anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

drgania obrazu dcr sx30

treksus-----
Początkujący

drgania obrazu dcr sx30

dlaczego od czasu do czasu obraz podczas ruchu wyraznie zacina sie jakby brakowalo mu plynnosci, traci klatki? filmujac mam wrazenie ze kamera co kilka sekund przechodzi w stan nagrywania ok 15-20 klatek po czym znow obraz jest plynny i tak w kolko. zapisuje w pamieci wewnetrznej gdyz na razie nie mam karty, moze na karcie nia ma takiego problemu? czy ktos zauwazyl takie zjawisko?

6 ODPOW. 6
boston-----
Początkujący

Gdybyś wrzucił jakiś przykładowy materiał na youtube czy inny portal wideo łatwiej byłoby ocenić czy chodzi o zwykłe rozmycie (brak ostrości) spowodowane szybkim ruchem czy też przyczyna jest inna.

Brak ostrości jest naturalny dla kamer szczególnie gdy korzystasz z ustawień automatycznych (ale i na ręcznych, pewnych rzeczy się nie przeskoczy). Pamiętaj, że każda klatka to 1/25 sekundy, to wystarczająco długi czas by przy szybkim ruchu ręki (czy też ruchu wewnątrz kadru np. samochodu) obraz stał się nieostry. Taki sam efekt (i przyczyna) rozmycia występuje w fotografii (co prawda w aparacie znacznie łatwiej nad tym zapanować).
Ps. Nośnik (karta czy pamięć flash) nie ma tutaj żadnego znaczenia.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Też w mojej kamerze XR520, gdy przesunę szybko ręką, przez chwilę łapie ostrość. Jest to spowodowane budową obiektywu i wynikającymi z tego właściwościami. Nie da się tego przeskoczyć i to też nie jest tak bardzo irytujące. Czas ogarnięcia ostrości jest dosyć szybki, do tego jeśli rękę przesuwam stosunkowo wolno, to ostrość jest łapana na bieżąco.

treksus-----
Początkujący

Nie chodzi mi o brak ostrosci, to wiem ze jest normalne . Po prostu gdy przesuwam nawet powoli kamerą to raz obraz jest płynny a raz tak jakby rejestrowała obraz co drugą klatke . przypomina to troche stroboskop. Moze w pewnych chwilach kamerka nie moze zapisac az tak wielu klatek z powodu zlego softu? moze pomoglo by jakies uaktualnienie? Niestety szukalem juz po forach i wciaz nie moge znalesc nic konkretnego :-(

boston-----
Początkujący

Jak długo masz kamerę? Czy ten efekt jest od zawsze, czy też pojawił się jakiś czas temu?

Po głowie chodzi mi rozwiązanie, ale nie pasuje ono do twojej kamery,gdyż nie posiada ona regulacji czasu migawki.

Jeśli masz gwarancję zgłoś się do serwisu, bo czy to usterka kamery czy coś innego nie da się stwierdzić jeśli nie widać materiału do którego masz zastrzeżenia. Jeśli masz możliwość zamieść taki materiał, wtedy będzie można powiedzieć coś więcej.

A czy wykluczyłeś już taką oto sytuacje: kamera nagrywa prawidłowo, jednak przy odtwarzaniu filmu komputer nie nadąża i zwalnia w momencie gdy ma przetworzyć więcej danych (czyli wtedy gdy ruch w kadrze jest intensywny) Daje to efekt takich przeskoków. Czy gdy oglądasz film bezpośrednio z kamery na telewizorze czy na samej kamerze ten efekt też jest widoczny?

treksus-----
Początkujący

Niestety nie zamieszcze urywku na YouTube gdyz parametry tam wyswietlane nie pozwola na zaobserwowanie tego zjawiska. Musze dodac ,ze np mojej zonie to wcale nie przeszkadza. Kamerka tak nagrywa i nie jest to wina komputera, bezposrednio na TV jest to samo. Najlepiej jakbym mogl komus przeslac probke na maila bo tutaj nie da sie wrzucic wiecej niz 0,25 MB.

boston-----
Początkujący

Wysłałem maila prywatną wiadomością (powinna być w twoich privach)