anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Filmowanie ,robienie zdjęć nocą kamerą Sony DCR-SR77E

markopolo374
Początkujący

Filmowanie ,robienie zdjęć nocą kamerą Sony DCR-SR77E

Kamera Sony DCR-SR77E .Witam, nie mogę znaleźć nigdzie w instrukcji na temat ustawień tej kamery do filmowania lub robienia zdjęć w nocy.Jestem laikiem w tych sprawach to moja pierwsza kamera i nie za bardzo rozumiem pewnych zagadnień.Posiadam instrukcję w j.polskim ale niezbyt dokładną . Proszę o możliwie proste i czytelne odpowiedzenie na moje pytanie. :(

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Filmowanie i robienie zdjęć to nic innego jak "chwytanie światła". Nie da się robić zdjęć, czy kręcić filmów po ciemku. Główną zasadą na ładne ujęcia, jest odpowiednie doświetlenie sceny. "Odpowiednie" czyli wystarczające dla danej kamery. Zauważ, że nawet profesjonalni czy półprofesjonalni kamerzyści, kręcąc np. wesela mają w przy kamerze zamontowane dodatkowe oświetlenie. W większości ich kamery mają dużo bardziej czułe kamery (i drogie), mnóstwo ustawień, wzmocnień światła - jednak i tak muszą mieć dodatkowe światło, aby scena była pozbawiona szumów. Twoja kamera nie jest tak bardzo czuła na światło, potrzebuje go więcej aby nagrać ładny materiał. Niestety amatorskie kamery tej klasy nie posiadają wielu funkcji które mogą pomóc w tego typu scenerii. Z tego co widzę, jedyną opcją jest ustawienie trybu tematycznego na "zmierzch". Reszta będzie ściśle uzależniona od ilości światła jakie będzie dostarczone na przetwornik.

markopolo374 napisał(a):

Jestem laikiem w tych sprawach to moja pierwsza kamera i nie za bardzo rozumiem pewnych zagadnień


Z którymi zagadnieniami masz problemy?

markopolo374
Początkujący

:c37 Teraz wszystko JASNE , dziękuję za pomoc pozdrawiam :thumbsup: