anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Premiera nowej linii aparatów: NEX

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Premiera nowej linii aparatów: NEX

Miło mi poinformować o dzisiejszej premierze nowych aparatów NEX
http://www.forum.sony.pl/download/file.php?id=25660
http://www.sony.pl/hub/dslr/nex5-nex3

Niesamowite nowe aparaty cyfrowe Sony NEX-5 i NEX-3 o wyjątkowo małym rozmiarze umożliwiają każdemu rejestrację obrazów w jakości zdjęć zrobionych cyfrową lustrzanką. Zrób pierwszy krok w stronę zdjęć o jakości lustrzanki cyfrowej, skorzystaj z krótkich czasów reakcji przy fotografowaniu i poznaj komfort związany z wymiennymi obiektywami oraz inteligentnymi funkcjami, takimi jak filmy w jakości AVCHD i tryb Sweep Panorama. Niewielkie aparaty cyfrowe NEX-5 i NEX-3 to moc możliwości kreatywnych, stylowa konstrukcja oraz prostota obsługi.



Informacja prasowa firmy Sony:

Londyn, 11 maja 2010 r.

Obraz jak z lustrzanki - bez zbędnych kilogramów

Nowe, łatwe w użyciu aparaty Sony NEX-5 i NEX-3 z wymiennymi obiektywami i nagrywaniem filmów HD

- Nowe aparaty cyfrowe Alpha - jakość obrazu jak z lustrzanki i kompaktowe wymiary
- Najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat cyfrowy z wymiennymi obiektywami (NEX-5)
- Przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 14,2 megapiksela
- Nagrywanie filmów HD (w modelu NEX-5 1080i) z dźwiękiem stereo oraz szybkim i cichym autofocusem
- System mocowania obiektywów typu E
- Możliwość korzystania z obiektywów do lustrzanek Alpha przy użyciu oferowanego oddzielnie adaptera
- Tryb panoramy z funkcją 3D

Już niedługo do rąk miłośników fotografii trafią dwa zaskakująco niewielkie i bardzo łatwe w obsłudze aparaty, które pozwolą cieszyć się świetnym obrazem i szybkością działania znaną z lustrzanki cyfrowej.

W rodzinie Alpha pojawią się kompaktowe aparaty NEX-5 i NEX-3. Nowe modele swobodnie mieszczą się w kieszeni kurtki albo torebce. Mimo to pozwalają na korzystanie z różnych obiektywów, a jakością wykonywanych zdjęć nie ustępują pełnowymiarowym lustrzankom. W odróżnieniu od standardowych lustrzanek cyfrowych, nowe aparaty nie zawierają lustra, co pozwoliło na zmniejszenie ich grubości do zaledwie 24,2 mm (NEX-5, w najwęższym miejscu). Luksusowym elementem aparatu NEX-5 jest mocna, ale lekka obudowa magnezowa, dzięki której aparat ten jest najmniejszym i najlżejszym na świecie aparatem cyfrowym z wymiennymi obiektywami.

Sercem obu prezentowanych urządzeń jest nowo opracowany przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 14,2 megapiksela. Jest on znacznie większy od przetworników tradycyjnych aparatów kompaktowych, co przekłada się na niezwykle niski poziom szumów w obrazie i twórcze efekty nieostrości, znane użytkownikom lustrzanek.

Jakość fotografii i filmów poprawia dodatkowo wydajny procesor obrazu BIONZ. Dzięki niemu aparat działa niemal równie szybko jak lustrzanka, ma szybką i dokładną automatykę ostrości i cechuje się minimalnym opóźnieniem wyzwolenia migawki. Oba modele umożliwiają także zdjęcia seryjne w pełnej rozdzielczości, z szybkością do 7 klatek na sekundę (ostrość i ekspozycja blokowane są na pierwszej klatce).

Elegancki, przejrzysty system obsługi z nowym menu ułatwi dostęp do twórczych możliwości nowych modeli zarówno pasjonatom fotografii, jak i użytkownikom bez wielkiego doświadczenia. Parametry ujęcia wybiera się intuicyjnym w użyciu pokrętłem sterującym i dwoma przyciskami. Obracając pokrętło, można na przykład zmieniać głębię ostrości w obrazie podglądanym w czasie rzeczywistym na ekranie LCD, co znakomicie ułatwia wykonywanie pięknych, profesjonalnych zdjęć portretowych. Dla początkujących użytkowników dodatkową pomocą okażą się wyświetlane na ekranie wskazówki i system pomocy.

Zarówno obraz, jak i ustawienia aparatu pojawiają się na dużym i jasnym wyświetlaczu XtraFine LCD z technologią TruBlack o przekątnej 3 cali (7,5 cm). Wyświetlacz ten można dopasować do wysokości ujęcia, odchylając go w górę albo w dół, a samoczynna regulacja jasności gwarantuje jego świetną czytelność nawet w plenerze. Dzięki technologii TruBlack wyświetlany obraz jest jeszcze bardziej żywy i kontrastowy.

Zastosowanie w aparatach nowego systemu mocowania obiektywów typu E umożliwiło znaczące zmniejszenie wielkości i wagi zestawu. Do codziennego fotografowania idealnie nadaje się obiektyw typu "naleśnik" E 16 mm F/2,8, umożliwiający noszenie aparatu w kieszeni. Pole widzenia tego obiektywu można zwiększyć przy użyciu konwertera szerokokątnego VCL-ECU1 i konwertera "rybie oko" VCL-ECF1. Oba konwertery mają wysoką rozdzielczość optyczną i atrakcyjne, utrzymane w stylistyce aparatu wzornictwo.

Podróżującym można polecić zmiennoogniskowy obiektyw E 18-55 mm F/3,5-5,6, który dzięki wewnętrznemu stabilizatorowi Optical SteadyShot zapewnia lepszą jakość zdjęć wykonywanych z ręki.

Modele NEX-5 i NEX-3 będą dostępne w zestawach z jednym z powyższych obiektywów, a także z obydwoma. Model NEX-5 będzie ponadto można nabyć z dodatkowym, zmiennoogniskowym obiektywem E 18-200 F/3,5-6,3 wyposażonym w stabilizator obrazu Optical SteadyShot i odznaczającym się dużym, 11-krotnym zoomem. Obiektyw ten posiada również tryb Active, zapewniający w położeniu szerokokątnym znacznie stabilniejsze nagrywanie filmów.

Zastosowanie oferowanego oddzielnie adaptera LA-EA1 umożliwi ponadto użycie ponad 30 obiektywów i telekonwerterów systemu :c56 , jak również wielu starszych konstrukcji z mocowaniem A (tylko w trybie ręcznej regulacji ostrości).

Modele NEX-5 i NEX-3 jako pierwsze w rodzinie Alpha umożliwiają nagrywanie filmów HD. Po naciśnięciu przycisku nagrywania filmu aparat NEX-3 rozpocznie zapis obrazu HD z dźwiękiem stereo w stosunkowo niewielkim pliku MPEG4, idealnym do przechowywania na komputerze i publikacji w Internecie. Model NEX-5 rejestruje filmy Full HD (1920 x 1080i) w gwarantujących wysoką jakość plikach AVCHD, przeznaczonych do odtwarzania na podłączonym telewizorze HD. Oba aparaty są wyposażone w złącze akcesoriów, do którego można podłączyć miniaturowy mikrofon stereofoniczny ECM-SST1, zapewniający wyższą jakość ścieżki dźwiękowej.

Aparaty NEX-5 i NEX-3 są pierwszymi modelami z rodziny Alpha, które wyposażono w tryb panoramy - wystarczy wcisnąć spust migawki i przemieszczać aparat w pionie lub poziomie. Urządzenie samoczynnie wykonuje serię zdjęć, a następnie łączy je w szczegółowe, 23-megapikselowe panoramy o efektywnym kącie widzenia 226°3. Użytkownicy kompatybilnych telewizorów BRAVIA 3D będą mogli również wyświetlać pliki z panoramami z zapierającym dech efektem przestrzennym (funkcja panoramy 3D wymaga aktualizacji oprogramowania wewnętrznego aparatu, które będzie dostępne w 2010).

Udoskonalony tryb Auto HDR, wprowadzony początkowo w lustrzance DSLR-A550, pozwala na wykonanie serii trzech zdjęć o różnej ekspozycji, które są następnie elektronicznie łączone w aparacie. W efekcie powstaje jeden obraz HDR (High Dynamic Range) z większą ilością szczegółów w światłach i w cieniach.

Obydwa aparaty są dostarczane z miniaturowym, przypinanym fleszem podłączanym do złącza akcesoriów. Można z niego skorzystać przy słabym oświetleniu. Do oferowanych dodatkowo akcesoriów należy wizjer optyczny FDA-SV1 oraz dopasowane kolorystycznie futerały, torby i paski na ramię.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
233 ODPOW. 233
petrus-----
Początkujący

Kolega jest fotoreporterem. Głównie zajmuje się relacjami z koncertów. Rozczarował się A900 bo ten sprzęt nie daje sobie rady na wyższych czułościach matrycy. Do ISO400 robi wspaniałe zdjęcia, ale ten zakres nie jest użyteczny dla jego pracy. Po przejściu na D700 człowiek odżył.
Gdyby A900 miało powiedzmy 15-18Mpix, byłby to inny świat. Tak niestety nie jest. A dla mnie aparat, który ma tak wąski zakres czułości jest po prostu gniotem. Chcę również przypomnieć, że nigdzie nie jest napisane, że A900 to sprzęt do studia(wiele osób tak tłumaczy przeznaczenie tej lustrzanki) To miał być z założenia, aparat uniwersalny. Niestety z tą uniwersalnością coś im nie wyszło :rolling_eyes: i wszyscy o tym wiedzą.
Nikt mnie nie przekona, że to jest OK. Wybaczcie, ale na taką ściemę jestem za stary :)))
Dane dotyczące sprzedaży, które kiedyś podawałem chyba na tym forum, świadczą jednoznacznie o porażce tej puszki. Zapewne kiedyś te rozdzielczości będą do opanowania przy formacie FX, dzisiaj jest to jeszcze nieosiągalne według mnie.

Chcę przy okazji przypomnieć, że po Canona 5DMKII i Nikona D700 trzeba było zapisywać się na listy oczekujących. Czy ludzie są tak głupi, że nie chcieli tego "wspaniałego" Sony A900 ??
No sami się zastanówcie.

Wracając do rzeczonego NEX-a, to czas pokaże co jest wart ten aparacik z tak wysiloną matrycą. Przejrzałem sobie jego specyfikację i jestem pod wrażeniem. Ale zdjęcia zdejmują mi uśmiech z twarzy. Są po prostu kiepskie.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

petrus napisał(a):

Chcę przy okazji przypomnieć, że po Canona 5DMKII i Nikona D700 trzeba było zapisywać się na listy oczekujących. Czy ludzie są tak głupi, że nie chcieli tego "wspaniałego" Sony A900 ??
No sami się zastanówcie.


Może Ty się zastanów jak naginasz rzeczywistość. Trudno, żeby ktoś kto posiada pokaźny zbiór obiektywów nagle wyprzedawał wszystko dla jednego aparatu w innym systemie....rozumiem Twoją argumentację, jakby obiektywy miały uniwersalny bagnet. ;)

Nie ma się co dziwić, że początkowo popyt był tak duży. Przywoływane przez Ciebie marki tj. Nikon i Canon mają bardzo mocną pozycję w wyższym segmencie. Mieli już duże gorno użytkowników. Nikonowcy z utęsknieniem czekali na cyfrowego FF, a użytkownicy Canona czekali po prostu na kolejną świetną puszkę, bo taką niewątpliwie jest C5D Mk.II jak i oczywiście Nikon D700, który chyba najbardziej mi przypadł do gustu z "innosystemowych" aparatów.

Trzeźwo myślący człowiek nie rzuci się od razu na nieznane... A900 była pierwszą lustrzanką z matrycą pełnoklatkową od Sony. Choćby nie wiem jak była dobra, to naturalnym było podchodzenie do niej z rezerwą. Szczególnie, iż nie jest to tani produkt i samo pójście "w ciemno" pociągało za sobą wydatek kilkunastu tysięcy złotych (bo zakładam, że obiektyw jakiś też trzeba kupić). Ale w perspektywie czasowej A900 powoli zdobywa uznanie, szczególnie w zestawieniu z jasną optyką Zeissa. Bronić jej nie mam zamiaru bo jeśli ktoś chce, to może wykrzesać z niej naprawdę wiele. Co więcej, nowe wersje Lightrooma (3) i nowy Photoshop CS5 znakomicie radzą sobie z tym szeroko krytykowanym szumem. :c20

Pozdrawiam,

profile.country.PL.title
szogoon
Nowicjusz

czuję, że ten petrus to tylko pospolity prowokator, jakich wiele w internecie ;)

nie ma to jak wejść na forum sony i nazwać najlepszy produkt gniotem :c4

A900 jest świetną puszką, a dla "równowagi" powiem, że Twój kolega pewnie focić po prostu nie potrafi :]

czyli jeden bezsensowny argument kontra drugi...

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

szogoon napisał(a):

czuję, że ten petrus to tylko pospolity prowokator, jakich wiele w internecie ;)



z niego taki prowokator jak ...
to zwykły troll o czym juz kiedyś wspominałem, dajcie chłopu odpust, to taka kategoria ludzi, co to go nie przekonasz, że nieszczęsny Tu-154M bez pomocy materiałów wybuchowych rozpadł się w taki a nie innych sposób.

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

petrus - nie dosłyszałem a czym TY robisz zdjęcia?

petrus-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

petrus napisał(a):

Chcę przy okazji przypomnieć, że po Canona 5DMKII i Nikona D700 trzeba było zapisywać się na listy oczekujących. Czy ludzie są tak głupi, że nie chcieli tego "wspaniałego" Sony A900 ??
No sami się zastanówcie.


Może Ty się zastanów jak naginasz rzeczywistość. Trudno, żeby ktoś kto posiada pokaźny zbiór obiektywów nagle wyprzedawał wszystko dla jednego aparatu w innym systemie....rozumiem Twoją argumentację, jakby obiektywy miały uniwersalny bagnet. ;)

Nie ma się co dziwić, że początkowo popyt był tak duży. Przywoływane przez Ciebie marki tj. Nikon i Canon mają bardzo mocną pozycję w wyższym segmencie. Mieli już duże gorno użytkowników. Nikonowcy z utęsknieniem czekali na cyfrowego FF, a użytkownicy Canona czekali po prostu na kolejną świetną puszkę, bo taką niewątpliwie jest C5D Mk.II jak i oczywiście Nikon D700, który chyba najbardziej mi przypadł do gustu z "innosystemowych" aparatów.

