anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

FILMOWANIE POD SŁOŃCE

profile.country.pl_PL.title
LECHUfilm
Początkujący

FILMOWANIE POD SŁOŃCE

Witam. :c37
Jestem posiadaczem kamery Sony HDR-XR550VE.Kolega poprosił mnie żebym nakręcił mu wesele....Posiadam tą kamerę niedługo i zastanawia mnie jak ustawic' kamerkę żeby można było kamerowac' pod "słonko".Chodzi mi np. że chcę nagrac' panną młodą znajdującą się w pokoju ' przy oknie gdzie świeci słonko.
Próbowałem nagrywac' próbnie żonę ;) na tle okna ale wychodziło tak że miała całą twarz ciemną.
Moje pytanie brzmi....
-Jak ustawic' moją kamerę żeby było wyraźniej widac' postacie na tle okna?
Może ktoś ma sposób na to...? :c31
Proszę o pomoc :c31
Pozdrawiam

7 ODPOW. 7
profile.country.pl_PL.title
mimi31
Poszukiwacz

Nie wiem czy masz menu takie same jak w mojej PJ10E, ale u mnie w menu-aparat/mikrofon-pomiar punktu jest właśnie ustawianie jasności na wybranym obiekcie.

piotr_ek
Początkujący

Przecież w menu jest opcja "Filmowanie pod światło" (nie pamiętam jak dokładnie się nazywa). Najlepiej włączyć AI i kamera wszystkim się zajmie z całkiem niezłym skutkiem. Czasami moja (CX130) ma problemy, kiedy filmowany obiekt jest na granicy światła/cienia, ale ogólnie radzi sobie nawet nieźle, a przy filmowaniu na tle okna to już idealnie.

profile.country.pl_PL.title
mimi31
Poszukiwacz

To filmowanie pod światło nazywa się tak jak wcześniej napisałem- pomiar punktu. Automat raczej sobie nie poradzi jeśli filmowany pod światło obiekt jest mniejszy niż tło. Dlatego właśnie jest możliwość ustawienia ręcznego. Właczasz pomiar punktu i naciskasz na wyświetlaczu punkt który ma być filmowany.

piotr_ek
Początkujący

mimi31 napisał(a):

Automat raczej sobie nie poradzi jeśli filmowany pod światło obiekt jest mniejszy niż tło.



Raczej odwrotnie. Automat miał problemy gdy filmowany obiekt był wielkościowo porównywalny z oknem będącym tłem, a filmowanie dodatkowo odbywało się po skosie. To był jedyny raz kiedy kamera zgłupiała, za 5 s. ustawiła sobie prawidłową jasność (i wyświetliła się ikonka filmowania pod słońce), ale za kilka sekund ponownie zgłupiała.
W w/w kamerze są dwie opcje:
POMIAR PKT - Dostosowanie jasności obrazu względem obiektu wybranego dotknięciem ekranu.
AUTO POD ŚWIATŁ - Automatyczna regulacja ekspozycji w przypadku filmowania obiektów pod światło.
Co będzie dobre - nie wiem, ale wystarczy się pobawić, aby osiągnąć pożądany efekt. Należy też pamiętać, że włączenie/wyłączenie niektórych funkcji wyłącza automatykę co wcale nie jest dobre jak chce się skupić na filmowaniu, a nie regulowaniu ustawień.

profile.country.pl_PL.title
mimi31
Poszukiwacz

Rzeczywiście- u mnie też jest ta funkcja. Ale nie radzi sobie tak jak pomiar punktu. Masz rację, kolega musi się pobawić żeby osiągnąć zamierzony cel. Ważne ze wie już jak to zrobić.

profile.country.pl_PL.title
LECHUfilm
Początkujący

Dziękuje za podpowiedzi. :thumbsup:
Zastosowałem się do waszych wskazówek i wyszło naprawdę przyzwoicie.Zastosowałem te dwie metody i opcja z "pomiarem" w przypadku mojej kamery była lepsza.Po prostu kamera nie skupiała się na tym co jest za oknem lecz "wyostrzała" to co jest w pomieszczeniu.
Dziękuje za podpowiedzi :c22
Pozdrowionka

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

uważaj z takimi zabawami bo możesz uwalić na śmierć kamerę