anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obróbka plików video full hd z a33 i a55

czaras
Początkujący

Obróbka plików video full hd z a33 i a55

witam

Filmy z aparatu obrabiam w Sony Vegas, czy ktos moglby mi doradzic jakich ustawien uzyc przy eksporcie filmu, aby plik wynikowy byl jak najmniej stratny jakosciowo ?

7 ODPOW. 7
czaras
Początkujący

I jeszcze pytanko dodatkowe: czy bawil sie ktos w proste ciecie klipow w Vegasie ? czy udalo sie komus znalezc takie ustawienia, by vegas nie rekompresowal klipu ?

Gucio50
Początkujący

czaras napisał(a):

I jeszcze pytanko dodatkowe: czy bawil sie ktos w proste ciecie klipow w Vegasie ?


Ja, czy przypadkiem nie pytałeś o to na hdtv.com.pl?
Pomiedzy ostatniw wyrazem zdania pytającego a pytajnikiem, znakiem zapytania, nie wstawia się spacji(odstępu)




czaras napisał(a):

czy udalo sie komus znalezc takie ustawienia, by vegas nie rekompresowal klipu ?


Nie ma takiej mozliwosci, musi to zrobic(renderować a nie rekompresować) choćby po to aby zregenerować impulsy synchronizacji, na granicy klipów.

Sony Vegas czi Pinnacle to programy za 350zł, nie oczekuj cudów.

czaras
Początkujący

Gucio50 napisał(a):


Pomiedzy ostatniw wyrazem zdania pytającego a pytajnikiem, znakiem zapytania, nie wstawia się spacji(odstępu)

Nie ma takiej mozliwosci, musi to zrobic(renderować a nie rekompresować) choćby po to aby zregenerować impulsy synchronizacji, na granicy klipów.

Sony Vegas czi Pinnacle to programy za 350zł, nie oczekuj cudów.


Dzieki za uwage o pytajniku, szczerze mowiac bardzo mnie to zaintrygowalo, ale faktycznie masz racje.

Tak, pytalem o to na hdtv.

Co do oczekiwania cudow po aplikacji za 350zl - a znasz jakies drozsze, ktore pozwola na robienie tego o co pytalem?

Gucio50
Początkujący

Używam tylko Pinnacle i Sony Vegas, ale nie wiem czy wogólu jest mozliwe poskładanie kilku klipów bez ponownego renderowania.

Nie mam wiedzy o tym by jakiś inny program, tak robił, jak ty oczekujesz.

Jamajka------
Początkujący

witam,

jest tu poruszony temat obróbki plików video, a ja z kolei poszukuje jakiegoś najzwyklejszego programu który odtworzyłby mi moje filmiki z A33, są w jakimś dziwnym formacie mts, poza tym mam tez pliki cpi.
Jeden plik mts zkonwertowałam do avi i dźwięk jest spoko lecz obraz się zacina, w programie VLC pliki mts też sie zacinają.

Mógłby mi ktoś tutaj pomóc? :c25
oczywiście do aparatu była dołączona płyta i miałam nadzieje ze na niej będzie takowy programik, lecz niestety przeszukałam ją całą i są na niej tylko programu do katalogowania zdjęć, oglądania ich, itp

a tak w ogóle to A33 :c4 co nie ?!! :D
pozdrawiam
jamajka :c56

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Jamajka napisał(a):

witam,

jest tu poruszony temat obróbki plików video, a ja z kolei poszukuje jakiegoś najzwyklejszego programu który odtworzyłby mi moje filmiki z A33, są w jakimś dziwnym formacie mts, poza tym mam tez pliki cpi.
Jeden plik mts zkonwertowałam do avi i dźwięk jest spoko lecz obraz się zacina, w programie VLC pliki mts też sie zacinają.


zainstaluj z płyty program PMB (picture motion browser). Jeśli nagrywasz filmy w formacie AVCHD, to importuj pliki z karty/aparatu właśnie tym programem.
Z tego co wiem to przerobi on ten plik na bardziej "dostępny", a przede wszystkim jest to soft do przeglądania (i katalogowania) zdjęć oraz filmów - nawet na słabych komputerach fajnie odtwarza AVCHD.


Pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Jamajka------
Początkujący

ok! dziękuje, spróbuję jak radzisz!

pomimo rejestracji (w programie PMB) folderów zawierających pliki wideo i zdjęcia, program PMB folder z filmikami AVCHD uznaje za pusty i "nie czyta ich" a specjalnie stworzyłam osobny folder w którym mam te kilkanaście filmików, które chciałam obejrzeć, "posiadają" one ikonkę programu VLC bo 'on' czyta dobrze dźwięk, ale nie obraz

włożyłam kartę pamięci, chciałam zaimportować pliki jeszcze raz bezpośrednio do PMB, wybrałam sposób "ręczny" i aby szukał tylko plików wideo, i program PMB nie widzi plików mts na karcie, na której filmiki znajdują się w folderze
PRIVATE->
AVCHD->
BDMV->
STREAM (tu są te pliki mts)

:c25 a więc ciągle problem nie rozwiązany...

10 minut później....
za poradą POMOC PMB zaimportowałam pliki wideo poprzez podłączenie aparatu do komputera poprzez kabel USB, i bez problemu zaimportowałam moje filmiki!!! czasem warto jest zajrzeć do pomocy....w PMB mogę oglądać filmiki ale i tak sie zacinają :(((
spróbuje może coś zmienić w ustawieniach lub kupie sobie szybszy laptop ;)