anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

hdr cx 550 blue dot

profile.country.pl_PL.title
michu__22
Początkujący

hdr cx 550 blue dot

Witam stałem się dwa tygodnie szczęśliwym użytkownikiem cx550, ale ostatnio zauważyłem w filmach kręconych w słoneczne dni tz blue dot jak się okazało problem jest w prawie wszystkich kamerach, . Moje pytanie co na to SONY? Czy kamery będą wymieniane? Czy jest juz jakies oficjalne stanowisko firmy w związku z tym jak by nie patrzeć poważnym problemem.

34 ODPOW. 34
franek-----
Początkujący

po drugie to forum nie służy do opiniowania opinii, tylko spostrzeżeń (pozytywnych/negatywnych) o sprzęcie:)



Oczywiście

Franek i po to jest forum, żebym mógł się z Tobą podzielić swoimi subiektywnymi odczuciami. A każdy niech robi co chce:)



Super wszystko ale problem się zaczyna wtedy:


dobry tekst , bardzo trafny niestety...


czekamy na kolejny krok , bardzo interesujacy temat.


kamera super ale ten BLUE DOT robi z niej tylko zwykla kamere ktora moga dodawac do jakiegos czasopisma gratis



Co to wnosi?

Wszystko jest fajnie jeśli ktoś merytorycznie przedstawi że jest problem i coś takiego występuje. Nawet jest ok jak ktoś wyda opinię swoją subiektywną o tym jak został potraktowany przez BOK Sony. Ale problem jest wtedy kiedy osoby które są nie związane z tematem nie mają tej kamery, nie odczuły tego problemu wciskają docinki.... Tylko o to chodzi. Problem jest, występuje w jakiś określonych warunkach i tyle koniec tematu po co jakieś
dobry tekst , bardzo trafny niestety...


czekamy na kolejny krok , bardzo interesujacy temat.


kamera super ale ten BLUE DOT robi z niej tylko zwykla kamere ktora moga dodawac do jakiegos czasopisma gratis


Możesz mi to jakoś wyjaśnić?

Najgorsze jest to że jeden negatywny zagłuszy dziesięciu pozytywnych bo Ci nie zalogują się na forum i nie wyleją swoich żali że są zadowoleni.

profile.country.pl_PL.title
watrachos
Poszukiwacz

bardzo dobrze wszystko wyjasnione dla pana Franka

profile.country.pl_PL.title
watrachos
Poszukiwacz

ale ten jeden podstawowy problem to zle dopasowany przetwornik i optyka. Ja chce filmowac a nie zastanawiac sie w jakich warunkach unikac niebieskiej kropki. Full HD to jest 1080p a nie w przypadku tej kamery 1080i. Panasonic TM 700 nagrywa 1080p i na dzien dzisiejszy ta kamerka wiedzie prym.

profile.country.pl_PL.title
watrachos
Poszukiwacz

w stanach zjednoczonych kamera jest reklamowana jako wadliwa i tam z tym sie zgadzaja i przyjmuja jako wade fabryczna. Ale co z tymi kamerami zrobic najlepiej sprzedac w polsce tylko trzeba powiedziec ze takie zjawisko mozna zoomem skorygowac i po klopocie. Aby zrobic taki obiektyw Wide to trzeba lat praktyki ,Carls Zeiss by takiego bledu nie popelnil jak Sony G. Ale jak ktos chce zablysnac po latach podgladania Carla Zeissa to efekty widac MALO SWIATLA MALY POROBELM DUZO SWIATLA DUZY PROBLEM

franek-----
Początkujący

Po pierwsze proszę nie floodować.

watrachos napisał(a):

Panasonic TM 700



Pomimo 3 małych przetworników i tak gorzej sobie radzi w gorszych warunkach oświetlania. Do tego gorszy wyświetlacz, wizjer. Chciał bym ją przetestować ponieważ podejrzewam że stabilizacja też nie jest tak skuteczna i nie ma blue dot-a bo nie ma szerokiego kąta.... Jakoś nie widać żeby ludzie to kupowali w dużych ilościach.

Możemy dostać jakieś źródło informacji gdzie jest napisane że w USA przyjmują tą kamerę jako wadę fabryczną?

profile.country.pl_PL.title
watrachos
Poszukiwacz

camcorderinfo

w panasonicu tm 700 w nocy na ustawieniach manualnych uzyskuje to samo co w sony 550, a w dzien nie ma blue dot, skoro dali mniejszy obiektyw wiedzieli czym to grozi jesli dadza wiekszy tak jak sony. W tym roku Panasonic wygral

___
Edit Lajam: łączenie postów - proszę edytować swoje posty, a nie pisać jeden pod drugim.

franek-----
Początkujący

watrachos napisał(a):

camcorderinfo



Można konkretny link do jakiegoś artykułu, informacji prasowej? Szukałem 5 minut w tym serwisie nie znalazłem. Znalazłem natomiast 176 komentarzy do tej kamery i po przeszukaniu strony nie znalazłem frazy "blue dot".

watrachos napisał(a):

w panasonicu tm 700 w nocy na ustawieniach manualnych uzyskuje to samo co w sony 550



Przy jakim shutter speed?

watrachos napisał(a):

W tym roku Panasonic wygral



Każdy to interpretuje jak chce ale to nie Panasonic ma połowę rynku kamer. Swoją drogą tego TM700 to bliżej do CX350 niż do CX550.

