anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pomoc w wyborze

gongunia
Początkujący

Pomoc w wyborze

Witam jestem amatorką, lubię robić zdjęcia chciałabym stać się posiadaczką lustrzanki cyfrowej i doskonalić swoją pasję. I tutaj proszę o pomoc.

Czy ktoś mógłby mi poradzić jaką lustrzankę powinnam wybrać oraz jakie objektywy ? Która będzie odpowiadała moim potrzebą?

tak więc co chciałabym fotografować : krajobrazy, zwierzęta, cykać ładne zdjęcia rodzinne także w pomieszczeniu. Móc pocykać zdjęcia gdy słonko już zaszło, lub przy słabszym świetle w pomieszczeniu. Zdjęcia w ruchu

Czego oczekuję- to tak po chłopsku bo nie wiem jak to opisać fachowo :)- cykanie fotek jedna za drugą Chciałabym też nie mieć problemu zrobić fotki w ruchu, oraz np w nocy.

No i to by było tyle. Domyślam sie ,że nie wiele wiem na ten temat lecz gdy już stanę się posiadaczką takiego sprzętu rozkinie go od początku do końca :)

Myślę,żę nie mam zbyt wygórowanych oczekiwań ma robić piękne zdjęcia,szybciej ,ostrzej niż zwykły aparat cyfrowy.

cena nie gra roli :) oczywiście cenię dobrą jakość a niską cenę

Pozdrawiam i dziękuję za rade!

24 ODPOW. 24
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

gongunia napisał(a):

LieveView czytałam o tym i na filmikach mówili jednak nie dokładnie rozumiem co to takiego?

Istotne przy wyborze lustrzanki jest to, czy jest Ci potrzebne LiveView, czyli kadrowanie na ekranie, czy też wystarczy Ci kadrowanie tylko w wizjerze <--- jaki to ma wpływ na zdjęcie??

będę wdzięczna za odp lub przekierowanie mnie na jakąś strone gdzie będzie to wyjaśnione w miare logicznie ...dla mnie..

Standardowo w lustrzance robiąc zdjęcie musisz patrzeć do wizjera.
W kompakcikach robiąc zdjęcie przede wszystkim fotografujesz używając ekranu (LCD).
Od niedawna (2,3 lata) w lustrzankach pojawia się funkcja robienia zdjęć (kadrowania obrazu) poprzez ekran. Nie wszystkie lustrzanki tę funkcję mają.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
gongunia
Początkujący

Kris- o proszę czyli jednak można tro prosto wytłumaczyć!! więc to o chodzi.. reasumując w A450 mogę robić fotke patrząc tylko w wizjer, a LCD słóży do ustawiania opcji bądź przeglądania już zrobionych zdjęć.
Zaś w A33/55 mogę robić fotki patrząc na LCD

co więc z tymi "popularnymi" reklamowanymi teraz aparatami A330 czy A550 raczej o nich nie myśleć i skupić się na A33/55 lub A450?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

cieszę się, że już rozumiesz kwestię LiveView.
A450 ma tę funkcję, ale nie działa ona tak jak tego możesz oczekiwać (szybki autofokus, taki sam jak przy użyciu wizjer).

Jaki model wybrać ? Myślę, że nie reklama, a Twoje potrzeby są najważniejsze. Jak będziesz w PL to idź i weź sprzęt do łapek. Tutaj chętnie odpowiemy na Twoje dylematy, pytania, niejasności techniczne, ale to są Twoje pieniądze i dobrze jest wydać je na produkt, który oprócz spełniania wymagań technicznych - dobrze leży w łapce.
Przez moje ręce przeszło wiele aparatów. Lubię brać wszystkie nieznane mi aparaty do ręki. Bo lubię mieć swoje zdanie. Nie lubię polegać na subiektywnych testach, czy też sprzedawcach, którzy jakiś tam produkt będą bardziej lansować tylko dlatego, że:
- mają taki przykaz z góry
- mają jakąś premię za sprzedaż tego sprzętu
- ma ten sprzęt i jest zaślepiony 8-)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
gongunia
Początkujący

A450 ma tę funkcję, ale nie działa ona tak jak tego możesz oczekiwać (szybki autofokus, taki sam jak przy użyciu wizjer).

czyli robiąc zdjęcie na A450 z użyciem LCD nie będę mogła tak szybko cykać fotek < będzie to trwało dłóżej niż używając wizjera? > przepraszam ,że ja tak wszytsko na chłopski rozum ale jeszcze większość słów z tej dziedziny jest dla mnie mało zrozumiała.

tak przejdę się wiem juz jakie modele mniej więcej mi odpowiadają teraz test na dotyk, a widzę ,że jest wazny.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Jeżeli chodzi o Live View to jest w różnych modelach różnie realizowany.
W modelach z pełnym Live View (czyli A580, A550, A55, A33) możliwy jest podgląd na LCD (tylnym ekraniku) i ustawianie ostrości przez standardowe czujniki autofokusa lustrzanki. Czyli AF w trybie Live View działa tak jakbyś korzystała z normalnego wizjera. Natomiast w modelu A450 nie ma możliwości oglądania obrazu na LCD w momencie gdy lustro w komorze znajduje się w normalnej pozycji umożliwiającej działanie czujników AF. Aby uruchomić tryb Live View należy odsłonić główną matrycę a więc podnieść lustro. Nie działa więc autofokus. Dlatego tryb podglądu na LCD w tym modelu nazywa się MF Check Live View (ręczne ustawianie ostrości w trybie podglądu na żywo). Jest możliwość skorzystania z funkcji AF w tym trybie (poprzez wciśnięcie przycisku AF na tylnej ściance aparatu) ale wtedy na chwilę opada lustro i tracimy możliwość podglądu. Gdy przycisk puścimy (ustawiona ostrość) lustro odsłania nam matrycę i znowu możemy cieszyć się podglądem na LCD.

gongunia
Początkujący

chyba muszę to zobaczyć w praktyce żeby to zrozumieć..

zrozumiełam natomist tyle ,że w A 450 korzystanie z LCD nie wpływa na szybkość cykania zdjęć. Autofokus- to sytem automatycznego ustawiania ostrości.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tak upraszczając:

Tryb Live View w A450 nie jest szybki i wymaga pewnych zabiegów.
Pozwala kadrować i ustawić ostrość przez wyświetlacz LCD - ale robimy to manualnie i dopiero wykonujemy zdjęcie(lub poprzez pewien trick uzyskać automatyczne ustawienie ostrości - z wciśnięciem przycisku AF na kółku).

Tak naprawdę jego przeznaczeniem jest (w mojej opinii) tylko sprawdzenie/ustawienie ostrości przy podglądzie na żywo.

W A560/580 mamy bardzo podobny tryb, ale nie nazywa się on MF CHECK LV, a FOCUS CHECK LV.

gongunia
Początkujący

Właśnie kupiłam sony A55 :) z obiektywem 18-55 :)

z czasem dokupię inne obiektywy. TO dzięki wam! Dziękuję za waszą pomoc w wyborze.

teraz tylko zostaje mi nauka jak dobrze użytkować ten sprzęt.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

gongunia napisał(a):

Właśnie kupiłam sony A55 :) z obiektywem 18-55 :)

z czasem dokupię inne obiektywy. TO dzięki wam! Dziękuję za waszą pomoc w wyborze.

teraz tylko zostaje mi nauka jak dobrze użytkować ten sprzęt.


gratuluję zakupu.
polecam ten wątek, jest tam zbiór poradników w sieci: LINK

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
gongunia
Początkujący

witam to znów ja :) podbijam temat tym razem doradzcie mi proszę jaki obiektyw powinnam dokupić posiadam <18-55> i tak po chłopsku totalnie kiepski zoom, ten obiektyw moim zdaniej super do portretowych zdjęc, bądź w mieszkaniu... ale jak już pojechaliśmy do Zoo , lew siedział daleko ,zoom na maxa i..lipa, więc proszę o polecenie jakiegoś obiektywu który mocno przybliży to co daleko :) dziekuję :)