anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co zamiast DSC-H50?

ROZWIĄZANE
kulkam
Nowicjusz

Co zamiast DSC-H50?

Mój aparat DSC-H50 powoli kończy swój żywot i zaczynam się rozglądać za jego następcą. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolona, więc szukam czegoś o podobnych parametrach, choć miło byłoby znaleźć coś z jaśniejszym obiektywem i lepszą rozdzielczością filmów, a większy zoom optyczny byłby już rewelacją :slight_smile:

Możecie coś doradzić? Nie szukam lustrzanki (za ciężka i za droga :)), ale zależy mi na ustawieniach manualnych (robię zarówno zdjęcia makro w namiocie bezcieniowym, jak i fotki rodzinne/wakacyjne itp. - czyli taki aparat do wszystkiego :wink: )

 

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Jeżeli jasność obiektywu jest istotna to będzie problem z zakresem zooma :slight_smile:
...albo z ceną :slight_smile:
HX400 ma odrobinę mniejszą jasność obiektywu, ale za to znacznie czulszą matrycę (CMOS Exmor R)
W okolicach 1500,-  można kupić aparat kompaktowy ze znakomitym obiektywem o bardzo dużej jasności F1.8: RX100.
Jestem wielkim fanem tego modelu. Jednak zakres zooma to tylko 28-100mm ( DSC H50) 31-465mm
Jakość obrazu z RX100, szczególnie w słabszym oświetleniu jest nieporównywalnie lepszy w stosunku do H50.

Warto pamiętać że jakość zdjęć w słabym świetle zależy nie tylko od jasności obiektywu, ale również od rodzaju i wielkości matrycy.
Podsumowując:
zalety HX400 względem H50 (z pamięci :slight_smile: )

  • Znacznie większy zakres ogniskowych (50x vs 15x
  • Znacznie lepsza matryca (CMOS Exmor R vs CCD)

Oznacza to lepszą jakość zdjęć i filmów w słabym oświetleniu

  • Złącze do zewnętrznych lamp błyskowych (H50 brak)
  • Nieporównywalnie lepsze filmy
  • Gwint do mocowania filtrów (H50 –brak)
    Czyli można np. założyć soczewkę do makrofotografii
  • Bardziej rozbudowane tryby manualne
  • itd :slight_smile:

…lub RX100 który daje jakość znacznie lepszą od HX400 ( o H50 nie wspominając) , ale ma mały zoom.
Warto podejść do jakiegoś Centrum Sony z kartą pamięci i wypróbować HX400.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Myżlę że najprostszym rozwiązaniem byłby zakup HX400.
Lepsza matryca, większy zoom, nieporównywalnie lepsze filmy...
Króko mówiąc wszytko lepsze :slight_smile:
H50 to fajny aparat ale ma już swoje lata. 8 lat w technologii to cała epoka :slight_smile:
Do wielu zastosowań aparat kompaktowy z dużym zoomem jest naprawdę dobrym rozwiązaniem :slight_smile:
https://www.youtube.com/watch?v=vdBtEqrcSzk

Serdecznie pozdrawiam :slight_smile:

tak na szybko dla przyjaciół i znajomych. Nagrywane kamerą MusicCam Sony MV1
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


kulkam napisali:

 

Możecie coś doradzić?


Hej! :slight_smile:

 

Czy możesz podać orientacyjny budżet przewidziany na aparat?

 

Pozdrowienia!

kulkam
Nowicjusz

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

 

Budżet planuję na ok. 1500 zł

 

A jak z jasnością obiektywu w HX400? Robię zdjęcia rodzinne na różnych wycieczkach i czasem pogoda nie rozpieszcza / jest już późno / jesteśmy w pomieszczeniu i zdjęcia z lampą trochę psują efekt. Więc chyba najbardziej zależy mi, żeby dało się jak najwięcej zdjęć robić bez lampy. Zoom jest sprawą drugorzędną - te 15x w zasadzie mi wystarcza - wiekszy zoom byłby fajnym bajerem :slight_smile: Ale zakres przesłony 2.7-8 w obecnym H50 wykorzystuję praktycznie w pełnym zakresie przy zdjęciach makro i nie tylko.

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Jeżeli jasność obiektywu jest istotna to będzie problem z zakresem zooma :slight_smile:
...albo z ceną :slight_smile:
HX400 ma odrobinę mniejszą jasność obiektywu, ale za to znacznie czulszą matrycę (CMOS Exmor R)
W okolicach 1500,-  można kupić aparat kompaktowy ze znakomitym obiektywem o bardzo dużej jasności F1.8: RX100.
Jestem wielkim fanem tego modelu. Jednak zakres zooma to tylko 28-100mm ( DSC H50) 31-465mm
Jakość obrazu z RX100, szczególnie w słabszym oświetleniu jest nieporównywalnie lepszy w stosunku do H50.

Warto pamiętać że jakość zdjęć w słabym świetle zależy nie tylko od jasności obiektywu, ale również od rodzaju i wielkości matrycy.
Podsumowując:
zalety HX400 względem H50 (z pamięci :slight_smile: )

  • Znacznie większy zakres ogniskowych (50x vs 15x
  • Znacznie lepsza matryca (CMOS Exmor R vs CCD)

Oznacza to lepszą jakość zdjęć i filmów w słabym oświetleniu

  • Złącze do zewnętrznych lamp błyskowych (H50 brak)
  • Nieporównywalnie lepsze filmy
  • Gwint do mocowania filtrów (H50 –brak)
    Czyli można np. założyć soczewkę do makrofotografii
  • Bardziej rozbudowane tryby manualne
  • itd :slight_smile:

…lub RX100 który daje jakość znacznie lepszą od HX400 ( o H50 nie wspominając) , ale ma mały zoom.
Warto podejść do jakiegoś Centrum Sony z kartą pamięci i wypróbować HX400.

kulkam
Nowicjusz

Bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje  - tego mi było trzeba :slight_smile:

 

Chyba się skuszę na HX400V (bo to o ten model chodzi - z literką V na końcu, prawda?), choć wcześniej chyba faktycznie odwiedzę sklep Sony i obadam temat "na żywo" :slight_smile:

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

"HX400V (bo to o ten model chodzi - z literką V na końcu, prawda?)"

Literka V na końcu oznacza wersję wyposażoną w GPS (fajna rzecz) o ile sie orięntuję tylko taka wersja jest dostępna w Polsce :slight_smile:
Zyczę udanych zdjęć!