anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nex5 "Błąd aparatu"

profile.country.pl_PL.title
4116-----
Początkujący

Nex5 "Błąd aparatu"

Witam wszystkich!

Odzywam się na tym forum po raz pierwszy, chociaż przeglądam je od dłuższego czasu (mam A200). Kilka dni temu kupiłem Nexa-5. Pierwszy dzień zabawy - w porządku, zdjęcia i obsługa aparatu na 5. Drugiego dnia zaktualizowałem firmware i wsadziłem porządna kartę SDHC Sony (na początku używałem starej zwykłej SD Kingston 2 GB). No i po kilku godzinach po zrobieniu zdjęcia (chyba w momencie próby zapisu na kartę) na ekranie zaczął pojawiać się "błąd aparatu". Instrukcja zaleca w takim przypadku wyjęcie i ponowne włożenie akumulatora. Zrobiłem tak - pomogło. Do próby zrobienia następnego zdjęcia ;). Zmieniałem karty, wyjmowałem na dłużej akumulator - a aparat zachowuje się w kratkę - raz można pstrykać przez kilka godzin, innym razem już po włożeniu wyjętego akumulatora (z wyłącznikiem na off) wyświetla ten błąd.
Co to może być?
Zaznaczam, że żaden upadek czy też uderzenie nie wchodzi w grę - obchodziłem się z nim lepiej niż z jajkiem.

Pozdrawiam
Krzysztof

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
4116-----
Początkujący

Jak dla mnie to sprawa się zakończyła - sklep bez problemu wymienił aparat na inny egzemplarz. Ciekawe tylko że jest to MM, niecieszący się na tym forum dobrą opinią ;)

Pozdrawiam
Krzysztof

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Ja tam nigdy w życiu nic nie kupie...
Raz kupiłem tam kartę graficzną to stacjonarnego po kilku dniach jakiś błąd mi wyskoczył podczas grania - okazało się że to przez kartę - poszedłem do nich i mi wymienili na nową :)
Jak się okazało po kilku dniach ten sam błąd... Wkurzyłem się i chciałem zwrotu pieniędzy co ciekawe było niecałe dwa tyg. po kupnie i oddali pieniążki bez gadania.
Tą samą kartę kupiłem w salonie komputerowym i służyła mi przez kolejne 3 latka :)
Media Markt - tylko dla idiotów :)

profile.country.pl_PL.title
4116-----
Początkujący

wolak napisał(a):

Media Markt - tylko dla idiotów :)



Faktycznie. Jeżeli ktoś sądzi że MM produkuje karty graficzne ....

A swoja drogą, podobno jest to forum moderowane?

Krzysztof

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

A swoja drogą, podobno jest to forum moderowane?


Oczywiście jest.

Swoją drogą ripostowanie w stylu:

Faktycznie. Jeżeli ktoś sądzi że MM produkuje karty graficzne ....


jest równie ambitne jak post użytkownika, co do którego masz zastrzeżenia.

Ostudźcie emocje :c17 i tym miłym akcentem zakończymy przytyki osobiste w tym wątku. :smileymrgreen: