anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dylemat przy wyborze

gonzo-----
Początkujący

Dylemat przy wyborze

Jako użytkownik kompaktu po półtora roku użytkowania, przestał mi wystarczać. I i tu pojawia się moje pytanie: czy A350 wystarczy dla pierwszych kroków w trochę bardziej zaawansowanej fotografii? Czy lepiej dobierać i kupić A700?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

28 ODPOW. 28
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jako, że jesteś przesiadkowiczem z kompakta - bardziej polecam a300/350 niż a700
a700 nie ma LV wraz z fajnym odchylanym LCD ;)

a a300/350 spokoooojnie wystarczy :-)
za różnicę w cenie możesz dołożyć do jakiegoś szkiełka (bo nie body-aparat-a szkło jest ważniejsze)


btw na pytanie czy a300, czy a350 - odpowiem - a300
taniej, mniej pixeli (10 to jest w sam raz)

:)

jak masz jeszcze jakieś wątpliwości pisz - chętnie odpowiem

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
gonzo-----
Początkujący

Hehe podejrzewam, że szybko możesz pożałować zaproponowanej pomocy :) Z tego co rozumiem w a700 nie ma odchylanego LCD? Jeśli tak to jestem dość zaskoczony bo to świetna opcja (bawiłem się raz kolegi alfa, z tego co mówisz to właśnie 300 lub 350). Co do funkcji do ilu można ustawić ISO? I z doświadczenia do jakiej wartości szumy są znośne.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

gonzo napisał(a):

Co do funkcji do ilu można ustawić ISO? I z doświadczenia do jakiej wartości szumy są znośne.


z tego co pamiętam do 3200
co do znośności - pojęcie straaaasznie względne ;)

szumy są widoczne na kompie jak się ogląda zdjęcie w powiększeniu 100% i więcej
ale pamiętajmy, że aparat służy do wykonywania zdjęć, które normalnie się wywołuje :-)

a tam na powiększeniu standardowym(10x15) przy normalnych warunkach to i 1600 jest fajne
3200 nie wywoływałem - więc się nie wypowiem.

z resztą kupisz lustro - i zobaczysz, że takie ISO400 jest eleganckie i wiele razy lepsze od kompakta ;-)
tu przewaga jest po stronie matrycy - w lustrzance matryca jest znaaacznie większa :-)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

gonzo napisał(a):

Z tego co rozumiem w a700 nie ma odchylanego LCD? Jeśli tak to jestem dość zaskoczony bo to świetna opcja


a700 jest zupełnie innym aparatem - mało który user tego aparatu potrzebuje LiveView

i dlatego polecam Ci a300/350 - z parciem na a300

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Jacek80
Poszukiwacz

Posiadam A350 i różni się od A300 przede wszystkim liczbą pikseli. A350 ma ich więcej, więc A300 powinien miej szumić (przynajmniej teoterycznie)
Ogólnie na jakość zdjęć nie narzekam, ale jak to powiedział przedmówca... ważniejsze jest jakim szkłem robimy zdjęcia... przekonałem się sam o tym kupując A350 z KITowym obiektywem 18-70mm i porównując zdjęcia z później dokupionym 50/1.4 - gołym okiem widać różnicę na plus dla tego drugiego :)
Kilka dni temu robiłem moją pierwszą większą sesję na ślubie u znajomych i muszę powiedzieć, że zdjęcia wyszły fajnie i nie miałem problemów z obsługą sprzętu.
Jednak trzeba przyzwyczaić się do lustrzanki i poświęcić jej trochę czasu, tym bardziej że przesiadasz się na nią z kompaktu.

ryszard_nowy
Początkujący

Odwiedziłem dziś Media Saturn żeby pooglądać/podotykać sprzętu AGD ale korzystając z okazji zajrzałem też do działu foto i generalnie zaskoczył mnie pozytywnie zestaw A200 z dwoma obiektywami (głowy nie dam ale chyba 18-70 i 70-300). Poniżej 2000 zł więc jak dobrze poszukasz w centrum sony albo w necie to pewnie kupisz i taniej. Mi niestety brakuje w moim zestawie szkła o ogniskowej 300 (a może i większego) więc dla tego polecam zwrócić uwagę na tego typu zestawy.

gonzo-----
Początkujący

Dzięki za tak liczny odzew, miło, że w tych czasach ktoś jeszcze pomaga nowym :) Dzięki za radę, zamiast dokładać do a700 można faktycznie kupić jakiś obiektyw (zdaje sobie sprawę, że naprawdę porządny obiektyw kosztuje fortunę).
A i jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje, jak się spisuje a300 przy robieniu zdjęć obiektowi który się porusza? (moim drugim hobby jak Airsoft i zapewne przyjdzie mi robić dość często takie zdjęcia)

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

To jak się będzie spisywać w dużej mierze zależy od warunków + tego czy obiektyw jest jasny i jaki będzie miał af. W pogodny dzień nawet kit czy 55-200 dają radę przy przygotowaniu sobie mniej więcej af na punkt blisko obiektu który ma się poruszać. Obiektywy z napędem SSM są najbardziej komfortowe do tego typu zdjęć.

Co do zestawu z a350 polecał bym kit + używany maf 50 f/1.7 lub sal/maf 50 f.1.4 i do tego Maf 70 - 210 f/4 czyli popularną flintę ( dlatego że jest lepsza optycznie i af ma szybszy od 55-200 który jest sprzedawany w dual kicie, sam go mam i trochę żałuje że nie dołożyłem paru złotych do używanej flinty)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Jasiu dobrze prawi -nalać mu :nauseated_face:
zestaw a300 + kit(18-70) + S 50mm 1.4 + Minolta 70-210 (flinta) to pięeeeekny zestaw na dzien dobry i na długi okres ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer