anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z gripem

uzekamanzi
Początkujący

Problem z gripem

Witam. Na początku wspomnę, że mam firmware w wersji 4, może to coś pomoże ;)

Ostatnio musiałem odkurzyć gripa, który od dłuższego czasu zalegał w szufladzie, bo potrzebowałem lepszego niż zwykle zabezpieczenia energetycznego (2dniowy festiwal) ;)
Wkładam obie baterie, podłączam go do aparatu i aparat wskazuje dostępną tylko jedną baterię (bez ikonek z numerami baterii).
Czyli zupełnie tak jakby grip nie był podłączony (sterowanie z gripa działało). Wyłączenie i włączenie nie poprawiło sytuacji.
Po wyciągnięciu jednej baterii i włączeniu aparatu grip nagle został wykryty i pokazał, że jest jedna z 2 baterii. Po dołożeniu drugiej baterii wszystko było już normalnie - czyli pojawiły się obie ikonki naładowanych akumulatorów.

Ktoś miał już podobne doświadczenia?

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Wkładam obie baterie, podłączam go do aparatu i aparat wskazuje dostępną tylko jedną baterię (bez ikonek z numerami baterii).
Czyli zupełnie tak jakby grip nie był podłączony (sterowanie z gripa działało)


Zupełnie nielogicznie napisałeś. Gdyby grip nie był podłączony to po pierwsze aparat by się nie włączył, po drugie guziki w gripie by nie działały. Skoro już działa to nie ma co robić szumu. Może po prostu źle docisnąłeś baterię i styku nie było.

uzekamanzi
Początkujący

Lajam napisał(a):


Zupełnie nielogicznie napisałeś. Gdyby grip nie był podłączony to po pierwsze aparat by się nie włączył, po drugie guziki w gripie by nie działały. Skoro już działa to nie ma co robić szumu. Może po prostu źle docisnąłeś baterię i styku nie było.



Szanowny najzupełniej logicznie myślący kolego:
Formułując zdanie w ten sposób chodziło mi o sytuację z wyświetlacza - symbol baterii był taki sam jaki jest normalnie bez gripa. Gdybym źle zacisnął baterię to i tak wyświetlacz pokazywałby numerki - w tym wypadku tylko jedną podłączoną. Szum robię, bo problem wystąpił, nie chciałbym aby występował mi częściej. Tym bardziej gdy grip jest akurat potrzebny.

Mam nadzieję, że zastosowany skrót myślowy nie spowoduje większej lawiny tak precyzyjnie wyjaśniających problem odpowiedzi...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

uzekamanzi napisał(a):

Formułując zdanie w ten sposób chodziło mi o sytuację z wyświetlacza - symbol baterii był taki sam jaki jest normalnie bez gripa. Gdybym źle zacisnął baterię to i tak wyświetlacz pokazywałby numerki - w tym wypadku tylko jedną podłączoną. Szum robię, bo problem wystąpił, nie chciałbym aby występował mi częściej. Tym bardziej gdy grip jest akurat potrzebny.


Skoro w ogóle włączyłeś aparat, grip musiał działać. Naprawdę nie ma sensu robić z pojedynczego przypadku reguły. Ciekawe, że nie przyjmujesz do wiadomości niepoprawnie dociśniętej baterii - czasem podobna sytuacja ma miejsce z obiektywem, który mimo iż siedzi pewnie zapięty w bagnecie nie jest wykrywany przez body. Wierz mi, że zdarzyło mi się tak z tym obiektywem kilkakrotnie, ale nigdy nie przyszło mi do głowy zakładać watek w tej sprawie na forum. Po prostu - jeśli potrafię problem sam rozwiązać, nie widzę powodu żeby siać zamęt.

Powiem Ci tylko, że musisz się liczyć z tym, iż to nie jest forum na którym siedzą ludzie z serwisu Sony i nie monitorują każdej uwagi użytkownika, szczególnie że są to kwestie błahe. Jeśli faktycznie uważasz, że w Twoim sprzętem jest coś nie tak sugeruję kontaktować się z serwisem, a nie zalewać nas tutaj na forum swoimi wątpliwościami. Nie chciałbym, żeby forum Sony stało się tylko miejscem na gorzkie żale.

uzekamanzi
Początkujący

Lajam napisał(a):


Skoro w ogóle włączyłeś aparat, grip musiał działać.



