anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SLT A33 - Żywotność?

Shaarky
Początkujący

SLT A33 - Żywotność?

Witam,

Jak wiadomo lustrzanki mają swoją żywotność. Jak się ma sprawa w przypadku SLT A33, nie jest to typowa lustrzanka. Czy znane są takie dane?

Jestem amatorem więc proszę mnie nie linczować za durne pytania :nauseated_face:

Pozdrawiam

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Shaarky napisał(a):

Witam,

Jak wiadomo lustrzanki mają swoją żywotność. Jak się ma sprawa w przypadku SLT A33, nie jest to typowa lustrzanka. Czy znane są takie dane?

Jestem amatorem więc proszę mnie nie linczować za durne pytania :nauseated_face:

Pozdrawiam


Witaj,

żywotność lustrzanki to raczej złe określenie. Jestem pewien,że chodziło Ci o żywotność migawki, a tego typu dane nie są podawane przy amatorskich korpusach.
Dodam, że mój amatorski korpus a100 ma już grubo ponad 70tysięcy zdjęć za sobą.
Poza tym z tego co wiem, to możesz wykupić dodatkową gwarancję, która wraz z podstawową wynieść może aż 5 lat - 5 lat spokoju :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Shaarky
Początkujący

Dokładnie o to mi chodziło :)

Właśnie mam taki egzemplarz z 5-letnią gwarancją. No nic pozostaje robić zdjęcia :) 70000zdjęć to w sumie i tak bardzo dużo, trzeba pamiętać, że amator nie cyka dziennie zdjęć :)

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Shaarky napisał(a):

Witam,

Jak wiadomo lustrzanki mają swoją żywotność. Jak się ma sprawa w przypadku SLT A33, nie jest to typowa lustrzanka. Czy znane są takie dane?

Jestem amatorem więc proszę mnie nie linczować za durne pytania :nauseated_face:

Pozdrawiam



:c37
Producent podając żywotność migawki (określoną ilość cykli) jak gdyby gwarantuje, że nie powinno być z nią żadnych problemów z powodu zużycia. Ale nie jest powiedziane, że gdy przekroczysz ten próg to nagle aparat przestaje pracować. Znam wielu kolegów, którzy przekroczyli deklarowaną wielkość cykli przez producenta i nadal cieszą się aparatem.
Sytuacja ta jest taka trochę porównywalna z podanym w instrukcji zakresem pracy aparatu w zależności od temperatur. Producent podaje, że aparat powinien być eksploatowany w temperaturach od 0 do ... stopni celsjusza. A wielu użyszkodników zabiera swoje aparaty na stoki narciarskie, fotografują podczas zabaw na śniegu, fotografują fajerwerki na sylwestra i aparaty działają mimo, że temperatury są wielokrotnie niższe niż deklaruje producent.

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

wtrącę swoje trzy grosze, mam KM Dimage A200, działa już 5 rok, przez początkowy okres użytkowania fociłem jak japończyk na wakacjach ;).
Kilka miesięcy temu kupiłem A33, niedawno lampę HVL58, będąc w Panewnikach i robiąc kilkadziesiąt fot przy dosyć sporym mrozie (cały czas się uczę), aparat nie sprawiał żadnych problemów. Jednak po wejściu do kościoła gdzie było bardzo ciepło, momentalnie cały aparat i lampa zaczęły pokrywać się mgłą, a zaraz potem zrobiły się dosyć mocno wilgotne. Momentalnie wyłączyłem obydwa drogocenne dla mnie urządzenia oraz wyszedłem na zewnątrz, bo z focenia i tak nici przy takim mleku na obiektywie i pewnie matrycy też.
Bo jedyny wróg elektroniki to wilgoć. Po powrocie do domu i dojściu aparatu po kilku godzinach do temperatury pokojowej nie stwierdziłem żadnych problemów w działaniu sprzętu.
Ale to taka moja dygresja tylko.