Ps. Posta można edytować po raz drugi proszę nie pisać posta pod postem to nie przekona do Panasonica większej ilości osób.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Ja tylko dodam, że Sony Lens G nie powstał z podglądania Zeissa. Obiektywy te są wynikiem adaptowania bardzo dobrych obiektywów fotograficznych firmy Konica Minolta do potrzeb kamer wideo.
Co do blue dot, koledzy już sporo wyjaśnili od siebie dodam, że kilkunastokrotnie pokazywałem filmik nagrany tą kamerą na 40"TV i jak dotychczas jedna osoba zauważyła tą przypadłość a jest to widoczne przez co najmniej kilka sekund.

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

wydaje mi się że dalsze kontynuowanie dyskusji w tym wątku jest bez celowe, każdy ma swoje opinie na ten temat.

Jeśli coś jest wadą (A JEST WADĄ) bo tego być nie powinno to na ten temat się nie dyskutuje tylko to się reklamuje.

Jeśli ktoś mnie przekonuje... że żeby taki blue dot powstał to trzeba specjalnych warunków , a ja biorę kamerę w ręce i znajduje te specjalne warunki w 5s to o czym to świadczy.

Chce kupić kamerę a nie bubel we wspomnianym Panasie są jeszcze inne funkcje deklasujące cx550 (co to za porównanie tej kamery do standardowego modelu chyba jakaś kpina).

W kiepskim świetle Panas przegrywa? wow a co taką kamerką się kręci , sceny akcji w nocy , czy dzieciaki na plaży w pełnym słońcu?

franuś - jeśli ja byłbym pracownikiem Sony to po pierwsze dobierałbym inaczej wyrazy żeby nie można było się skapować co i dla kogo robię , nie da rady wcisnąć kitu ludziom którzy mają na ten temat jakiekolwiek pojęcie, wole kupić sobie Nex5 nie CX550 bo chociaż niema BLUE DOT-a :) i ma ultra szeroki kont...

sadam - puściłem filmik testowy który skręciłem CX550 swojej żonce i usłyszałem (co to za szit mi lata) kręcić nie umie , ale oczy ma , a na 40" TV ten BLUE DOT jest wielkości grochu.

franek-----
Początkujący

Alcazar napisał(a):


Jeśli coś jest wadą (A JEST WADĄ)



W tym przypadku cechą a nie wadą ponieważ dotyczy konkretnego modelu a nie egzemplarza.

Alcazar napisał(a):

Jeśli ktoś mnie przekonuje... że żeby taki blue dot powstał to trzeba specjalnych warunków , a ja biorę kamerę w ręce i znajduje te specjalne warunki w 5s to o czym to świadczy.



Ja wiesz czego szukać to tak. Problem jest dokuczliwy SZCZEGÓLNIE dla kogoś kto o tym przeczytał i tego szuka. Jest sporo takich przykładów że coś nie przeszkadza do puki się tego nie zauważy chociażby wypalone pixele na matrycach LCD.

Alcazar napisał(a):

Chce kupić kamerę a nie bubel we wspomnianym Panasie są jeszcze inne funkcje deklasujące cx550 (co to za porównanie tej kamery do standardowego modelu chyba jakaś kpina).



Można jakiś przykład bo na razie to słowa bez pokrycia w faktach.

Alcazar napisał(a):

W kiepskim świetle Panas przegrywa? wow a co taką kamerką się kręci , sceny akcji w nocy , czy dzieciaki na plaży w pełnym słońcu?



Kamerą można kręcić co się chce a CX550 na razie wypada najlepiej przy małej ilości światła. Po prostu taki fakt. To czy ktoś chce kręcić w nocy czy nie to jego sprawa ta kamera zrobi to najlepiej w dostępnych na rynku. Do tego ma też kilka innych funkcji które deklasują Panasonica. Zresztą można kupić połowę tańszą CX350 i prawie równie dobrze nagra w mniejsze ilości światła z taką sama świetną stabilizacją i szerokim kątem (czyli jako fotograf powinieneś wiedzieć jakie to ważne np. w pomieszczeniach gdzie jest impreza rodzinna). Swoją drogą muszę zobaczyć czy CX350 posiada tą cechę.

Alcazar napisał(a):

franuś - jeśli ja byłbym pracownikiem Sony to po pierwsze dobierałbym inaczej wyrazy żeby nie można było się skapować co i dla kogo robię



Nie trafiłeś.