Chyba kolega szuka dziury w całym. Wskaż mi proszę miejsce w moim pierwszym poście z którego wynika, że grip miał nie działać. Napisałem dość wyraźnie, że aparat zachowywał się tak jakby gripa nie było - czyli tak jakby był zasilany z baterii umieszczonej w body. IMHO sugerują to wyraźnie zdania
"Wkładam obie baterie, podłączam go do aparatu i aparat wskazuje dostępną tylko jedną baterię (bez ikonek z numerami baterii).
Czyli zupełnie tak jakby grip nie był podłączony (sterowanie z gripa działało). "
Uwagę o tym, że sterowanie z gripa działało dałem tylko i wyłącznie aby rozwiać wątpliwość, że sam grip nie działa. Nie wiem jaka jest w środku gripa elektronika i po prostu nie wykluczam przekazywania zasilania do aparatu, w przypadku jej powalenia (wtedy _oczywiście_ nie działałoby sterowanie). Z drugiej strony mogłem napisać po prostu tak:
"Witam, mam problem z gripem. Moja sonolta nie pokazuje mi symbolu baterii w nim umieszczonej"
Myślisz, że dałoby to wystarczająco dużo informacji ludziom odpowiedzialnym za serwis? Chyba lepiej było opisać problem dokładniej co jak mi się wydawało uczyniłem.

Lajam napisał(a):


Naprawdę nie ma sensu robić z pojedynczego przypadku reguły. Ciekawe, że nie przyjmujesz do wiadomości niepoprawnie dociśniętej baterii - czasem podobna sytuacja ma miejsce z obiektywem, który mimo iż siedzi pewnie zapięty w bagnecie nie jest wykrywany przez body. Wierz mi, że zdarzyło mi się tak z tym obiektywem kilkakrotnie, ale nigdy nie przyszło mi do głowy zakładać watek w tej sprawie na forum.



Przypadku nie dociśnięcia baterii nie biorę pod uwagę, bo wtedy grip powinien się zachować tak jakby miał włożoną tylko jedną. Chyba, że się mylę, ale to może mnie ktoś znający aparat od środka z błędu wyprowadzić
Nie było moim celem robienie z przypadku żadnej reguły ani uprawianie negatywnego pr dla tego aparatu. Po prostu wystąpiło u mnie coś co wystąpić nie powinno i chciałem się dowiedzieć, czy u kogoś podobny problem się pojawił. Używam gripa dość rzadko i dlatego nie wiem czy to jest pojedynczy przypadek czy może już właśnie reguła. Na forum kkm nawet nie chciało mi się szukać odpowiedzi na moje pytanie, bo tam opcja szukaj daje więcej wyników ze śmieciami niż mam czasu na ich odczytanie. Dlatego poszedłem na skróty i pytanie zadałem tutaj (aby uniknąć uwag o opcji szukaj jakie często przytrafiają się na kkm:P)
Myślę, że to jest jednak innego kalibru przypadek niż z obiektywem. Gdy styki na obiektywie nie kontaktują to po prostu aparat go nie wykrywa i wyraźnie o tym daje znać. U mnie jednak aparat działał normalnie poza tym, że nie pokazywał informacji o podłączonych bateriach. Gdyby nie kontaktowała tylko jedna bateria to tak czy siak powinien pokazać w przypadku podłączonego gripa numer tej która kontaktuje. Na szczęście problem w końcu zniknął, ale nie wiem czy nie pojawi się po raz kolejny bo nawet nie wiem z czego wynika.

