anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR-HC5E jak to podłączyć - prośba o pomoc

ocean_wro
Początkujący

HDR-HC5E jak to podłączyć - prośba o pomoc

Witam
Kiedyś to robiłem,ale miałem specjalną kartę z interfejsem firewire, teraz mam nowy - wypasiony komputer,ale gniazda tak małego nie ma. Pytanie, czy można przesłać film w formacie HD do kompa za pomocą tylko USB ? Jeśli nie to czy są jakieś przejściówki żeby z kamery wyjść Ilinkiem, a wejść do kompa USB ? Może to głupie,ale nie wiem, nie znam się :-)
A może należy jednak dokupić taką kartę firewire ? Jaki program będzie najlepszy - chcę zgrywać materiał HD na płyty DVD i odtwarzać je na bluray-u.
Bardzo proszę o pomoc

Paweł

1 ODPOWIEDŹ 1
boston-----
Początkujący

Powinieneś zakupić kartę FireWire. Wydatek jednorazowy (25 - 50 zł), zamontowanie karty też nie powinno nastręczyć problemu, jednak sprawdź wcześniej czy masz wolny slot w płycie głównej komputera - raz mojej koleżance zdarzyło się kupić kartę a przy montażu okazało się że nie ma na nią miejsca :)

Do wypalania płyt wystarczy dodawany przez Sony program PMB. Wypalisz na nim format AVCHD (format Blu-Ray) na płytach DVD. Oczywiście te płyty będzie można odczytać tylko w odtwarzaczu BD.

Ps. Nawet gdyby hipotetycznie użyć przejściówki usb - fire wire to niestety słabsze ogniwo, którym jest usb nie poradzi sobie z transmisją sygnału z kamery HDV na dysk twardy.