anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DCR-TRV145E PAL problem

gerappa-----
Początkujący

DCR-TRV145E PAL problem

mam problem z kamera sony a dokladnie z przeslaniem filmu z kamery na komputer, przeczytalem instrukcje obslugi do tego modelu ale w w mojej kamerze nie ma wejscia na kabel usb do komputera jak w instrukcji, kupilem ta kamere dosc dawno i dostalem do niej plytke wczepiana do komputera z specjalnymi wejsciami na inny kabel do kamery, podlaczylem komputer wykryl plytke ale kamery nie wykrywa, dokupilem kabel pasujacy do kamery z usb do komputera zainstalowalem sterowniki usb z strony sony, komputer wykryl kamere ale na tym sie zakonczylo.
Czy do tego trzeba jakiegos specjalnego oprogramowania?
Szukalem w internecie imagemixer 1.5 ale nigdzie nie ma do sciagniecia ( za free) ale to chyba program do pobierania plikow z kamery.
Czy jest jakis inny program?? czy wystarczy ten program czy trzeba miec oprogramowanie do tego modelu?
(sterowniki usb i plytki mam najnowsze)

12 ODPOW. 12
boston-----
Początkujący

Z tego co widzę to twoja kamera ma interfejs i.link (fire wire), czyli kabel usb na nic się tu nie zda http://pl.wikipedia.org/wiki/FireWire
Potrzebny kabel do wyjście DV z jednej strony i FireWire do wejścia w komputerze (na załączonej stronie wikipedii masz zdjęcia).

Oczywiście jeśli nie masz wejścia fireWire w komputerze to za kilkadziesiąt (ok 30zł) będziesz musiał dokupić kartę i zamontować ją do płyty głównej, ale z tego co zrozumiałem to płytkę masz.

Polecam Ci na początek sprawdzić wersje trialową jakiegoś programu typu pinnacle studiow (najnowsza werjsa 14) czy sony vegas movie 9. Za pomocą tych programów powinno udać się zgrać materiał.

gerappa-----
Początkujący

tak, kabel miałem od razu. sciągnałem Sony vegas trial, uruchomiłem ale co dalej? skądś musze ten film na komputer przerzucic, nie wiem czy powinna sie pojawic ikonka np przenosnego dysku czy czegos zebym mogl go zgrac z kamery? bo tak to odpale program i nic podlaczam kamere i nic...

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

po samy podłączeniu kabla i włączeniu kamery program sam powinien zastartować i zapytac Ciebie czy ma zrzucic zawartosć taśmy DV, jesli tego nie zrobil uruchom program i w zakladce FILE wlacz Capture video , reszte ustaw tak jak masz nagrany material wideo i wio , niestety ten przesy trwa tyle co nagrany film 1:1

choc z tego co doczytałem o tej kamerce to jest to jeszcze starszy format , a mianowicie Digital8 (nagrywa na tasmach Hi8 sygnał cyfrowy), ale chyba na to samo wychodzi - technologia sprzed 20lat :(

gerappa-----
Początkujący

podlaczam kamere, wlaczam program i robie jak pisales i jest "please connect a device" i nic dalej, mysle ze musze poprostu nagrac oprogramowanie do kamery ale na internecie szukalem ale nie ma za free tylko platne...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Oprogramowanie możesz ściągnąć stąd: http://support.sony-europe.com/dime/cam ... CR-TRV145E
Możesz się również zgłosić do serwisu.

gerappa-----
Początkujący

hmmm fakt jest oprogramowanie na tej stronie ale tylko do USB, jak juz pisalem mam juz to zainstalowane, wiec nie ma roznicy po ponownym zainstalowaniu.
Po podlaczeniu kamery komputer wykrywa mi ja i wlacza sie instalowanie oprogramowania znaczy te okno o nowym sprzecie i o tym czy jak jest dolaczona plyta z oprogramowaniem itp, ale ja jej nie mam wiec klikam dalej i jest komunikat ze sprzet moze nie dzialac prawidlowo bo jest bez oprogramowania. O takie oprogramowanie mi chodzi do kamery nie usb i nie o programy przechwytujacy pliki z kamery bo je tez mam.
Dal bym juz sobie dawno z nial spokoj ale mam cos waznego na niej i nie moge odpuscic :(

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

czy masz zainstalowany w komputerze kontroler FIREWIRE?

gerappa-----
Początkujący

Nie, chyba albo nie wiem gdzie to szukać, wiem tylko ze opcja Start>wyszukaj>Firewire nic nie znalazla. a jesli to ma pomoc to moglbym prosic o link do tego kontrolera? to jest program? bo szukajac w internecie znajduje tylko płytki wczepiane do komputera pod ta nazwa.

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

płytka oczywiście że płytka , przecież ten kabel musisz gdzieś podłączyć , jeden koniec do kamery drugi do płytki w komputerze lub bezpośrednio do gniazda na płycie głównej.

oczywiście musi być zainstalowany do tego kontrolera driver , bo nawet jesli takowe gniazdo posiadasz to wczle nie musi byc widoczne dla systemu operacyjnego.

sprawdz w menadzerze urzadzen czy jest zainstalowany driver do firewire i czy ten port dziala poprawnie.