Lajam napisał(a):

Po prostu - jeśli potrafię problem sam rozwiązać, nie widzę powodu żeby siać zamęt.
Powiem Ci tylko, że musisz się liczyć z tym, iż to nie jest forum na którym siedzą ludzie z serwisu Sony i nie monitorują każdej uwagi użytkownika, szczególnie że są to kwestie błahe.
Jeśli faktycznie uważasz, że w Twoim sprzętem jest coś nie tak sugeruję kontaktować się z serwisem, a nie zalewać nas tutaj na forum swoimi wątpliwościami. Nie chciałbym, żeby forum Sony stało się tylko miejscem na gorzkie żale.



Nie uważam problemu za rozwiązany. Nurtuje mnie właśnie dlaczego aparat nie pokazywał symbolu gripa, chociaż powinien go pokazać nawet gdyby jedna z baterii nie stykała.
Przeglądając to forum pobieżnie zauważyłem, że jednak jacyś ludzie z Sony Foto Team tu zaglądają i się wypowiadają. Także w kwestiach technicznych.
Poza tym nie uważam za kwestię błahą tego, że kawałek plastiku kosztujący w chwili gdy go kupowałem kafla bez złotówki a mający zapewnić mi właśnie komfort zasilania, strzela mi fochy akurat gdy go potrzebuję. Nie wiem czy powinienem używać urządzenia które działa niepoprawnie (w końcu mogę coś popsuć), nie wiem czy w chwili rozładowania akumulatora po prostu przełączyłby się automatycznie nie pokazując tego na kolejną baterię (bo cały czas zakładam, że jednak połączenie elektryczne z nią było), a nie lubię nie mieć pewności w sprawach, które powinny być oczywiste.

Wybacz ale wygodny jestem. Skoro sprzęt jako tako działa, to wolę zapytać się na forum niż słać go do serwisu i czekać nie wiadomo ile na jego powrót w dodatku nie wiedząc czy został tam potraktowany poważnie. Z reakcji jaką widzę tutaj sądzę, że wrócił by z opisem "Test OK" a ja straciłbym tylko czas i możliwość korzystania z aparatu.

Widocznie w regulaminie nie doczytałem do punktu, który informuje, że Forum Sony służy tylko do przyjmowania pochwał i gratulacji za wspaniały sprzęt jaki dla nas Sony produkuje.
Nie uważam, żeby zgłaszanie usterki było gorzkimi żalami, chociaż nie twierdzę, że ten wątek właśnie w gorzkie żale się nie przeradza. Ale to tylko dzięki Twojemu uporowi, którym próbujesz mi wytłumaczyć, że nie powinienem zgłaszać tutaj nic poza ochami i achami na temat sprzętu Sony.

Podsumowując:
Nie uważam A700 za zły sprzęt, ale chciałbym żeby ten aparat nie wywijał mi żadnych figli, a jeśli już ma wywijać, to wolałbym znać chociaż repertuar do jakiego jest zdolny :P

profile.country.PL.title
RoBo------
Nowicjusz

uzekamanzi napisał(a):


... Widocznie w regulaminie nie doczytałem do punktu, który informuje, że Forum Sony służy tylko do przyjmowania pochwał i gratulacji za wspaniały sprzęt jaki dla nas Sony produkuje.
...


Myślę że nie takie jest zamierzenie jakiegokolwiek forum.

Kolego Lajam - czasem lepiej przemilczeć temat niż czynić sobie uszczypliwości.

Skoro grip leżał jakiś czas, to może być prawdopodobne że jakieś połączenie elektryczne trochę zaśniedziało i stąd problem. Mam nadzieje że więcej nie wystąpi, gdyby się zdarzało to pisać. Ja mam gripa podpiętego cały czas i nic takiego mi się nie przytrafiło.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

uzekamanzi napisał(a):

Wskaż mi proszę miejsce w moim pierwszym poście z którego wynika, że grip miał nie działać.


Proszę bardzo:
Czyli zupełnie tak jakby grip nie był podłączony - :D

Przykro mi, ale to zdanie nie wyklucza interpretacji jaką ja akurat przyjąłem.
Ale przepraszam, że zakłóciłem Twój spokój. Zdania o tym, że problem jest marginalny ie zmienię. I nie wdaję się w dalsze dyskusje, bo to zupełnie bezcelowe, niepotrzebnie się denerwujesz.

RoBo napisał(a):

Kolego Lajam - czasem lepiej przemilczeć temat niż czynić sobie uszczypliwości.


:smileyhappy:

Pozdrawiam ;)

uzekamanzi
Początkujący

Lajam napisał(a):

uzekamanzi napisał(a):

Wskaż mi proszę miejsce w moim pierwszym poście z którego wynika, że grip miał nie działać.


Proszę bardzo:
Czyli zupełnie tak jakby grip nie był podłączony - :D

Przykro mi, ale to zdanie nie wyklucza interpretacji jaką ja akurat przyjąłem.
Ale przepraszam, że zakłóciłem Twój spokój. Zdania o tym, że problem jest marginalny ie zmienię. I nie wdaję się w dalsze dyskusje, bo to zupełnie bezcelowe, niepotrzebnie się denerwujesz.



Zachęcam zatem kolegę do czytania całości, mój post nie był biblią, z której możesz sobie wybierać fragmenty dobre akurat na dany dzień.
Zapewniam, że to nie ja się tutaj denerwuję. Co najwyżej nie rozumiem dlaczego ktoś próbuje zbić problem czepianiem się wyrywkowych szczegółów, nie chcąc uchwycić sensu całości i zasłaniając się przy tym "gorzkimi żalami", które niby uprawiam.

Cieszę, się, że nie chcesz już dalej brnąć w odpowiedzi. W końcu mądry głupiemu ustępuje:P
Może teraz głupi doczeka się konkretnej odpowiedzi na problem przedstawiony w temacie.

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

uzekamanzi napisał(a):

Witam. Na początku wspomnę, że mam firmware w wersji 4, może to coś pomoże ;)

Ostatnio musiałem odkurzyć gripa, który od dłuższego czasu zalegał w szufladzie, bo potrzebowałem lepszego niż zwykle zabezpieczenia energetycznego (2dniowy festiwal) ;)
Wkładam obie baterie, podłączam go do aparatu i aparat wskazuje dostępną tylko jedną baterię (bez ikonek z numerami baterii).
Czyli zupełnie tak jakby grip nie był podłączony (sterowanie z gripa działało). Wyłączenie i włączenie nie poprawiło sytuacji.
Po wyciągnięciu jednej baterii i włączeniu aparatu grip nagle został wykryty i pokazał, że jest jedna z 2 baterii. Po dołożeniu drugiej baterii wszystko było już normalnie - czyli pojawiły się obie ikonki naładowanych akumulatorów.

Ktoś miał już podobne doświadczenia?




Witam,

Przykro mi, że wystąpiły kłopoty z naszym produktem. Obawiam się, że jednoznacznej odpowiedzi nie będę w stanie udzielić. Powodów może być kilka:

- Wystąpiło zanieczyszczone i nie wszystkie styki w gripie przewodziły.
- Powstało małe pęknięcie w okolicy styków.
- Nie zgłosił poprawnej pracy mały układ elektroniczny znajdujący się w akumulatorze.

W takich przypadkach niekiedy pomaga wyłączenie sprzętu, wyjęcie akumulatorów i ponowne zamontowanie gripa do aparatu. Poprzez taką prostą czynność ewentualny błąd w komunikacji pomiędzy układem elektronicznym akumulatora, a procesorem lustrzanki „przechodzi w niepamięć”. Dodatkowo demontaż akumulatorów i gripa może spowodować powierzchowne oczyszczenie styków elektronicznych. Jeżeli jednak efekt powtórzy się, w celu uzyskania pomocy skontaktuj się proszę z wybranym Centrum Serwisowym Sony. Adresy zostały zamieszczone na stronie:

http://www.sony.pl/res/attachment/file/ ... 437162.pdf

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
uzekamanzi
Początkujący

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź zawierającą dokładną analizę przedstawionego przeze mnie problemu.
Na razie usterka nie objawiła się ponownie i... oby tak dalej :)