wiek - 3 lata (tydzień po wygaśnięciu gwarancji ekstra :( )
Wcześniej sporadycznie zdarzało się zablokowanie migawki (coś jak Err58 ale nie zaraz po włączeniu aparatu, ale w trakcie dłuższej sesji)

profile.country.PL.title
Rafhart
Nowicjusz

Ja jestem pod wrażeniem ile może wytrzymać ten aparat, i bez ilu elementów może funkcjonować i z jakimi usterkami.

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Rafhart napisał(a):

Ja jestem pod wrażeniem ile może wytrzymać ten aparat, i bez ilu elementów może funkcjonować i z jakimi usterkami.



W mojej właśnie zdechł był napęd przysłony, przebieg chyba nawet nie był jakiś tam specjalnie duży, wot może 20tys. kłapnięć.
Pora szukać nowej.

profile.country.PL.title
Rafhart
Nowicjusz

U mnie bez zmian, choć ta którą "kastrowałem" zaczęła rejestrować dziwne obrazy, ale moje sreberko działa bez zarzutu , ostatnio katowałem ją czasami naświetlania w granicach 2-3 minut :) Sam jestem ciekaw ile zdjęć zrobiłem, szkoda że nie można tego sprawdzić w jakiś prosty sposób. Przy następnej puszce będę robił nacięcia na "gripie" co 10 000 zdjęć.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Moja ma około 50tys klapek i nadal działa :)

profile.country.pl_PL.title
zizi-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

Moja ma około 50tys klapek i nadal działa :)



Moja, też śmiga idealnie - można sprawdzić ile klatek zrobiła - jakiś tryb serwisowy, czy coś takiego ?

Można zrobić upgrade softu ?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

zizi napisał(a):

Lajam napisał(a):

Moja ma około 50tys klapek i nadal działa :)



Moja, też śmiga idealnie - można sprawdzić ile klatek zrobiła - jakiś tryb serwisowy, czy coś takiego ?

Można zrobić upgrade softu ?


Do A100 nie było nowego softu. Przebieg migawki można sprawdzić jedynie na stanowisku serwisowym. Nie ma możliwości zrobienia tego samodzielnie.
Tu:
C.S.I. Foto i Video
Ul. Żytnia 15
01-015 Warszawa
www.e-csi.pl
e-mail: info@e-csi.pl
tel. 022 3792090

------------------------------
fotoamator