anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

hdr cx 550 blue dot

profile.country.pl_PL.title
michu__22
Początkujący

hdr cx 550 blue dot

Witam stałem się dwa tygodnie szczęśliwym użytkownikiem cx550, ale ostatnio zauważyłem w filmach kręconych w słoneczne dni tz blue dot jak się okazało problem jest w prawie wszystkich kamerach, . Moje pytanie co na to SONY? Czy kamery będą wymieniane? Czy jest juz jakies oficjalne stanowisko firmy w związku z tym jak by nie patrzeć poważnym problemem.

34 ODPOW. 34
profile.country.pl_PL.title
Monic-----
Początkujący

Oto odpowiedź na reklamację Sony :( Chyba mają Klientów w d...
"chcielibyśmy Panią poinformować, iż w pewnych specyficznych warunkach, gdy w górnej części kadru znajduje się silne źródło światła a ustawienie zoom jest w pozycji skrajnie szerokokątnej możliwe jest wystąpienie efektu niebieskiej kropki spowodowanej odbiciami światła wewnątrz obiektywu. Aby zapobiec temu zjawisku należy zmienić nieco pozycję, z której dokonywane jest filmowanie tak, aby jasne źródło światła nie znajdowało się w obrębie górnej części kadru, lub zmienić nieco ustawienie zoom w kierunku przybliżania/powiększania.
Zjawisko takie nie może zostać zakwalifkowane jako usterka lub wada produktu."
Szkoda, że o tym nie pisali w specyfikacji.
Sony się reklamuje: "Słabe światło - żaden problem" powinni jeszcze napisać, że: "Dużo światła - duży problem"
Jeżeli ktoś dużo filmuje w dni słoneczne to niestety na tę wadę będzie się często napotykał. Pls przed kupnem sprawdźcie, czy wam ta kropa nie przeszkadza (bo mi bardzo) i

robsto
Początkujący

W jakich kamerach występuje ten efekt? - w 550ce czy we wszystkich szerokokątnych, w innych?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

W CX550. Podobną optykę ma XR550, jednak spotkałem mało opinii o Blue Dot.

profile.country.pl_PL.title
Monic-----
Początkujący

W cx-550 w każdej, skoro sony przyznało, że blue dot występuje i że to nie usterka. Gdyby blue dot nie występował we wszystkich to by wymienili mi kamerę na kamerę bez blue dota.

profile.country.pl_PL.title
Monic-----
Początkujący

witam

Dostałam ostateczną odpowiedź od sony:( nie uznają reklamacji wady niebieskiej kropki. Jeżeli chcecie mieć tę kropę, to 5000 PLN i jest Wasza. Jeżeli nie chcecie mieć blue dota stare modele sony są bez tego defektu lub kamery innych firm w których ta usterka nie występuje. Chciałabym ustrzec Was przed firmą sony, która nie uznaje własnych porażek. Kropkę widać na wyswietlazcu kamery 3,5" to wyobrażcie sobie jej wielkość na TV 52". Poniżej załączam odpowiedź na reklamację. Ruszam z tym dalej, nie odpuszczam. Będę informować Was o dalszych krokach w celu wymiany kamery na kamerę bez wad.
Odpowiedź sony na reklamcję:
"Bardzo nam przykro ale nie możemy pozytywnie ustosunkować się do złożonej przez Panią reklamacji kamery HDR-CX550. Pragnę powiadomić, że stanowisko przedstawione w odpowiedzi na reklamację z dnia 11.05.2010 jest ostateczne i nie widzimy niestety w chwili obecnej innego rozwiązania problemu."
Ostatnie zdanie w odpowiedzi na reklamację jest dobre :) jak bym nie widziała rozwiązania problemu z Blue dotem i miała Klientów gdzieś, też bym tak napisała odpowiedź na reklamację.

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

czekamy na kolejny krok , bardzo interesujacy temat.

profile.country.pl_PL.title
watrachos
Poszukiwacz

kamera super ale ten BLUE DOT robi z niej tylko zwykla kamere ktora moga dodawac do jakiegos czasopisma gratis

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

dobry tekst , bardzo trafny niestety...

franek-----
Początkujący

watrachos napisał(a):

kamera super ale ten BLUE DOT robi z niej tylko zwykla kamere ktora moga dodawac do jakiegos czasopisma gratis



Posiada Pan tą kamerę czy po prostu dołączył się Pan do narzekań? Z informacji jakie uzyskuję od użytkowników tej kamery czy XR550 jeszcze nikt tego nie zauważył....

Z tego co czytam (bo od fizycznego użytkownika tego nie usłyszałem) problem występuje tylko w niektórych warunkach oświetleniowych do tego jeszcze TYLKO na najszerszym kącie... Jeśli komuś to przeszkadza wystarczy delikatnie przekręcić pokrętło od zoom-u. Zachęcam do poczytania problemów jakie występują u konkurencji a dopiero potem kopanie firmy Sony ponieważ może się okazać że u konkurencji wcale nie jest lepiej a klienci nie są lepiej traktowani.

Najbardziej śmieszne są wypowiedzi ludzi którzy nic do tematu nie mają (nie są z nim związani) a i tak rzucają kamieniem...

To prawie jak u Toyoty niby 8 milionów samochodów wyprodukowanych komuś się gaz zablokował i od razu każdemu się blokuje.

4040-----
Początkujący

Nie wiem jak Monic ale ja posiadam tą kamerkę i nie xr550 tylko xc550, różni je tylko pamięć ale już widzę, że Franek się nie przygotował:) po drugie to forum nie służy do opiniowania opinii, tylko spostrzeżeń (pozytywnych/negatywnych) o sprzęcie:) po trzecie nie jest napisane w specyfikacji, że przy najszerszym kącie będzie blue dot:( i nie przyjmuje do wiadomości Twoich Franku informacji, że jak nie działa pilot od telewizora to wystarczy korzystać z przycisków na tv. Nie interesuje mnie konkurencja, ani w dziedzinie kamer, ani w innej dziedzinie na której Ty Franku na pewno się znasz najlepiej.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Monic? ale chyba chodziło jej o stanowisko Sony i Toyoty, a nie skalę problemu, bo ta jest gorsza w sony w toyocie to jakiś % produkcji, a w cx 550 problem występuje w 100%. I nie wiem co w tym jest śmiesznego.

Franek jak jeszcze nie masz tej kamery (bo skoro nie spotkał Cię blue dot to wydaje mi się, że nie masz tej kamerki, albo kręciłeś w nocy) to sprzedam w dobrej cenie, ponieważ sony jej nie chce ( z tego co napisała Monic).

Mam sporo sprzętu sony w domu(z którego jestem zadowolony), tylko kamera nie spełniła moich oczekiwań, jeżeli chodzi o kręcenie w słońcu i tyle, reszta jest ok. Franek i po to jest forum, żebym mógł się z Tobą podzielić swoimi subiektywnymi odczuciami. A każdy niech robi co chce:)