Trzeźwo myślący człowiek nie rzuci się od razu na nieznane... A900 była pierwszą lustrzanką z matrycą pełnoklatkową od Sony. Choćby nie wiem jak była dobra, to naturalnym było podchodzenie do niej z rezerwą. Szczególnie, iż nie jest to tani produkt i samo pójście "w ciemno" pociągało za sobą wydatek kilkunastu tysięcy złotych (bo zakładam, że obiektyw jakiś też trzeba kupić). Ale w perspektywie czasowej A900 powoli zdobywa uznanie, szczególnie w zestawieniu z jasną optyką Zeissa. Bronić jej nie mam zamiaru bo jeśli ktoś chce, to może wykrzesać z niej naprawdę wiele. Co więcej, nowe wersje Lightrooma (3) i nowy Photoshop CS5 znakomicie radzą sobie z tym szeroko krytykowanym szumem. :c20
Pozdrawiam,



Nic nie naginam, a jedynie stwierdzam, że ta pierwsza puszka FF nie za bardzo się Sony udała. I nie jestem osamotniony w swoich poglądach, o czym można się szybko przekonać czytając recenzje tego aparatu. Szczerze mówiąc spodziewałem się po Sony więcej.
Każdy z Nas związany jest szklarnią z danym systemem. Ale ja mówię tu jedynie o samej puszce A900, a ta jest według mnie nieudana. Argument z Photoshopem jest żadnym argumentem. To aparat ma robić dobre zdjęcia, a software ma jedynie pomóc w korektach. Do A900 to powinni dawać CS5 za darmo w pakiecie, bo widać, że ten aparat nie radzi sobie bez tego programu na wyższych czułościach. Oczywiście jeśli Sony dopracuje matrycę FF i jeśli cena nowego A900 będzie taka jak dziś, aparat ten stanie się absolutnym hitem na rynku. D3x kosztuje 3x więcej, a to boli !

Alcazatar....fotografuję D200 x 2szt, D700 x 1szt plus dwa analogi F4s i F801s. Na Sony mnie jak na razie nie namówisz :) )))

Szogoon+tompac.......dajcie sobie spokój z tymi chamskimi docinkami !!!
Każdy fotografuje czym chce i kazdy ma prawo wyrażać własne opinie na dowolny temat. Wam się podoba A900, mnie nie. Proszę to uszanować, jeśli potraficie.

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Drogi użytkowniku petrus, proponuję zakończyć tę jałową dyskusję o A900, szczególnie że wątek dotyczy Nexów które i tak Twoim zdaniem są porażką.
Tak więc przyjęliśmy Twoje zdanie do wiadomości i już wystarczy.

Pozdrawiam
Rafiki

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

petunius - głoś swoje rewelacje na forum Naikona , a niema cie takiego... no to może na innym jakimś żółtym tylko nie używajcie nazwy firmy. Pamiętaj bo Cie wsadzą. Tutaj Twoja opinia dla użytkowników aparatów marki SONY :c56 jest zupełnie nie przydatna, wiemy co używamy , wiemy co wybraliśmy jest to nasz suwerenny wybór , jesteśmy świadomi wszelakich zalet naszego systemu , a z drobnymi wadami radzimy sobie znakomicie we własnym zakresie.

:c44 pozdrawiam

petrus-----
Początkujący

Alcazar
Ale na forum Nikona były ostre dyskusje na temat wad aparatów tej firmy. Mam D200+D700 i też nie jestem do końca zadowolony z tych puszek. Mogli je lepiej zrobić. Ale wyszło tak jak zawsze. Tylko widzisz kolego, tam, w przeciwieństwie do tego forum, nie wsadzają za krytykę sprzętu Nikona :slight_smile: Tam panuje pełna demokracja !! Krytyka konstruktywna jest wręcz mile widziana. Po raz kolejny mam wrażenie, że tutaj nic krytycznego na temat Sony nie można powiedzieć. Ale cóż, stare prawda głosi.....jacy ludzie, takie forum.

Najważniejsze, aby nasze zdjęcia były coraz lepsze.
Czego sobie i wam życzę !

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

każdy następny post nie na temat będzie usuwany.
Do dyskusji na temat aparatów marki SONY, Nikon etc. zapraszam do działu "Luźne rozmowy", w którym podobne dyskusje już miały miejsce.

dla przypomnienia, wątek ten dotyczy nowej linii aparatów marki SONY - NEX.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer